WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT
WILLA_ÉLÉGANT

WILLA ÉLÉGANT

Willa Élégant [elegą] to projekt domu klasycznego, który łączy w sobie wyrafinowaną elegancję z nutą nowoczesności przemyconą w prostych przeszkleniach i delikatnej sztukaterii.

Przemyślany układ przestrzenny willi cechuje się otwartością pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym połączeniem. Na parterze przewidziano część techniczną o powierzchni około 65 m². Składają się na nią dwustanowiskowy garaż z przestrzenią magazynową i kotłownia połączona z wygodną pralnią oraz garderobą na odzież przejściową. Wjazd do garażu znajduje się od frontu. Jednak jeśli pozwala na to działka, rekomendowana jest zmiana jego lokalizacji. Elegancki wjazd z boku pozwoli na ukrycie dużej płaszczyzny bramy i wprowadzenie dodatkowego okna z przodu budynku.

Wejście do budynku prowadzi przez wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Przewidziano w nim również dodatkową przestrzeń na podręczną garderobę lub wygodne siedzisko. Hol skrywa przepięknie wyeksponowaną klatkę schodową i może zostać wzbogacony efektownym żyrandolem, gdyż jest częściowo otwarty na dwie kondygnacje. Na parterze przewidziano miejsce na małą garderobę na odzież wierzchnią oraz WC.

Część dzienna to sporych rozmiarów kuchnia z wyspą i strefą śniadań z bezpośrednim dostępem do podręcznej spiżarni, jadalnia dla 8-12 osób i salon. Kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, że możliwe jest jej wydzielenie jako osobnego pomieszczenia lub wprowadzenie ładnych, przeszklonych drzwi otwieranych na jadalnię i optycznie powiększających przestrzeń. Znajdujący się w centralnej części budynku salon jest doskonale doświetlony i ma kilka wariantów układu, co pozwala na swobodę aranżacji jego wnętrza. Na pograniczu salonu i jadalni znajduje się miejsce na kominek, którego ciepłem będzie można napawać się, przebywając zarówno w jednym, jak i w drugim pomieszczeniu. Układ przestrzenny pozwala na wydzielenie z części dziennej dodatkowego pokoju gościnnego o wielkości 15 m² z wyjściem na taras od strony ogrodu.

Piętro willi Élégant to ponad 150 m² powierzchni. Zaprojektowano na niej sypialnię główną z dużą garderobą oraz salonem kąpielowym, a także dwie mniejsze sypialnie. Każda z nich została przewidziana jako niezależna przestrzeń z wygodą łazienką z prysznicem i kilkumetrową garderobą. Sypialnia główna posiada bezpośrednie wyjście na prawie 60-metrowy taras nad garażem, który będzie stanowił idealne miejsce do wypoczynku w ciepłe dni. Prosty, a zarazem przemyślany układ sypialni na piętrze stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne, dzięki czemu personalizacja i dopasowanie pod konkretne oczekiwania Inwestorów są dużo prostsze. Na tej kondygnacji wygospodarowany został także kilkumetrowy schowek oraz dostępna dla każdego otwarta przestrzeń wypoczynkowa z wyjściem na balkon frontowy.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Luksusowa willa Élégant została zaprojektowana z uwzględnieniem tradycyjnej technologii murowanej i nie posiada podpiwniczenia. Jej fundament może zostać dostosowany do warunków geotechnicznych gruntu. Ceramiczne pustaki lub bloczki sylikatowe mogą być stosowane wymiennie jako materiał konstrukcyjny. Do izolacji dopuszcza się użycie zarówno wełny mineralnej, jak i wysokiej jakości styropianu. W celu osiągnięcia drobnoziarnistego wykończenia tynku należy rozważyć ten drugi materiał, gdyż pozwala on na uzyskanie zdecydowanie gładszej i równiejszej powierzchni.

