WILLA MAGNIFIQUE

Projekt Willi Magnifique powstał w opraciu o rzut willi Très Jolie i kubaturę willi Délicate z dachem mansardowym. Po drodze wprowadziliśmy też szereg optymalizacji i drobnych zmian, jak przeszklony narożnik w salonie czy częściowe podpiwniczenie budynku z miejscem na garaż.

Willa Magnifique to doskonały przykład współpracy z Inwestorem, który ma bardzo jasno sprecyzowane oczekiwania i wytyczne względem zmian i efektu finalnego, jaki chce uzyskać. Na ostateczny kształt budynku wpływ miały między innymi: ukształtowanie działki, zapisy MPZP oraz zebrane inspiracje. Selekcja materiałów wykończeniowych wyklarowała się już na pierwszym spotkaniu. Wiedzieliśmy, że budynek będzie inspirowany architekturą belgijską, w znacznie lżejszym i nieco nowocześniejszym wydaniu. Niesamowicie ucieszył nas też fakt, że plan dopuszcza dachy mansardowe, w ich najładniejszej formie – czyli dach o kącie nachylenia 60 stopni i wypłaszczeniu 15 stopni.

Wnętrza w dużym stopniu bazują na układzie funksjonalnym willi Très Jolie, ale nie obyło się bez indywidualnego dopasowania. Na parterze znajdziemy następujące pomieszczenia: wiatrołap, dużą garderobę na odzież wierzchnią, pralnię i WC oraz ponad 20 metrowy gabinet ulokowany we frontowej części budynku, tak aby komunikacja z nim była wygodna i szybka. Na część dzienną, o łącznej wielkości 85m², składają się salon, jadalnia i i kuchnia, do której przynależy spiżarnia. Sporych rozmiarów salon (40m²) jest wspaniale doświetlony poprzez narożne przeszklenie, stanowiące zarazem bezpośrednią komunikację na taras, ma on również przewidziane miejsce na narożny piec kaflowy. Wygodna klatka schodowa prowadzi nas na piętro i poddasze, a ukryte pod jej biegiem schody na kondygnację -1.

Piętro to wyłącznie prywatna strefa. Mieszczą się tutaj 3 sypialnie dla dzieci, do których dyspozycji została zaprojektowana wspólna łazienka oraz Master Bedroom z własną garderobą i salonem kąpielowym. Na poddaszu z kolei zaaranżowaliśmy dodatkowy pokój gościnny, łazienkę i pomieszczenie, które świetnie sprawdzi się jako domowa siłownia lub sala kinowa.

Piwnica została zaprojektowana tylko pod fragmentem budynku, co wynika ze specyfiki gruntu i skały jaka się tutaj znajduje. W wygodnym garażu mamy miejsca dla 2 samochodów, dodatkową przestrzeń na rowery i regały oraz pomieszczenie techniczne. Ponadto wygospodarowaliśmy tutaj miejsce na niezależne studio z pokojem z aneksem kuchennym i małą łazienką. Całość posiada niezależne wejście do budynku, co pozwala na jego użytkowanie bez zakłócania codziennego życia domowników.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Klasyczna elewacja willi Magnifique była inspirowana miłością do naturalnej cegły. Jej uzupełnienie stanowi Blue Belgian Stone, którego szaro niebieska barwa znakomicie uzupełnia ręcznie formowaną cegłę. Kamień pojawia się tutaj w kilku miejscach – na schodach i tarasach, na parapetach oraz jako cokół budynku i portal pięknie podkreślający drzwi wejściowe.

Zaprojektowane okna z klasycznym szprosem wiedeńskim mają delikatnie mniejszy gabaryt. Natomiast okna od strony ogrodu są nieco większe i mają utrzymany podział na trzy skrzydła. Całość świetnie komponuje się z przeszklonym narożnikiem z oknami przesuwnymi, które pozwalają na jego otwarcie latem. Konstrukcyjnie w budynku pojawia się lekko cofnięty słup, który w efekcie uwalnia nam cały narożnik.

Dach mansardowy o kącie nachylenia 60 i 15 stopni to kwintesencja dachów, jakie znajdziemy między innymi w Paryżu. Taki zabieg pozwala, na wykorzystanie w zasadzie prawie całej części poddasza, unikając przy tym niewygodnych skosów. Na widocznej części dachu pojawia się łupek naturalny, w kryciu podwójnym prostokątnym. Z kolei na wypłaszczeniu zastosowana została blacha na rąbek stojący, co jest jedynym prawidłowym zabiegiem, przy połaci o tak niewielkim nachyleniu.

Teren wokół domu jest niesamowicie rozległy, działka na której powstanie to ponad 1,5 hektara. Ukształtowanie jest dosyć wymagające ponieważ mamy spore różnice w terenie, ale właśnie to pozwala na niepowtarzalną aranżację zieleni i wkomponowanie budynku. Poza częścią typowo rekreacyjną, przy samym budynku do działki przynależy prywatny fragment lasu.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA PARTER + PIĘTRO + PODDASZE: 390 m²
POWIERZCHNIA PIWNICY Z GARAŻEM:85 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:201 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 30 x 28m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11,35m
KĄT NACHYLENIA DACHU:60 i 15 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze + 1 gościnna na poddaszu
ŁAZIENKI:4 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia, sala fitness lub kino domowe

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  willa délicat projekt

  Willa Délicate

  WILLA CLASIQUE

  Willa Classique

  Willa Pavé