WILLA MAGNIFIQUE

Projekt Willi Magnifique powstał w oparciu o rzut willi Très Jolie i kubaturę willi Délicate z dachem mansardowym. Po drodze wprowadziliśmy też szereg optymalizacji i drobnych zmian, jak przeszklony narożnik w salonie czy częściowe podpiwniczenie budynku z miejscem na garaż.

Willa Magnifique to doskonały przykład współpracy z Inwestorem, który ma bardzo jasno sprecyzowane oczekiwania i wytyczne. Na ostateczny kształt budynku wpływ miały między innymi: ukształtowanie działki, zapisy MPZP oraz zebrane inspiracje. Selekcja materiałów wykończeniowych wyklarowała się już na pierwszym spotkaniu. Wiedzieliśmy, że budynek będzie inspirowany architekturą belgijską, w znacznie lżejszym i nieco nowocześniejszym wydaniu. Z radością odkryliśmy także, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza dachy mansardowe, i to w ich najładniejszej formie, czyli dachu o kącie nachylenia 60 stopni i wypłaszczeniu 15 stopni.

Wnętrza w dużym stopniu bazują na układzie funkcjonalnym willi Très Jolie, ale nie obyło się bez ich adaptacji do potrzeb inwestycji. Na parterze znajdziemy wiatrołap, dużą garderobę na odzież wierzchnią, pralnię i WC oraz ponad 20-metrowy gabinet ulokowany we frontowej części budynku, co pozwala na wygodną i szybką komunikację. Na część dzienną, o łącznej wielkości 85 m², składają się salon, jadalnia i kuchnia, do której przynależy spiżarnia. Sporych rozmiarów salon (40 m²) jest wspaniale doświetlony poprzez narożne przeszklenie, stanowiące zarazem bezpośrednią komunikację na taras. Ma on również przewidziane miejsce na narożny piec kaflowy. Wygodna klatka schodowa prowadzi nas na piętro i poddasze, a ukryte pod jej biegiem schody na kondygnację -1.

Całość piętra zajmuje strefa prywatna. Mieszczą się tutaj: Master Bedroom z własną garderobą i salonem kąpielowym oraz trzy sypialnie dziecięce, do których dyspozycji została zaprojektowana wspólna łazienka. Na poddaszu z kolei zaaranżowaliśmy dodatkowy pokój gościnny, łazienkę i pomieszczenie, które świetnie sprawdzi się jako domowa siłownia lub sala kinowa.

Piwnica została przewidziana tylko pod fragmentem budynku, co wynika ze specyfiki gruntu i skały, jaka się w nim znajduje. W wygodnym garażu mamy miejsca dla dwóch samochodów, dodatkową przestrzeń na rowery i regały oraz pomieszczenie techniczne. Ponadto wygospodarowaliśmy tutaj przestrzeń na niezależne studio z pokojem wyposażonym w aneks kuchenny i małą łazienkę. Całość posiada niezależne wejście do budynku, co pozwala na jego użytkowanie bez zakłócania codziennego życia domowników.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Klasyczna elewacja willi Magnifique powstała z miłości do naturalnej cegły. Jej uzupełnienie stanowi Blue Belgian Stone, którego szaroniebieska barwa znakomicie uzupełnia ręcznie formowaną cegłę. Kamień pojawia się tutaj w kilku miejscach – na schodach i tarasach, na parapetach, na cokole budynku oraz pięknie okalającym drzwi wejściowe portalu.

Od frontu zaprojektowaliśmy okna standardowej wielkości z klasycznym szprosem wiedeńskim. Natomiast od strony ogrodu znalazły się nieco większe okna trzyskrzydłowe. Całość świetnie komponuje się z przeszklonym narożnikiem z oknami przesuwnymi, które pozwalają na otwarcie go latem. Konstrukcyjnie w budynku pojawia się lekko cofnięty słup, który w efekcie uwalnia cały narożnik.

Dach mansardowy o kącie nachylenia 60 i wypłaszczeniu 15 stopni to kwintesencja dachów, jakie znajdziemy między innymi w Paryżu. Takie parametry pozwalają na wykorzystanie niemal całości poddasza, przy uniknięciu niewygodnych skosów. Na widocznej części dachu pojawia się łupek naturalny, w kryciu podwójnym prostokątnym. Z kolei na wypłaszczeniu zastosowana została blacha na rąbek stojący, co jest jedynym prawidłowym zabiegiem przy połaci o tak niewielkim nachyleniu.

Teren wokół domu jest niezwykle rozległy, bo mający ponad 1,5 hektara. Ukształtowanie działki jest dosyć wymagające ze względu na duże zróżnicowanie wysokości, jednak pozwala na niepowtarzalną aranżację zieleni i wkomponowanie budynku w teren. Poza częścią typowo rekreacyjną, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się połać prywatnego lasu.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA PARTER + PIĘTRO + PODDASZE: 390 m²
POWIERZCHNIA PIWNICY Z GARAŻEM:85 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:201 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 30 x 28m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11,35m
KĄT NACHYLENIA DACHU:60 i 15 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze + 1 gościnna na poddaszu
ŁAZIENKI:4 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia, sala fitness lub kino domowe

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  willa délicat projekt

  Willa Délicate

  WILLA CLASIQUE

  Willa Classique

  Willa Pavé