WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT
WILLA_DÉLICAT

WILLA DÉLICATE

Ekskluzywna willa Délicate [Delikat] to klasyczny dom katalogowy, który urzeka swoją delikatnością podkreśloną ponadczasowymi detalami sztukateryjnymi w postaci eleganckich gzymsów i naroży z boniami.

Przemyślany i optymalny układ przestrzenny willi cechuje się otwartością pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym połączeniem. Na parterze przewidziano część techniczną o powierzchni około 65 m², na którą składa się dwustanowiskowy garaż, przestrzeń magazynowa oraz kotłownia z pralnią. Garaż posiada wjazd od frontu. Jednak jeśli pozwala na to działka, rekomendowana jest zmiana jego lokalizacji. Elegancki wjazd z boku pozwoli na ukrycie dużej płaszczyzny bramy i wprowadzenie dodatkowego okna z przodu budynku.

Wejście do budynku prowadzi przez wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Przewidziano w nim również dodatkową przestrzeń na podręczną garderobę lub wygodne siedzisko. Hol skrywa nie tylko przepięknie wyeksponowaną klatkę schodową, może bowiem zostać wzbogacony efektownym żyrandolem, gdyż jest częściowo otwarty na dwie kondygnacje. Na parterze przewidziano miejsce na gabinet do pracy znajdujący się w przedniej części budynku, małą garderobę na odzież wierzchnią oraz WC.

Część dzienna to sporych rozmiarów kuchnia z wyspą i strefą śniadań, która posiada bezpośredni dostęp do podręcznej spiżarni, jadalnia dla 8–12 osób i salon. Kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, że możliwe jest jej wydzielenie jako osobnego pomieszczenia lub wprowadzenie ładnych, przeszklonych drzwi, które otwierają się wprost na jadalnię, tworząc tym samym wrażenie dużo większej przestrzeni. Salon znajdujący się w centralnej części budynku posiada doskonałe doświetlenie i kilka wariantów układu, co pozwala na swobodę aranżacji jego wnętrza. Na pograniczu salonu i jadalni znajduje się miejsce na kominek, którego ciepłem będzie można napawać się przebywając zarówno w jednym, jak i w drugim pomieszczeniu. Układ przestrzenny pozwala na wydzielenie z części dziennej dodatkowego pokoju gościnnego o wielkości 15 m² z wyjściem na taras od strony ogrodu.

Piętro willi Délicate to blisko 190 m² powierzchni. Zaprojektowano na niej sypialnię główną z dużą garderobą oraz salonem kąpielowym z pięknie wyeksponowaną wanną wolnostojącą i toaletką, a także trzy sypialnie dla dzieci. Sypialnie o metrażu od 17 do 22 m² ulokowano od strony ogrodu, dzięki czemu każda z nich będzie posiadała przepiękny widok na zieleń, a duże okna zapewnią odpowiednią ilość światła dziennego. Każda z sypialni posiada miejsce do nauki, wygodne łóżko o szerokości 160 cm oraz miejsce na sporych rozmiarów szafę w zabudowie. Do dyspozycji sypialni dziecięcych przewidziano wspólną łazienkę, w której znajduje się wanna, prysznic, podwójne umywalki oraz WC i bidet. Prosty, a zarazem przemyślany układ sypialni na piętrze stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne, dzięki czemu personalizacja i dopasowanie pod konkretne oczekiwania Inwestorów są dużo prostsze. Na tej kondygnacji dostępna jest jeszcze dodatkowa przestrzeń nad częścią garażową. Posiada ona powierzchnię blisko 40 m2 i może zostać wykorzystana na przykład na dodatkowy pokój gościnny, salę fitness, bawialnię dla dzieci lub kino domowe.

Dach mansardowy willi pozwala również na swobodne wykorzystanie kondygnacji poddasza. Propozycja aranżacji przewidziana w projekcie zakłada salę fitness, kino domowe oraz łazienkę z prysznicem. Na poddaszu wydzielono także dodatkowe pomieszczenia pomocnicze, które mogą być wykorzystane jako schowki, serwerownia lub miejsce na instalacje klimatyzacji i wentylacji budynku.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Klasyczna willa Délicate została zaprojektowana z uwzględnieniem tradycyjnej technologii murowanej i nie posiada podpiwniczenia. Jej fundament może zostać dostosowany do warunków geotechnicznych gruntu. Ceramiczne pustaki lub bloczki sylikatowe mogą być stosowane wymiennie jako materiał konstrukcyjny. Do izolacji dopuszcza się użycie zarówno wełny mineralnej, jak i wysokiej jakości styropianu. W celu osiągnięcia drobnoziarnistego wykończenia tynku, należy rozważyć ten drugi materiał, gdyż pozwala on na uzyskanie zdecydowanie gładszej i równiejszej powierzchni.

