Gotowe projekty domów willi clasique

WILLA CLASSIQUE

Luksusowa willa Classique [klasik] to projekt katalogowy, którego szlachetność i elegancję wyrażają bogato zdobiona elewacja oraz pokryty naturalnym łupkiem dach mansardowy.

Przemyślany i optymalny układ przestrzenny willi cechuje się otwartością pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym połączeniem. Na parterze przewidziano część techniczną o powierzchni około 65 m², na którą składają się: dwustanowiskowy garaż, przestrzeń magazynowa, kotłownia z pralnią oraz miejsce na szafy w zabudowie. Wjazd do garażu znajduje się z boku, dzięki czemu patrząc na front budynku, widzimy dekoracyjne okno, nie bramę wjazdową. Stanowi to idealne rozwiązanie dla inwestycji na szerokich działkach, które pozwalają na swobodny wjazd i wyjazd samochodem.

Wejście do budynku prowadzi przez wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Przewidziano w nim również dodatkową przestrzeń na podręczną garderobę lub wygodne siedzisko. Hol skrywa nie tylko przepięknie wyeksponowaną klatkę schodową, lecz także — opcjonalnie — efektowny żyrandol, gdyż jest częściowo otwarty na dwie kondygnacje. Na parter składają się: gabinet do pracy, WC oraz spora garderoba na odzież przejściową, obuwie i torebki.

Część dzienna to przestronna kuchnia z wyspą i bezpośrednim dostępem do podręcznej spiżarni, duża jadalnia (8-12 osób) i salon. Na pograniczu tych dwóch przestrzeni znajduje się miejsce na kominek. Na pograniczu tych dwóch przestrzeni znajduje się miejsce na kominek. W zależności od preferencji może to być nowoczesne, minimalistyczne palenisko narożne lub klasyczny kominek z portalem. Salon o metrażu 30 m² daje swobodę aranżacji i wyposażenia. Z całej strefy dziennej istnieje możliwość wyjścia na zewnętrzny taras przez liczne wysokie okna, które przy okazji zapewniają przepiękną iluminację wnętrza naturalnym światłem.

Piętro willi Classique to blisko 190 m² powierzchni. Znajduje się na niej sypialnia główna, która jest wyposażona w garderobę i salon kąpielowy z pięknie wyeksponowaną wanną wolnostojącą, oraz dwie mniejsze sypialnie. Każda z nich została przewidziana jako niezależna przestrzeń z wygodną łazienką z prysznicem i własną, kilkumetrową garderobą. Prosty, a zarazem przemyślany układ sypialni na piętrze stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne, dzięki czemu dopasowanie jej do konkretnych oczekiwań Inwestorów będzie dużo prostsze. Na tej kondygnacji dostępna jest jeszcze dodatkowa przestrzeń nad częścią garażową. Posiada ona powierzchnię blisko 40 m² i może zostać wykorzystana na przykład na dodatkowy pokój gościnny, salę fitness, pokój zabaw dla dzieci lub kino domowe.

Dach mansardowy willi pozwala również na swobodne wykorzystanie poddasza. Propozycja aranżacji przewidziana w projekcie zakłada salę fitness, kino domowe oraz łazienkę z prysznicem. Na poddaszu wydzielono także dodatkowe pomieszczenia pomocnicze, które mogą być wykorzystane jako schowki, serwerownia czy miejsce na instalacje klimatyzacji i wentylacji budynku.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Katalogowa willa Classique została zaprojektowana z uwzględnieniem tradycyjnej technologii murowanej i nie posiada podpiwniczenia. Jej fundament może zostać dostosowany do warunków geotechnicznych gruntu. Ceramiczne pustaki lub bloczki silikatowe mogą być stosowane wymiennie jako materiał konstrukcyjny. Do izolacji dopuszcza się użycie zarówno wełny mineralnej, jak i wysokiej jakości styropianu. W celu osiągnięcia drobnoziarnistego wykończenia tynku należy rozważyć ten drugi materiał, gdyż pozwala on na uzyskanie zdecydowanie gładszej i równiejszej powierzchni.

