WILLA PETITE MAISON

Willa Petite Maison [petit mezą] to optymalne rozwiązanie dla osób szukających kompaktowego domu utrzymanego w ponadczasowym, klasycznym stylu. Rekomendujemy tutaj garaż jako osobną bryłę, która nie zaburzy symetrii budynku.

Projekt sprawdzi się doskonale jako rozwiązanie dla rodziny 2+2 lub 2+3. Cechują go optymalne wykorzystanie przestrzeni i funkcjonalny układ wnętrz. Wejście do budynku prowadzi przez niewielki wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Z holu mamy dostęp do łazienki z WC i prysznicem typu walk-in oraz klatki schodowej.

Na parterze znajduje się bardzo wygodna i ustawna kuchnia z wyspą. Jej wysoka zabudowa spokojnie spełni funkcję podręcznej spiżarni i pozwoli na przechowywanie zapasów. Jadalnia jest optycznie oddzielona od kuchni półwyspem z hokerami, który będzie dobrym miejscem na stworzenie strefy śniadań. Przestrzeń dzienna to blisko 40 m² powierzchni, która sprawia wrażenie dużo większej dzięki otwarciu na komunikację (9 m²) i kuchnię. Na parterze znaleźliśmy także miejsce na całkiem spory gabinet (17 m²). W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość powiększenia salonu o tę przestrzeń, tworząc na przykład domową bibliotekę z kącikiem do czytania.

Większość pomieszczeń na parterze posiada wysokie okna, zapewniające idealne doświetlenie i będące zarazem wyjściem na taras zewnętrzny. Na tej kondygnacji znajduje się również kotłownia połączona z pralnią oraz przestronna garderoba na odzież wierzchnią.

Piętro to blisko 115 m² powierzchni, zaaranżowanej na 3 sypialnie dla dzieci oraz sypialnię główną z własną łazienką i garderobą. Sypialnie dla dzieci mają do dyspozycji w pełni wyposażony salon kąpielowy, z wanną, prysznicem, podwójnymi umywalkami, WC i bidetem. Z kolei Master Bedroom posiada dodatkowy bonus w postaci dostępu do balkonu od frontu. Najmniejsza z sypialni dla dzieci lub też pokój gościnny, ma piękne, potrójne okno z widokiem na ogród i balkon o powierzchni 13 m², który idealnie sprawdzi się jako miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

Dla tego budynku rekomendowany jest garaż wolnostojący, który nie zaburzy jego symetrii i przyjętych proporcji. Dwustanowiskowy garaż z dodatkową przestrzenią na rowery, kosiarkę czy pozostałe sprzęty ogrodowe został utrzymany w klasycznych założeniach architektury. Zaproponowaliśmy jedną podwójną bramę segmentową, która może mieć dodatkowy panel z przeszkleniem u góry. Istnieje także możliwość wprowadzenie dwóch pojedynczych bram garażowych. Budynek ma niezależne wejście boczne oraz okna zapewniające światło dzienne.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Petite Maison została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, z wykorzystaniem pustaka ceramicznego. Nie posiada podpiwniczenia. Izolacja budynku to wysokiej jakości styropian. Kremowa kolorystyka elewacji, którą zaproponowaliśmy, pojawia się na powierzchniach płaskich i na elementach sztukateryjnych – pilastrach, opaskach okiennych, dekoracyjnych niszach i gzymsie koronującym.

Okna zostały utrzymane w klasycznej formie, ze szprosami wiedeńskimi. Ich jasnoszary kolor dopasowaliśmy do materiału, który znalazł się na dachu, tak aby całość była ze sobą spójna. Drzwi główne, zaakcentowane ciemniejszym kolorem, stanowią kontrapunkt dla całości. Powtórzony na nich został motyw koła z dekoracyjnych nisz pomiędzy oknami, a delikatnie zaokrąglone nadproże dodaje im reprezentatywności. Po obu stronach drzwi oraz na zadaszonym tarasie wprowadziliśmy oszczędne w wyrazie kinkiety, które znakomicie podkreślają elewację.

Kopertowy dach tej luksusowej willi posiada kąt nachylenia 35 stopni i został wykończony prostą dachówką, w jasnoszarym, matowym kolorze. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte – pozwala to zachować wysoką estetykę elewacji.

Aranżując najbliższe otoczenie, postawiliśmy na prosty żywopłot z nisko przyciętych cisów oraz różnego rodzaju trawy i paprocie. Leśna roślinność przeplata się tutaj z krzewami kwietnymi i nasadzeniami jukki karolińskiej. W ogrodzie stworzyliśmy dwie strefy wypoczynkowe. Pierwsza z nich jest w pełni zadaszona i posiada bezpośrednią komunikacją z salonem, druga natomiast jest zlokalizowana w głębi ogrodu. W tym miejscu zaproponowaliśmy autorskie palenisko na podwyższeniu. Całość powstała na bazie koła i jest wykończona ręcznie formowaną płytką klinkierową. Centrum zajmuje miejsce na ognisko, wokół którego znajdują się wygodne fotele. Motyw koła pojawia się jeszcze w jednym miejscu, a mianowicie jako dekoracyjne oświetlenie ogrodu, które podświetla otaczającą go roślinność.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 220 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:10 m² + osobny garaż 55 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:169 m² + 67 m² pod garaż
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 23 x 23m (pod dom)
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras nadziemny oraz naziemny, balkon od frontu, pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

    wypełnij wszystkie pola


    PODOBNE PROJEKTY

    Willa d'Azur

    Willa Brillant

    Willa Industrielle