W Unique Residence rozumiemy, że budowa domu jest często najważniejszą decyzją inwestycyjną w życiu. Nie tylko z punktu widzenia finansów – wiąże się z nią zaangażowanie emocjonalne oraz wymaga poświęcenia czasu. 

Read more

Jest dla nas w pełni zrozumiałe, że nasi Klienci są czasami niezdecydowani, mają wiele pytań lub potrzebują więcej czasu na dokonanie ostatecznego wyboru. Dlatego też zawsze staramy się zapewnić im odpowiedni komfort przy podejmowaniu decyzji, wspierając ich przy tym swoją wiedzą i doświadczeniem. Żyjemy w czasach, w których każdy z nas oczekuje jak najwyższej jakości w ramach posiadanego budżetu, dostępności najlepszych na rynku rozwiązań, a także gwarancji wsparcia na każdym etapie realizowanych prac. Są to logiczne i zgodne ze zdrowym rozsądkiem oczekiwania, które chcemy spełnić poprzez inteligentne zarządzanie projektem (PM&C).

KOORDYNACJA PROJEKTOWA

Project Management & Control wykracza poza standardowe zarządzanie projektem i jego wszystkimi stadiami, prowadząc równoległą kontrolę w zakresie budżetu inwestycyjnego i harmonogramu czasowego. Usługa PM&C zaspokaja wszystkie oczekiwania inwestorów – od największych, po z pozoru błahe, mające jednak zasadniczy wpływ na późniejszy komfort życia. 

Na rynku wyróżnia nas szeroko rozwinięta umiejętność rozumienia Twoich wątpliwości i co najważniejsze – Twoich marzeń, które skłoniły Cię do podjęcia decyzji o budowie domu. Staramy się przejść z Tobą przez cały proces realizacyjny ramię w ramię, tak aby stworzyć idealne warunki do swobodnego wyrażania siebie i komunikowania wszystkich potrzeb. 

Dzięki PM&C to my bierzemy na siebie ciężar większości decyzji towarzyszących budowie domu, jednocześnie pozwalając Ci cieszyć się z pełnej kontroli nad kluczowymi aspektami inwestycji.


PROJEKTY INDYWIDUALNE

W naszych projektach indywidualnych willi i rezydencji na pierwszym miejscu stawiamy Twoje oczekiwania. Wyjątkowa dbałość o detale w połączeniu z prawdziwą pasją do projektowania są kluczem do tworzenia posiadłości o ponadprzeciętnym charakterze. Już na etapie koncepcji traktujemy architekturę, najbliższe otoczenie oraz wnętrza budynku jako równoległe i równoznaczne części całej inwestycji. Dzięki temu projekt jest kompletny i zrównoważony. Silne połączenie architektury z otoczeniem zapewni Ci schronienie przed pędzącym światem, pełnym niepokojów i chronicznego braku czasu na odpoczynek i wyciszenie.

Według nas projekt ekskluzywnego domu powinien być wyważoną kombinacją wspomnień, aspiracji i planów na przyszłość. Dlatego jesteśmy w pełni otwarci na wsłuchanie się w Twoją wizję i pragnienia. Jest to punkt wyjścia, na podstawie którego możemy wspólnie stworzyć budynek, który będzie idealnie odzwierciedlał Twój styl życia.

Specjalizujemy się w projektach klasycznych willi i rezydencji, natomiast każdą nową realizację traktujemy jako indywidualne wyzwanie dla naszej wyobraźni i szansę na odkrycie innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też jesteśmy postrzegani przez naszych Klientów jako niezależny konsultant i godny zaufania partner.

PROJEKT WNĘTRZ

W celu zapewniania kompleksowego, a zarazem w pełni spójnego budynku, naturalnym krokiem jest równoległe projektowanie jego wnętrz. Decyzja o poszerzeniu współpracy o ten zakres niesie za sobą bardzo wiele ułatwień i udogodnień. Dzięki przemyślanej aranżacji wnętrz już na etapie budowlanym, będziesz mógł wprowadzić spersonalizowane zmiany w układzie funkcjonalnym oraz w zakresie instalacji elektrycznych czy sanitarnych. Praca z architektem wnętrz przekłada się na optymalizację harmonogramu czasowego oraz na oszczędności finansowe, ponieważ dany zakres prac wykonywany jest bez dodatkowych zmian i przeróbek.