Elewacja budynku została wykończona wysokiej jakości tynkiem mineralnym barwionym w masie, a wszystkie detale sztukateryjne są przewidziane jako elementy wykonane w technologii lekkiej. Elegancji dodaje jej bardzo delikatna sztukateria w postaci wysublimowanych, pionowych pilastrów w narożnikach, gzymsu koronującego oraz dekoracyjnych nisz z motywem koła. Dodatkową wartość stanowi klasyczny, trójkątny tympanon w centralnej części budynku i delikatne kolumny wspierające zadaszenie nad wejściem głównym. Okna w tym projekcie katalogowym zaproponowano w minimalistycznej formie. Nie posiadają one szprosów wiedeńskich. Charakteryzują się górnym podziałem oraz prostymi nadprożami. Okna na piętrze są standardowej wysokości, znajdzie się więc w nich parapet oraz miejsce na zaaranżowanie siedziska.

Materiał użyty do wykończenia schodów wejścia głównego i tarasu dopasowany został do elewacji. Jest to naturalny wapień, który bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, a jego ciepła barwa idealnie współgra z kolorystyką bryły. Należy jednak pamiętać, że najbardziej rekomendowanym surowcem naturalnym na taras jest granit. Tylko on pozwoli na utrzymanie tej powierzchni w niezmienionej formie, przy minimalnym wysiłku konserwacyjnym.

Jedną z cech wyróżniających ten ekskluzywny dom jest dach o kącie nachylenia 35 stopni, wykończony wysokiej klasy blachą tytanowo-cynkową układaną na rąbek stojący. Tego samego materiału użyto również do wykonania wszystkich pozostałych obróbek blacharskich, w tym frontowych lukarn dachowych, które doświetlają poddasze. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte – pozwala to zachować wysoką estetykę elewacji.

Klasyczna architektura willi została uzupełniona elementami metaloplastyki w postaci kutych balustrad balkonu nad wejściem, balkonu francuskiego i tarasu nad garażem. W projekcie znalazły się także kute kinkiety, które subtelnie podświetlają elewację od strony ogrodu, dodając jej uroku. Reprezentacyjne wejście z dwuskrzydłowymi drzwiami ozdobiono delikatnie rzeźbionymi płycinami oraz wyrafinowanymi, postarzanymi gałkami, umieszczonymi pośrodku geometrycznych kół, które stanowią powtórzenie motywu z elewacji.

W trakcie prac projektowych nad willą poświęciliśmy dużo uwagi jej najbliższemu otoczeniu. Od frontu zaproponowaliśmy wygodny w komunikacji podjazd z rondem ukształtowanym przez partery z cisów, które finezyjnie okalają fontannę. Prosta misa przelewowej fontanny oraz niecka wykonane zostały z kamienia naturalnego, którego kolor idealnie współgra z jasnoszarą, nieco ekstrawagancką kolorystyką budynku. Zielone partery, wypełnione lawendą i trawami, pojawiają się po obu stronach wejścia głównego. Nawierzchnia podjazdu to dużych rozmiarów płyty betonowe, które dodają bryle nowoczesnego wyrazu.

Trawnik ogrodu, poprzeplatany gdzieniegdzie kwietnymi krzewami, bylinami i kępami dekoracyjnych traw, pozwala cieszyć się otoczeniem pięknych roślin przez cały rok. Ponadto Inwestorom lubiących spędzać lato w Polsce, proponujemy basen zewnętrzny zapewniający nie tylko doskonałe miejsce do pływania, ale również do zażywania kąpieli słonecznych na wygodnych leżakach. Basen może przyjąć formę niezależnej niecki z własnym systemem utrzymywania czystości i dozowania chemii lub wielofunkcyjnej wanny SPA, która łączy w sobie przestrzeń do pływania z przeciwprądem oraz jacuzzi z licznymi dyszami masującymi.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 300 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:65 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:263 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 22 x 32m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:12m
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze + 1 gościnna na parterze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  willa brillant gotowy projekt domu

  Willa Très Jolie

  willa délicat projekt

  Willa Délicate

  willa chic

  Willa Chic