WILLA BRILLANT

Willa Brillant [Briją] to mariaż klasycznej bryły budynku z eleganckim, minimalistycznym wykończeniem w postaci elewacji z trawertynu, który został uzupełniony prostymi pilastrami i gzymsem koronującym. 

Przemyślany i optymalny układ przestrzenny willi cechuje się otwartością pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym połączeniem. Na parterze przewidziano część techniczną o powierzchni około 65 m², na którą składa się dwustanowiskowy garaż, przestrzeń magazynowa, a także kotłownia z pralnią i miejsce na szafy w zabudowie. Wjazd do garażu znajduje się z boku, dzięki czemu patrząc na front budynku widoczne jest dekoracyjne okno, a nie brama wjazdowa. Stanowi to idealne rozwiązanie dla inwestycji na szerokich działkach, które pozwolą na swobodny wjazd i wyjazd samochodem. 

Wejście do budynku prowadzi przez wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Przewidziano w nim również dodatkową przestrzeń na podręczną garderobę lub wygodne siedzisko. Hol skrywa nie tylko przepięknie wyeksponowaną klatkę schodową, może bowiem zostać wzbogacony efektownym żyrandolem, gdyż jest częściowo otwarty na dwie kondygnacje. Na parter składają się:  gabinet do pracy, WC oraz spora garderoba na odzież przejściową, obuwie i torebki.

Część dzienna to przestronna kuchnia z wyspą i bezpośrednim dostępem do podręcznej spiżarni, duża jadalnia (8–12 osób) i salon. Na pograniczu tych dwóch przestrzeni znajduje się miejsce na kominek. W zależności od preferencji, może to być nowoczesny, minimalistyczny  kominek narożny lub kominek z portalem utrzymanym w klasycznym stylu. Salon o metrażu 30 m² daje swobodę aranżacji i wyposażenia. Cała strefa dzienna posiada bezpośrednie wyjście na zewnętrzny taras poprzez liczne wysokie okna, które przy okazji zapewniają przepiękne doświetlenie wnętrza naturalnym światłem.

Piętro willi Brillant to blisko 150 m² powierzchni. Zaprojektowano na nim sypialnię główną, z bezpośrednim dostępem do balkonu nad wejściem głównym, dużą garderobą oraz łazienką, a także trzy sypialnie dla dzieci. Każda z sypialni posiada miejsce do nauki, wygodne łóżko o szerokości 160 cm oraz miejsce na sporych rozmiarów szafę w zabudowie. Do dyspozycji sypialni dziecięcych przewidziano salon kąpielowy, który wyposażono w wannę, prysznic, podwójne umywalki, WC i bidet. Prosty, a zarazem przemyślany układ sypialni na piętrze stwarza dodatkowe możliwości aranżacji, dzięki czemu personalizacja i dopasowanie pod konkretne oczekiwania Inwestorów są dużo prostsze. Dodatkowo na piętrze znajduje się kilkumetrowa garderoba przeznaczona na pościel i ręczniki. Stanowi ona jednocześnie przejście do poddasza nad garażem, które posiada funkcję schowka/magazynu lub przestrzeni technicznej. Dla tych Inwestorów, którzy preferują pralnię na piętrze, jest to dla niej idealne miejsce.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Nowoczesna willa Brillant została zaprojektowana z uwzględnieniem tradycyjnej technologii murowanej i nie posiada podpiwniczenia. Jej fundament może zostać dostosowany do warunków geotechnicznych gruntu. Ceramiczne pustaki lub bloczki sylikatowe mogą być stosowane wymiennie jako materiał konstrukcyjny. Do izolacji dopuszcza się użycie zarówno wełny mineralnej, jak i wysokiej jakości styropianu. W celu osiągnięcia drobnoziarnistego wykończenia tynku, należy rozważyć ten drugi materiał, gdyż pozwala on na uzyskanie zdecydowanie gładszej i równiejszej  powierzchni.

