Usługa projektowa – koszt czy inwestycja?

Dzięki pracy architekta marzenie o luksusowej willi materializuje się nie tylko na kartce papieru, ale przede wszystkim w rzeczywistości. Jednak zanim tak się stanie, usługa projektowa wymaga ogromnej wiedzy technicznej, zdolności artystycznych i gruntownego, wielokierunkowego wykształcenia. Za każdym pięknym rysunkiem stoi solidne doświadczenie w dziedzinie inżynierii, technologii budowlanych i urbanistyki, a także precyzyjne poruszanie się po mapie regulacji prawnych. To wszystko – i jeszcze więcej – ma wpływ na finalną cenę usług projektowych.


Usługa projektowa – koszt czy inwestycja?

Bezcenne fundamenty wyjątkowych projektów

Stworzenie idealnego projektu luksusowego domu jest niemożliwe bez, zdobywanych latami, wiedzy i doświadczenia. Od studiów kierunkowych, przez kursy i praktykę zawodową. Inwestycja czasu, który architekt poświęca na naukę, a także zdolności artystyczne i zmysł estetyczny to unikalne wartości, które wykorzystuje w trakcie usługi projektowej. Do wachlarza wszechstronnych umiejętności, wpływających na wycenę, dochodzi znajomość materiałów wykończeniowych, indywidualna selekcja sprawdzonych rozwiązań budowlanych, producentów oraz dostawców wyszukiwanych latami.

W Unique Residence usługa projektowa to więcej niż tworzenie pięknego rysunku czy wizualizacji. To również sztuka negocjacji, nieustanne rozwiązywanie problemów i podejmowanie trudnych decyzji w trakcie realizacji. Znalezienie harmonii między estetyką, funkcjonalnością oraz energooszczędnością projektu jest nie lada wyzwaniem. Podejmujemy je, za każdym razem przyjmując rolę autorytetu. Klient powierza nam określony budżet nie tylko w zakresie projektu, ale i szacunkowych kosztów budowy. Z pełnym zaangażowaniem bierzemy odpowiedzialność, szacując wydatki i dobierając właściwe rozwiązania. W ramach usługi projektowej odciążamy więc naszych klientów z wielu zmartwień na każdym etapie planowania rezydencji.

Dlaczego zmiany w projekcie wpływają na jego cenę?

Każda zmiana i nowe życzenie klienta, które pojawia się na późniejszych etapach procesu projektowego, niosą za sobą konieczność czasochłonnych obliczeń i przerysowań. Zabiera to sporo dodatkowego czasu, ponieważ stawiamy na bezpieczeństwo i funkcjonalność każdego metra kwadratowego przyszłego domu naszych klientów. Nawet najmniejszą zmianę sprawdzamy więc bardzo dokładnie. Nowe pomysły wymagają powrotu do etapu koncepcyjnego i ponownego zrozumienia potrzeb klienta, a tym samym zwiększają czas pracy, który wpływa na finalną wycenę.

Często niewidocznym, lecz równie istotnym elementem pracy projektowej jest komunikacja. Jako architekci rozumiemy, że język branżowy może być dla klienta enigmą, dlatego tłumaczymy cały proces projektowy w zrozumiały sposób. Nasza kreatywność jest także na bieżąco testowana przez różne uwarunkowania – od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) czy warunków zabudowy (WZ), aż po specyfikę terenu. Prawne zawiłości tłumaczymy naszym klientom w prosty sposób; tak, aby cały czas czuli się bezpiecznie z nową inwestycją.

Chcesz otrzymać dokładną wycenę wymarzonego projektu?

Wartość usług Unique Residence wynika z zaangażowania, wiedzy, doświadczenia i nieustannej troski o satysfakcję inwestorów. Specjalizujemy się w projektach dla najbardziej wymagających klientów, tworząc wille i rezydencje, których koordynacja stanowi większe wyzwanie niż w przypadku domów katalogowych. Chętnie przygotujemy szczegółową wycenę projektu na miarę Twoich marzeń i oczekiwań – wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość. Wspólnie zrealizujemy Twoją wizję unikalnej rezydencji!