Elewacja budynku została wykończona wysokiej jakości tynkiem mineralnym barwionym w masie, a wszystkie detale sztukateryjne są przewidziane jako elementy wykonane w technologii lekkiej. Sznytu dodaje jej delikatna sztukateria w postaci dekoracyjnego kartusza w środkowym ryzalicie bryły, gzyms koronujący oraz naroża wykończone klasycznymi boniami. Dodatkową wartość stanowią subtelne opaski okienne z prostym, geometrycznym zwornikiem oraz minimalistyczny gzyms pośredni który wprowadza elegancki podział, utrzymując przy tym wyjątkową proporcję. Okna w tym projekcie katalogowym posiadają szprosy wiedeńskie, które sprawiają, że dużych rozmiarów przeszklenia postrzegane są jako bardzo delikatne.

Materiał użyty do wykończenia schodów wejścia głównego i tarasu komponuje się bezpośrednio z elewacją. Jest to naturalny wapień, który bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, a jego ciepła barwa idealnie współgra z kolorystyką bryły. Należy jednak pamiętać, że najbardziej rekomendowanym surowcem naturalnym na taras jest granit. Tylko on pozwoli na utrzymanie tej powierzchni w niezmienionej formie, przy minimalnym wysiłku konserwacyjnym.

Jednym z kluczowych elementów tego luksusowego domu jest dach mansardowy, który definiuje jego klasyczną formę. Pokrycie z wysokiej jakości dachówki w kształcie rombu, wykonanej z blachy tytanowo-cynkowej, wzmaga poczucie elegancji i ponadprzeciętności. Ten typ dachu charakteryzuje się 60-stopniowym kątem nachylenia, który następnie zmniejsza się do 10 stopni. Dzięki temu praktycznie cała przestrzeń poddasza ma zachowaną pełną wysokość i nie występują na niej skosy. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte – pozwala to zachować wysoką estetykę elewacji.

Klasyczna architektura willi została uzupełniona elementami metaloplastyki w postaci kutych balustrad balkonu nad wejściem i balkonów francuskich przy oknach wysokich na piętrze. Zasłużone miejsce w ponadczasowej bryle budynku zajmują również kute kinkiety, które subtelnie podświetlają elewację od strony ogrodu, dodając jej uroku. Reprezentacyjne wejście z dwuskrzydłowymi drzwiami ozdobiono delikatnie rzeźbionymi płycinami oraz wyrafinowanymi, postarzanymi klamkami.

W trakcie prac projektowych nad willą poświęciliśmy dużo uwagi jej najbliższemu otoczeniu. Od frontu zaproponowaliśmy wygodny w komunikacji podjazd z rondem ukształtowanym przez partery cisów, które finezyjnie okalają fontannę. Prosta misa przelewowej fontanny oraz niecka wykonane zostały z kamienia naturalnego, którego kolor idealnie współgra z ciepłą, beżową kolorystyką budynku. Zielone partery, wypełnione lawendą i trawami, pojawiają się również po obu stronach wejścia głównego. Nawierzchnia podjazdu to dużych rozmiarów płyty betonowe, które dodają bryle nowoczesnego wyrazu.

Trawnik ogrodu, poprzeplatany gdzieniegdzie kwietnymi krzewami, bylinami i kępami dekoracyjnych traw, pozwala cieszyć się otoczeniem pięknych roślin. Ponadto, dla tych Inwestorów, którzy w okresie wiosenno-letnim lubią spędzać czas przy grillu, proponujemy wolnostojący kominek. Umili on także czas w chłodne, jesienne wieczory. W bezpośrednim otoczeniu kominka znajduje się utwardzony teren stanowiący strefę wypoczynku z wygodnymi, miękkimi fotelami.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 330 m² + 100 m² poddasza
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:65 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:263 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 22 x 32m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:12m
KĄT NACHYLENIA DACHU:60 i 10 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI: 2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

wypełnij wszystkie pola

captchaPODOBNE PROJEKTY

WILLA CLASIQUE

Willa Classique

willa chic

Willa Chic

willa brillant gotowy projekt domu

Willa Très Jolie