Na rynku jest bardzo wiele pracowni oraz architektów wnętrz. Niektórzy z nich zajmują się ściśle określonym stylem, podczas gdy inni oferują ich szeroki wachlarz, dobrze czując się zarówno w skandynawskim minimalizmie, industrialnej surowości czy klasycznym przepychu. W Unique Residence nie bez powodu specjalizujemy się we wnętrzach w ponadczasowym stylu klasycznym, który prezentujemy w nowoczesnej i zdecydowanie lżejszej odsłonie. Łączymy go bardzo często z geometrycznym art déco czy błyszczącym glamour, co w efekcie przekłada się na wyrafinowany eklektyzm, który czerpie inspiracje z wielu trendów, przeplatając je ze sobą. To właśnie odpowiednie połączenie stylów charakterystycznych dla różnych epok i utrzymana pomiędzy nimi równowaga tworzą wnętrza uznawane za ekskluzywne i luksusowe. 

PROJEKT OGRODU

Już na etapie rozpoczęcia czynności związanych z projektowaniem bryły budynku przyjmujemy poszczególne założenia dla otaczającej go zieleni i małej architektury. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia planowania ogrodu, a także potraktowania istniejącego terenu z należytym szacunkiem. W zależności od zakresu współpracy, przed rozpoczęciem zlecenia staramy się osobiście przyjechać na teren planowanej budowy, aby ocenić kontekst otoczenia i maksymalnie wykorzystać naturalne predyspozycje działki. Zdarzają się inwestycje z przepięknym starodrzewiem, naturalnym zbiornikiem wodnym czy też wyjątkowym ukształtowaniem terenu. W takich przypadkach dodatkowo analizujemy wszystkie zebrane informacje i już we wstępnej fazie prac omawiamy z Tobą możliwe scenariusze. Chcemy bowiem, żebyś od razu po przeprowadzce czuł się jak u siebie w domu – jak w miejscu, które jest Ci wyjątkowo bliskie i stanowi swoistego rodzaju oazę spokoju. 

Do projektowania ogrodów luksusowych rezydencji i willi podchodzimy bardzo poważnie i zawsze chcemy sprostać wszelkim oczekiwaniom, które zostały przez nami postawione. Stąd też stale się doszkalamy, bierzemy udział w największych targach ogrodniczych i śledzimy nowości pojawiające się w szkółkach roślin. Wszystko po to, abyś był w pełni usatysfakcjonowany ze swojego prywatnego zieleńca. 


PRZEBUDOWY BUDYNKÓW ISTNIEJĄCYCH

W odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się zapytania o projekty przebudowy czy rozbudowy budynków istniejących stworzyliśmy specjalną ofertę, która umożliwia współpracę z nami również w takim wymiarze. W ramach prac nad zmianami szczegółowo analizujemy Wasze potrzeby i omawiamy kierunek jaki chcecie osiągnąć tak, aby propozycje były jak najbardziej spójne z Waszym wyobrażeniem. Uważamy, że większość budynków istniejących ma w sobie potencjał i pole manewru do dokonania zmian, a efekt „po” zawsze zachwyca! Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że naszą główną działalnością jest jednak projektowanie nowych budynków, to przebudowy/ rozbudowy realizujemy tylko w zakresie koncepcyjnym.


PARTNERZY

Nasze wielowymiarowe podejście do projektowania skupia najlepszych inżynierów i konstruktorów, instalatorów nowoczesnych technologii, renomowanych projektantów wnętrz i architektów krajobrazu. Ponadto skutecznie współpracujemy z licznymi wykonawcami, rzemieślnikami i dostawcami, których wiedza i doświadczenie są niezbędne dla powodzenia każdej inwestycji. Poznaj naszych zaufanych partnerów! 


360 Zieleni
Aquavia SPA
Free Your Home
iComfort
Rafael Decoration
Rathscheck
Unique Interiors
Włodarczyk