WILLA ROUGE

Inspiracją dla powstania willi Rouge była śródziemnomorska architektura, którą znajdziecie we Włoszech, Francji czy Hiszpani. Postanowiliśmy „odczarować” czerwony dach, który zdarza nam się znaleźć w miejscowych planach i postawiliśmy na dachówkę typu mnich-mniszka, niczym niezakłóconą elewację w odcieniach kremu i piękne pistacjowe okiennice dodające bryle uroku.

Willa Rouge bazuje na kubaturze willi Saphir i jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin 2+2 lub 2+3. Powierzchnia mieszkalna to niecałe 230m², powiększone o garaż o powierzchni ok 50m². Zadaszona przestrzeń nad garażem nie jest wliczona w bilans powierzchni – jest to bardziej schowek/ miejsce do przechowywania pamiątek. Zaprojektowaliśmy tam wyłaz strychowy dostępny z garażu.

Na parterze znajduje się bardzo wygodna i ustawna kuchnia z wyspą. Jej wysoka zabudowa spokojnie spełni funkcję podręcznej spiżarni i pozwoli na przechowywanie zapasów. Kuchnia może być zarówno wymknięta jak i otwarta na część jadalnianą, której okna wychodzą wprost na taras zewnętrzny. Salon i jadalnia są ze sobą połączone i wspólnie tworzą przestrzeń o powierzchni blisko 50 m². Dzięki wysokim na 265cm oknom cały parter jest bardzo przestronny i zapewnia uczucie bliskości z otoczeniem i łatwą komunikację z tarasem. W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość wydzielenia gabinetu lub biblioteczki na parterze.

Na parterze znajduje się również sporych rozmiarów kotłownia z pralnią oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i garderoba na odzież wierzchnią, która stanowi przejście pomiędzy strefą dzienną, a garażem. Garaż na dwa samochody, o wewnętrznych wymiarach 7,7 x 6,3m pozwoli nie tylko na swobodne parkowanie, ale także na dodatkowe regały do przechowywania. W przypadku decyzji o alternatywnym źródle ogrzewania istnieje możliwość pogłębienia garażu i ulokowania kotłowni w tej części budynku. Przy pompie ciepła [powietrznej lub wymienniku gruntowym] nie potrzebujemy pionu spalinowego i komina, i pomieszczenie to może być przeniesione.

Piętro to 110 m² powierzchni, na której zaprojektowaliśmy 2 sypialnie dla dzieci z własnymi garderobami, dodatkowy pokój gościnny z balkonem od frontu oraz salon kąpielowy z wanną, prysznicem, podwójnymi umywalkami i WC. Ponadto Master Bedroom o powierzchni 17,5 m², do której przynależy garderoba i własna, w pełni wyposażona łazienka. Główna sypialnia ma widok na ogród i wyjście na balkon, a także dostęp do tarasu nad garażem, gdzie przewidzieliśmy wannę SPA.

W tym projekcie powiększyliśmy zadaszenie nad tarasem. Dzięki temu istnieje możliwość zaaranżowania osłoniętej przed słońcem i deszczem przestrzeni na wspólne przyjęcia, a sypialnia główna zyskuje większy balkon.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Rouge została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej. Ściana dwuwarstwowa to 25cm pustaka ceramicznego (porotherm) oraz izolacja z wysokiej jakości styropianu o grubości 20cm. Pozwala to na uwzględnienie zewnętrznych rolet czy żaluzji podtynkowych. Jest to montaż ukryty, który nie wpływa na estetykę budynku.

Zaprojektowane tutaj okna posiadają klasyczny szpros wiedeński, obustronnie naklejany, wraz ze szprosem ślepym (międzyszybowym). Przy takich oknach bardzo ważna jest ciepła ramka, która lepiej izoluje okno, obniżając wskaźnik Uw. Okna jak i brama garażowa zostały zaproponowane w kolorze ciepłej szarości. Natomiast pięknym uzupełnieniem całej willi są pistacjowe okiennice, które stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale także przesłonę przed słońcem. Drewniane drzwi wejściowe, z przeszkleniem i dolnym kopaczem (pełny element drewniany) rekomendujemy zrealizować w tym samym, pistacjowym kolorze co okiennice. Pozwoli to nadać charakterystyczny klimat zarówno na zewnątrz budynku jak i w jego wnętrzach. To właśnie takie delikatne detale pozwoliły nam osiągnąć ten śródziemnomorski klimat.

Głównym elementem, na którym skupiliśmy się w tym projekcie był kopertowy dach, wykończony dachówką ceramiczną typu mnich-mniszka, w kolorze klasycznej czerwieni. Dobraliśmy tutaj kąt nachylenia 25 stopni, aby delikatnie go „wypłaszczyć”. Ponadto pojawiły się tutaj wysunięte okapy wraz z dekoracyjnym belkowaniem na podbitce. Wprowadzenie dachu nad częścią garażu miało na celu osiągnięcie większego zróżnicowania w płaszczyźnie. Powstała przestrzeń jest dostępna poprzez schody strychowe, które znajdują się w garażu.

Projektując najbliższe otoczenie zdecydowaliśmy się na bardzo modne ostatnio płyty brukowe poprzecinane trawą. Dla pragmatyków mamy pocieszającą wiadomość – efekt idealnie przystrzyżonej trawy możemy uzyskać wykorzystując jej sztuczną wersję! Stawiamy ponadto na mało wymagające krzewy i trawy pampasowe, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach.

Projekt willi Rouge rekomendujemy osobom, które są zakochane w śródziemnomorskich willach i chciałyby przenieść ich klimat do Polski. Ponadto jeśli w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzeni lub w decyzji o Warunkach Zabudowy, pojawiają się wzmianki o dachu z czerwonym pokryciem to będzie to strzał w 10 i gwarantujemy, że efekt finalny będzie po prostu zachwycający!


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 210m² (270m² total)
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:kotłownia 10m² i garaż 50m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:220m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 29,25m szerokość frontowa x 23m głębokość
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10m
KĄT NACHYLENIA DACHU:25 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras przy strefie dziennej, balkon od frontu i od ogrodu, pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Saphir

  Willa d'Azur

  Willa Pavé