projekt willa chic
projekt willa chic
willa chic
willa chic
Projekty luksusowych willi chic
Projekty luksusowych willi chic
willa chic projekt
willa chic projekt
willa chic gotowy projekt domu
willa chic gotowy projekt domu
nowoczesny projekt willa chic
nowoczesny projekt willa chic
Gotowe projekty domów willi chic
Gotowe projekty domów willi chic
chic willa - projekt
chic willa – projekt
Gotowy projekt willi chic
Gotowy projekt willi chic
luksusowa willa chic
luksusowa willa chic

WILLA CHIC

Chic [szik] to nowoczesna willa katalogowa, która łączy w sobie ponadczasowe, klasyczne proporcje z minimalizmem i prostotą detalu, tworząc awangardową architekturę.

Przemyślany układ przestrzenny willi cechuje się otwartością pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym połączeniem. Na parterze przewidziano część techniczną o powierzchni około 65 m², na którą składają się: dwustanowiskowy garaż, przestrzeń magazynowa oraz kotłownia z pralnią. Wjazd do garażu mieści się we frontowej części bryły. Jednak jeśli pozwala na to działka, rekomendowana jest zmiana jego lokalizacji. Elegancki wjazd z boku pozwoli na ukrycie dużej płaszczyzny bramy i wprowadzenie dodatkowego okna z przodu budynku.

Wejście do budynku prowadzi przez wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Przewidziano w nim również dodatkową przestrzeń na podręczną garderobę lub wygodne siedzisko. Hol skrywa przepięknie wyeksponowaną klatkę schodową i może zostać wzbogacony efektownym żyrandolem, gdyż jest częściowo otwarty na dwie kondygnacje. Na parterze przewidziano miejsce na gabinet do pracy znajdujący się w przedniej części budynku, małą garderobę na odzież wierzchnią oraz WC.

Część dzienna to sporych rozmiarów kuchnia z wyspą i strefą śniadań, która ma bezpośredni dostęp do podręcznej spiżarni, jadalnia dla 8-12 osób i salon. Kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, że możliwe jest jej wydzielenie jako osobnego pomieszczenia lub wprowadzenie estetycznych, przeszklonych drzwi otwieranych na jadalnię i optycznie powiększających przestrzeń. Znajdujący się w centralnej części budynku salon jest doskonale doświetlony i ma kilka wariantów układu, co pozwala na swobodę aranżacji jego wnętrza. Na pograniczu salonu i jadalni znajduje się miejsce na kominek, którego ciepłem będzie można napawać się, przebywając zarówno w jednym, jak i w drugim pomieszczeniu. Układ przestrzenny pozwala na wydzielenie z części dziennej dodatkowego pokoju gościnnego o wielkości 15 m² z wyjściem na taras od strony ogrodu.

Piętro willi Chic to ponad 150 m² powierzchni. Zaprojektowano na niej sypialnię główną z dużą garderobą oraz salonem kąpielowym, a także dwie mniejsze sypialnie. Każda z nich została przewidziana jako niezależna przestrzeń z wygodną łazienką z prysznicem i kilkumetrową garderobą. Z sypialni głównej można wyjść na balkon nad tarasem od strony ogrodu, z kolei najmniejsza z sypialni dla dzieci jest skomunikowana z niemal 60-metrowym tarasem nad garażem. Prosty, a zarazem przemyślany układ sypialni na piętrze stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne, dzięki czemu personalizacja jest dużo prostsza. Na tej kondygnacji wygospodarowany został także kilkumetrowy schowek, a także niewielki pokój o powierzchni 11 m², który może służyć jako gabinet Pani domu lub biblioteczka. Przestrzeń ta może zostać wydzielona lub otwarta. W drugim wariancie budynek zyska dodatkowe, dostępne dla każdego miejsce wypoczynku na piętrze z wyjściem na balkon frontowy.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Nowoczesna willa Chic została zaprojektowana z uwzględnieniem tradycyjnej technologii murowanej i nie posiada podpiwniczenia. Jej fundament może zostać dostosowany do warunków geotechnicznych gruntu. Ceramiczne pustaki lub bloczki sylikatowe mogą być stosowane wymiennie jako materiał konstrukcyjny. Do izolacji dopuszcza się użycie zarówno wełny mineralnej, jak i wysokiej jakości styropianu. W celu osiągnięcia drobnoziarnistego wykończenia tynku należy rozważyć ten drugi materiał, gdyż pozwala on na uzyskanie zdecydowanie gładszej i równiejszej powierzchni.