Elewacja budynku została wykończona wysokiej jakości tynkiem mineralnym barwionym w masie, a wszystkie detale sztukateryjne są przewidziane jako elementy wykonane w technologii lekkiej. Sznytu dodaje jej bogato zdobiona sztukateria w postaci gzymsu koronującego, który dodatkowo rozrzeźbiają delikatne kostki. Do tego projektu klasycznego domu dużą wartość wnoszą pilastry z dekoracyjnymi niszami, a także opaski okienne z bogato zdobionymi zwornikami. Cały budynek okala dodatkowy gzyms pośredni, który wprowadza elegancki podział, utrzymując przy tym idealne proporcje. Na elewacji bocznej, przy oknach ze standardowym parapetem, pojawiają się uzupełnienia w postaci nisz. Okna w tym projekcie katalogowym posiadają szprosy wiedeńskie, dzięki którym sporych rozmiarów przeszklenia odbierane są jako delikatne.

Materiał użyty do wykończenia schodów wejścia głównego i tarasu komponuje się z elewacją. Jest to naturalny wapień, który bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, a jego ciepła barwa idealnie współgra z kolorystyką bryły. Należy jednak pamiętać, że rekomendowanym surowcem naturalnym na taras jest granit. Tylko on pozwoli na utrzymanie tej powierzchni w niezmienionej formie przy minimalnym wysiłku konserwacyjnym.

Jednym z kluczowych elementów tego luksusowego domu jest dach mansardowy, który definiuje jego klasyczną formę. Pokrycie z naturalnego łupka hiszpańskiego wzmaga poczucie elegancji i ponadprzeciętności. Dach mansardowy charakteryzuje się 60-stopniowym kątem nachylenia, stopniowo zmniejszającym się do 10 stopni. Dzięki temu praktycznie cała przestrzeń poddasza ma zachowaną pełną wysokość i nie występują na niej skosy. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte – pozwala to zachować wysoką estetykę elewacji.

Klasyczna architektura willi została podkreślona elementami metaloplastyki w postaci kutych balustrad balkonu nad wejściem i balkonów francuskich przy oknach wysokich na piętrze. Istotne miejsce w ponadczasowej bryle budynku zajmują również kute kinkiety, delikatnie i urokliwie podświetlające elewację od strony ogrodu. Reprezentacyjne wejście z dwuskrzydłowymi drzwiami oraz mlecznymi przeszkleniami pośrodku wzbogacono kutym detalem o tym samym wzorze, co balustrady balkonów, utrzymanym w stylu art déco.

W trakcie prac projektowych nad willą poświęciliśmy dużo uwagi jej najbliższemu otoczeniu. Przed frontem budynku zaproponowaliśmy wygodny w komunikacji podjazd z rondem otoczonym przez partery z cisów okalających niewielki ogród lawendowy. Zielone partery pojawiają się również po obu stronach wejścia głównego. Nawierzchnia podjazdu to wysokiej jakości kostka granitowa ułożona w przenikające się łuki rzymskie, które idealnie uzupełniają klasyczną architekturę.

Trawnik ogrodu, poprzeplatany gdzieniegdzie kwietnymi krzewami, bylinami i kępami dekoracyjnych traw, pozwala cieszyć się otoczeniem pięknych roślin przez cały rok. Ponadto, Inwestorom lubiącym spędzać lato w Polsce, proponujemy basen zewnętrzny. Jest to doskonałe miejsce nie tylko do uprawiania sportu, ale również do zażywania kąpieli słonecznych na wygodnych leżakach. Basen może przyjąć formę niezależnej niecki z własnym systemem utrzymania czystości i dozowania chemii lub wielofunkcyjnej wanny SPA, która łączy w sobie przestrzeń do pływania z przeciwprądem oraz jacuzzi z licznymi dyszami masującymi.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 330 m² + 100 m² poddasza
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:65 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:263 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 22 x 32m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:12m
KĄT NACHYLENIA DACHU:60 i 10 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  willa délicat projekt

  Willa Délicate

  willa brillant gotowy projekt domu

  Willa Très Jolie

  willa ÉLÉGANT projekt

  Willa Élégant