Miejsce to jest poświęcone prezentacji bardziej złożonych zagadnień dotyczących architektury oraz praktycznym aspektom rozwiązań projektowych w budownictwie. Klasyczna architektura to dziedzina, w której historia i estetyka idą w parze z funkcjonalnością i trwałością. Jest to obszar, w którym detal ma ogromne znaczenie, a harmonia form jest kluczem do osiągnięcia doskonałości.

Czytaj więcej

Nasz cel jest prosty: dostarczenie Ci nie tylko wiedzy, ale także pokazanie naszej pasji do klasycznej architektury i wyjątkowego stylu charakterystycznego dla naszego portfolio. Zapraszamy Cię do naszego świata i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Jeśli nie chcesz, aby ominął Cię najnowszy artykuł, koniecznie zapisz się do naszego newslettera! Dzięki temu będziesz na bieżąco nie tylko z aktualnościami pojawiającymi się na blogu, ale również z promocjami i nowościami wśród naszych projektów katalogowych.


Jak skutecznie przygotować się do współpracy z architektem?

Jak skutecznie przygotować się do współpracy z architektem?

W projekcie Twojej wymarzonej rezydencji każdy detal ma znaczenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do współpracy z architektem. To nie tylko kwestia profesjonalizmu, ale przede wszystkim wzajemnego zrozumienia, które pozwala osiągnąć dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz. W tym tekście podpowiadamy, co musisz wiedzieć przed pierwszym spotkaniem z architektem. Nasze wskazówki przygotowaliśmy na bazie najczęściej zadawanych pytań przez klientów.

Czytaj więcej

Proszę znaleźć inspirację w internecie – czyli o tym, dlaczego plagiaty są nieopłacalne.

Proszę znaleźć inspirację w internecie – czyli o tym, dlaczego plagiaty są nieopłacalne.

Plagiaty projektów architektonicznych to problem, który – nie bez powodu – wywołuje duże kontrowersje i niepokój w branży. Niestety, w Unique Residence doświadczyliśmy go na własnej skórze. W tym artykule dzielimy się historią skopiowania naszego projektu, a także konsekwencji, które poniósł nieuczciwy Klient i współpracujący z nim architekt. Dlaczego próby plagiatu są nie tylko nieetyczne, ale także nieopłacalne? 

Czytaj więcej

Usługa projektowa – koszt czy inwestycja?

Usługa projektowa – koszt czy inwestycja?

Dzięki pracy architekta marzenie o luksusowej willi materializuje się nie tylko na kartce papieru, ale przede wszystkim w rzeczywistości. Jednak zanim tak się stanie, usługa projektowa wymaga ogromnej wiedzy technicznej, zdolności artystycznych i gruntownego, wielokierunkowego wykształcenia. Za każdym pięknym rysunkiem stoi solidne doświadczenie w dziedzinie inżynierii, technologii budowlanych i urbanistyki, a także precyzyjne poruszanie się po mapie regulacji prawnych. To wszystko – i jeszcze więcej – ma wpływ na finalną cenę usług projektowych.

Czytaj więcej

Praca architekta w czasach AI

Praca architekta w czasach AI

Klasyczna rezydencja spod „ręki” sztucznej inteligencji? To możliwe już dziś. Jednak czy imponujące wizualizacje tworzone przez maszyny możemy nazwać projektami i czy oznaczają one, że zawód architekta wkrótce nie będzie potrzebny? A może ta technologia – niczym koń trojański – skrywa poważne zagrożenia?

Czytaj więcej

Projekty domów: kiedy wybrać indywidualny, a kiedy katalogowy?

Projekty domów: kiedy wybrać indywidualny, a kiedy katalogowy?

Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z architektem każdy inwestor musi odpowiedzieć na jedno pytanie: wybrać gotowy czy indywidualny projekt domu? Nasze doświadczenie pokazuje, że przed podjęciem decyzji klient powinien zweryfikować kilka obszarów związanych z finansami, czasem oraz swoimi indywidualnymi potrzebami. W Unique Residence od lat projektujemy luksusowe rezydencje i pomagamy inwestorom w podjęciu tej ważnej decyzji.

Czytaj więcej

Dlaczego warto postawić na klasyczną architekturę?

Dlaczego warto postawić na klasyczną architekturę?

W czasach, gdy designerskie trendy zmieniają się z sezonu na sezon, jeszcze bardziej opłaca się inwestować w domy w stylu klasycznym. Ich wyjątkowość bierze się z harmonijnych proporcji budynku, eleganckich detali fasad i często urokliwych arkad. To wszystko zachwyca w architekturze francuskich kamienic i włoskich willi. Klasyczne projekty znajdujemy również w Polsce. Nasze rodzime pałace i rezydencje odzwierciedlają te same zasady. Definiują je szyk, urok i symetria, które z wdziękiem przekładamy na nowe projekty klasycznej architektury.

Czytaj więcej