Elewacja budynku została wykończona wysokiej jakości tynkiem mineralnym barwionym w masie, a wszystkie detale sztukateryjne są przewidziane jako elementy wykonane w technologii lekkiej. Elegancji dodaje jej bardzo delikatna sztukateria w postaci wysublimowanych pilastrów w narożnikach oraz gzymsu koronującego pod attyką. Dodatkową wartość stanowią subtelne opaski wokół okien. Okna w tym projekcie katalogowym zaproponowano w minimalistycznej formie. Nie posiadają one szprosów wiedeńskich. Charakteryzują się górnym podziałem oraz prostymi nadprożami. Ponadto, dla dodania frontowi bryły lekkości, przewidziano podwójne, wysokie przeszklenia.

Materiał użyty do wykończenia schodów wejścia głównego i tarasu dopasowany został do elewacji. Jest to naturalny wapień, który bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, a jego ciepła barwa idealnie współgra z kolorystyką bryły. Należy jednak pamiętać, że najbardziej rekomendowanym surowcem naturalnym na taras jest granit. Tylko on pozwoli na utrzymanie tej powierzchni w niezmienionej formie, przy minimalnym wysiłku konserwacyjnym.

Jednym z kluczowych elementów tego ekskluzywnego domu jest dach płaski wykończony attyką, która kształtuje jego nowatorską formę. Do pokrycia dachu płaskiego można wykorzystać zarówno blachę tytanowo-cynkową układaną na rąbek stojący, jak i wysokiej jakości papę. W przypadku wystąpienia konieczności dostosowania kąta nachylenia dachu do przepisów MPZP lub decyzji WZ istnieje możliwość jego zmiany w zakresie od 10 do 15 stopni, co nie będzie miało wpływu na estetykę budynku. W projekcie przewidziano ukryte rury spustowe, dzięki czemu nie odciągają one uwagi od elewacji.

Nowoczesna architektura willi została uzupełniona szklanymi balustradami oraz oświetleniem LED, które subtelnie podkreśla walory elewacji po zmroku. Reprezentacyjne wejście z dwuskrzydłowymi drzwiami zaproponowano jako w całości przeszkolone z dodatkowym elementem kutym, który stanowi ich zewnętrzną ramę.

W trakcie prac projektowych nad willą poświęciliśmy dużo uwagi jej najbliższemu otoczeniu. Od frontu proponujemy wygodny w komunikacji podjazd z rondem, pośrodku którego zaaranżowaliśmy kompozycję z różnej wielkości kul bukszpanu. Ten sam motyw zieleni pojawia się również po obu stronach wejścia do budynku, dodając mu oryginalnego wdzięku. Nawierzchnia podjazdu to dużych rozmiarów płyty betonowe, które współgrają z niebanalną bryłą.

Budynek posiada duży taras nad garażem oraz dwa balkony – nad wejściem i od strony ogrodu. Ten drugi jednocześnie częściowo zadasza taras naziemny, który stanowi rewelacyjne miejsce do wypoczynku. Istnieje tu możliwość zainstalowania dodatkowych pionowych paneli szklanych, które pozwolą miło spędzać czas od wczesnej wiosny aż do chłodnych, jesiennych dni. Nisko przystrzyżony trawnik ogrodu, poprzeplatany gdzieniegdzie kwietnymi krzewami i kępami dekoracyjnych traw, pozwala cieszyć się otoczeniem pięknych roślin przez cały rok. Ponadto motyw zielonych kul, który pojawia się na podjeździe, jest kontynuowany w donicach na tarasach i balkonach.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 300 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:65 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:282 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 24,5 x 32m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10m
KĄT NACHYLENIA DACHU:0 stopni *możliwość zmiany na kąt 10-15 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze + 1 gościnna na parterze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny częściowo zadaszony, taras nadziemny nad garażem, 2 balkony, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  willa ÉLÉGANT projekt

  Willa Élégant

  willa brillant gotowy projekt domu

  Willa Très Jolie

  willa délicat projekt

  Willa Délicate