WILLA SAPHIR

Willa Saphir [safir] łączy w sobie elegancję z idealną symetrią i funkcjonalnością. Jest to wymarzone rozwiązanie dla osób poszukujących kompromisu pomiędzy klasyczną architekturą a rozsądnym metrażem oraz udogodnieniami w postaci garażu w głównej bryle czy tarasu dostępnego zarówno z piętra, jak i poziomu 0.

Willa Saphir powstała na podstawie uwielbianej przez Was kubatury willi Petite Maison — czyli idealnego rozwiązania dla rodzin 2+2 lub 2+3. Jej głównymi wyróżnikami są: wygodny garaż w bryle budynku oraz aranżacja tarasu nad nim jako miejsca wypoczynku i relaksu.

Na parterze znajduje się bardzo wygodna i ustawna kuchnia z wyspą. Jej wysoka zabudowa spokojnie spełni funkcję podręcznej spiżarni i pozwoli na przechowywanie zapasów. Kuchnia może być zarówno wymknięta, jak i otwarta na część jadalnianą, której okna wychodzą wprost na taras zewnętrzny. Salon i jadalnia są ze sobą połączone i wspólnie tworzą przestrzeń o powierzchni blisko 50 m². Dzięki wysokim na 265 cm oknom cały parter jest bardzo przestronny i zapewnia uczucie bliskości z otoczeniem i łatwą komunikację z tarasem. W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość wydzielenia gabinetu lub biblioteczki na parterze.

Na parterze znajduje się również sporych rozmiarów kotłownia z pralnią oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i garderoba na odzież wierzchnią, która stanowi przejście pomiędzy strefą dzienną a garażem. Garaż na dwa samochody, o wewnętrznych wymiarach 7,7 × 6,3 m pozwoli nie tylko na swobodne parkowanie, ale także na dodatkowe regały do przechowywania.

Piętro to 110 m² powierzchni, na której zaprojektowaliśmy dwie sypialnie dla dzieci z garderobami, dodatkowy pokój gościnny z balkonem od frontu oraz salon kąpielowy z wanną, prysznicem, podwójnymi umywalkami i WC. Ponadto Master Bedroom o powierzchni 17,5 m², do której przynależy garderoba i własna, w pełni wyposażona łazienka. Główna sypialnia ma widok na ogród i wyjście na balkon, a także dostęp do tarasu nad garażem, gdzie przewidzieliśmy wannę SPA.

Dodatkowo taras nad garażem posiada niezależne schody zewnętrzne, które umożliwiają komunikację z poziomu 0. Jest to wprost wymarzona propozycja dla osób uwielbiających przebywać na zewnątrz i chcących posiadać strefę relaksu, która zapewni im intymność, a zarazem będzie w idealnej komunikacji z całym budynkiem.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Saphir została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej. Ściana dwuwarstwowa to 25 cm pustaka ceramicznego (porotherm) oraz izolacja z wysokiej jakości styropianu o grubości 20 cm. Rozwiązanie to pozwala na uwzględnienie zewnętrznych rolet czy żaluzji podtynkowych. Jest to montaż ukryty, który nie wpływa na estetykę budynku.

W projekcie zaproponowaliśmy okna z klasycznym szprosem wiedeńskim, ale o powiększonym polu. Nie mamy tutaj dodatkowego podziału pionowego na każdym ze skrzydeł. Celem było nadanie trochę bardziej nowoczesnego wydźwięku, polepszenie parametrów Uw okna, a także pozytywny wpływ na budżet. Szpros wiedeński charakteryzuje się tym, że jest obustronnie naklejany (wewnątrz i na zewnątrz) oraz ma wewnętrzny szpros ślepy, pomiędzy komorami. Ważny element przy zamawianiu takich okien to ramka ciepła, która w zdecydowanym stopniu podnosi parametry cieplne okien.

Zaproponowaliśmy tutaj jeden z naszych ulubionych wzorów drzwi — z pięknymi frezowanymi kołami i dekoracyjnymi gałkami. Z powodzeniem ten sam motyw można wykorzystać także w wewnętrznej stolarce, aby całość idealnie ze sobą współgrała. Kopertowy dach o kącie nachylenia 35 stopni został wykończony dachówką o kształcie rombu, wykonaną z powlekanego aluminium w kolorze szaro-kamiennym. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte, dzięki czemu budynek ma nowocześniejszy charakter.

Projektując najbliższe otoczenie, zdecydowaliśmy się na bardzo modne ostatnio płyty brukowe poprzecinane trawą. Dla pragmatyków mamy pocieszającą wiadomość — efekt idealnie przystrzyżonej trawy możemy uzyskać, wykorzystując jej sztuczną wersję! Stawiamy ponadto na mało wymagające krzewy i trawy pampasowe, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. Celem dodania budynkowi klasycznego wydźwięku proponujemy także geometryczną aranżację z kul żywopłotu (cisy lub bukszpan), które jako rośliny zimozielone ładnie będą się prezentować także zimą.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 210m² (270m² total)
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:kotłownia 10m² i garaż 50m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:220m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 29,25m szerokość frontowa x 23m głębokość
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m
*lub 10,45m dla dachu 30 stopni
*lub 10m dla dachu 26 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras przy strefie dziennej, balkon od frontu i od ogrodu, pralnia, wanna SPA na tarasie nad garażem, osobne schody zewnętrzne

Chcę otrzymać rzut projektu

    wypełnij wszystkie pola


    PODOBNE PROJEKTY

    Willa Petite Maison

    Willa d'Azur

    Willa Industrielle