W Unique Residence rozumiemy, że budowa domu jest jedną z najważniejszych decyzji inwestycyjnych w życiu. Nie tylko z punktu widzenia finansów, ale także w aspektach emocjonalnym i czasowym.  

Read more

Jest dla nas zatem naturalne, że nasi Klienci mogą mieć wiele pytań lub potrzebują czasu na dokonanie ostatecznego wyboru. Staramy się zapewnić im odpowiedni komfort przy podejmowaniu decyzji, wspierając ich swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasi klienci oczekują jak najwyższej jakości w ramach posiadanego budżetu, najlepszych na rynku rozwiązań, a także gwarancji wsparcia na każdym etapie realizowanych prac. Są to uzasadnione oczekiwania, które spełniamy poprzez inteligentne zarządzanie projektem (PM&C).

KOORDYNACJA PROJEKTOWA

Project Management & Control wykracza poza standardowe zarządzanie projektem, oferując równoległą kontrolę budżetu inwestycyjnego i harmonogramu prac. Usługa PM&C zaspokaja wszystkie życzenia inwestorów – od największych po pozornie błahe, mające jednak zasadniczy wpływ na późniejszy komfort życia.

Na rynku wyróżnia nas szeroko rozwinięta umiejętność rozumienia Twoich wątpliwości i, co najważniejsze, marzeń, które skłoniły Cię do podjęcia decyzji o budowie domu. Staramy się przejść z Tobą przez cały proces realizacyjny ramię w ramię, tak aby stworzyć idealne warunki do swobodnego wyrażania siebie i komunikowania wszystkich potrzeb. 

Dzięki PM&C zdejmujemy z Ciebie ciężar większości decyzji towarzyszących budowie domu, jednocześnie pozwalając Ci cieszyć się pełną kontrolą nad kluczowymi aspektami inwestycji.


PROJEKTY INDYWIDUALNE

W naszych projektach indywidualnych willi i rezydencji na pierwszym miejscu stawiamy Twoje oczekiwania. Wyjątkowa dbałość o detale w połączeniu z prawdziwą pasją tworzenia są kluczem do tworzenia posiadłości o zjawiskowym charakterze. Już na etapie koncepcji traktujemy architekturę, najbliższe otoczenie oraz wnętrze budynku jako równie istotne części inwestycji. Dzięki temu projekt jest kompletny i zrównoważony. Symbioza architektury z otoczeniem zapewni Ci pełne harmonii schronienie przed pośpiechem nowoczesności.

Projekt ekskluzywnego domu powinien być wyważoną kombinacją wspomnień, aspiracji i planów na przyszłość. Dlatego jesteśmy w pełni otwarci na Twoją wizję i pragnienia. Jest to punkt wyjścia do stworzenia budynku, który będzie idealnie odzwierciedlał Twój styl życia.

Specjalizujemy się w projektach klasycznych willi i rezydencji, natomiast każdą nową realizację traktujemy jako nowewyzwanie dla naszych wyobraźni i szansę na odkrycie innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też jesteśmy postrzegani przez naszych Klientów jako niezależny konsultant i godny zaufania partner.

PROJEKT WNĘTRZ

W celu zapewnienia spójności budynku wskazane jest projektowanie jego wnętrz na etapie tworzenia projektu architektonicznego. Decyzja o poszerzeniu współpracy o ten zakres niesie za sobą bardzo wiele ułatwień i udogodnień. Dzięki przemyślanej aranżacji wnętrz już na etapie budowlanym, będziesz mógł spersonalizować jego układ funkcjonalny, a także instalacje elektryczne czy sanitarne. Praca z architektem wnętrz pozwala na optymalizację harmonogramu oraz kosztów dzięki eliminacji zmian i przeróbek na etapie wykonawczym.

Na rynku jest bardzo wiele pracowni oraz architektów wnętrz. Niektórzy z nich zajmują się ściśle określonym stylem, podczas gdy inni oferują ich szeroki wachlarz, dobrze czując się zarówno w skandynawskim minimalizmie, industrialnej surowości, jak i barokowym przepychu. W Unique Residence wierzymy w moc klasyki. Ponadczasowy styl klasyczny prezentujemy w nowoczesnej, odświeżonej odsłonie. Łączymy go z elementami art déco czy glamour, by osiągnąć wyrafinowany eklektyzm. To właśnie poprzez harmonijne połączenie stylów charakterystycznych dla różnych epok uzyskujemy luksusowe wnętrza o nieprzemijalnym charakterze.

PROJEKT OGRODU

Już na etapie rozpoczęcia czynności związanych z projektowaniem bryły budynku przyjmujemy założenia dla otaczającej go zieleni i małej architektury. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia planowania ogrodu, a także potraktowania istniejącego terenu z należytym szacunkiem. W zależności od zakresu współpracy, przed rozpoczęciem zlecenia staramy się osobiście przyjechać na teren planowanej budowy, aby ocenić kontekst otoczenia i maksymalnie wykorzystać naturalne predyspozycje działki. Zdarzają się inwestycje z przepięknym starodrzewiem, naturalnym zbiornikiem wodnym czy też wyjątkowym ukształtowaniem terenu. W takich przypadkach dodatkowo analizujemy wszystkie zebrane informacje i już we wstępnej fazie prac omawiamy z Tobą możliwe scenariusze. Chcemy bowiem, żebyś od razu po przeprowadzce czuł się jak u siebie w domu – miejscu, które jest Ci bliskie i stanowi Twoją spokojną, bezpieczną przystań. 

Do projektowania ogrodów luksusowych rezydencji i willi podchodzimy bardzo poważnie i zawsze chcemy sprostać oczekiwaniom, które zostały przez nami postawione. Stąd też stale się doszkalamy, bierzemy udział w największych targach ogrodniczych i śledzimy nowości pojawiające się w szkółkach roślin. Wszystko po to, abyś był w pełni usatysfakcjonowany ze swojego prywatnego zieleńca. 


PRZEBUDOWY BUDYNKÓW ISTNIEJĄCYCH

W odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się zapytania o projekty przebudowy czy rozbudowy budynków istniejących stworzyliśmy specjalną ofertę, która umożliwia współpracę z nami również w takim wymiarze. W ramach prac nad zmianami szczegółowo analizujemy Twoje potrzeby i omawiamy kierunek, jaki chcesz osiągnąć, tak aby nasze propozycje były jak najbliższe Twoim wyobrażeniom. Większość budynków istniejących ma w sobie potencjał do dokonania zmian, których efekt zachwyci! Jednakże ze względu na fakt, że naszym głównym polem działalności jest projektowanie nowych budynków, przebudowy i rozbudowy realizujemy tylko w zakresie koncepcyjnym.


PARTNERZY

Nasze wielowymiarowe podejście do projektowania wymaga udziału najlepszych inżynierów i konstruktorów, instalatorów nowoczesnych technologii, renomowanych projektantów wnętrz i architektów krajobrazu. Ponadto skutecznie współpracujemy z licznymi wykonawcami, rzemieślnikami i dostawcami, których wiedza i doświadczenie są niezbędne dla powodzenia każdej inwestycji. Poznaj naszych zaufanych partnerów! 


360 Zieleni
Aquavia SPA
Free Your Home
iComfort
Rafael Decoration
Rathscheck
Unique Interiors
Włodarczyk