Elewacja budynku została wykończona naturalnym trawertynem, a wszystkie detale sztukateryjne, takie jak pilastry, opaski okienne, kolumny czy gzyms koronujące przewidziano w tynku mineralnym, dopasowanym kolorystycznie do kamienia. Naturalny kamień na elewacji jest perfekcyjnym uzupełnieniem całej inwestycji, dodając jej wyjątkowej ekskluzywności. Okna w tym projekcie katalogowym zaproponowano w klasycznej formie ze szprosami wiedeńskimi. Dla uzyskania kontrastu z elewacją, ich kolor został dopasowany do ciemnego pokrycia dachowego. Wysokie okna, stanowiące zarazem wyjście na balkon od frontu, jak i na taras od strony ogrodu, mają dodatkowe ślemie. Wprowadza ono optyczny podział oraz zwiększa ich funkcjonalność dzięki obniżonemu nadprożu.

Materiał użyty do wykończenia schodów wejścia głównego i tarasu komponuje się bezpośrednio z elewacją. Jest to naturalny wapień, który bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, a jego ciepła barwa idealnie współgra z kolorystyką bryły. Należy jednak pamiętać, że najbardziej rekomendowanym surowcem naturalnym na taras jest granit. Tylko on pozwoli na utrzymanie tej powierzchni w niezmienionej formie, przy minimalnym wysiłku konserwacyjnym.

Jednym z kluczowych elementów tego ekskluzywnego domu jest dach o kącie nachylenia 35 stopni, wykończony nowoczesną dachówką w odcieniu antracytu. Z kolei do obróbek gzymsu koronującego, tympanonu i lukarn użyto blachy tytanowo-cynkowej w ciemnym kolorze. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte – pozwala to zachować wysoką estetykę elewacji.

Projekt willi został uzupełniony elementami metaloplastyki w postaci kutych balustrad balkonu nad wejściem i tarasu od strony ogrodu. W projekcie znalazły się także modernistyczne kinkiety, które subtelnie podświetlają elewację, dodając jej uroku. Reprezentacyjne wejście z dwuskrzydłowymi drzwiami ozdobiono delikatnie rzeźbionymi płycinami oraz wyrafinowanymi, postarzanymi gałkami, umieszczonymi pośrodku geometrycznych kół.

W trakcie prac projektowych nad willą poświęciliśmy dużo uwagi jej najbliższemu otoczeniu. Od frontu zaproponowaliśmy wygodny w komunikacji podjazd z rondem ukształtowanym przez partery z cisów, które w środku uzupełniono klasycznymi krzewami różanymi. Nawierzchnia podjazdu to dużych rozmiarów płyty betonowe, które dodają bryle nowoczesnego wyrazu.

Budynek posiada balkon nad wejściem i wygodny taras nadziemny od strony ogrodu. Ten drugi jednocześnie częściowo zadasza taras dostępny z salonu, który stanowi rewelacyjne miejsce do wypoczynku. Posiada on możliwość dodatkowego zainstalowania pionowych paneli szklanych, które pozwolą miło spędzać czas od wczesnej wiosny, aż do chłodnych jesiennych dni. Nisko przystrzyżony trawnik ogrodu, poprzeplatany gdzieniegdzie kwietnymi krzewami i kępami dekoracyjnych traw, pozwala cieszyć się otoczeniem pięknych roślin przez cały rok. Ponadto przewidzieliśmy również miejsce z modnym paleniskiem, które umili czas w chłodne, jesienne wieczory. W bezpośrednim otoczeniu tej strefy znajduje się utwardzony teren stanowiący miejsce wypoczynku z wygodnymi, miękkimi fotelami.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 300 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:65 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:282 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 24,5 x 32m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:12m
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze + 1 gościnna na parterze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu oraz od ogrodu, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa d'Azur

  willa ÉLÉGANT projekt

  Willa Élégant

  willa brillant gotowy projekt domu

  Willa Très Jolie