WILLA MAGIQUE

Willa Magique to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie naszych Inwestorów. Budynek o łącznej powierzchni 835m² został zaplanowany na trzech kondygnacjach. To co zdecydowanie go wyróżnia i jest jego silną cechą to wyjątkowa symetria i delikatne, klasyczne detale.

Willa Magique to projekt, który powstał w ścisłej współpracy z Inwestorami. Mieli oni bowiem bardzo jasno sprecyzowane cele i oczekiwania. Na pierwszym miejscu postawiona została symetria i maksymalne otwarcie pomieszczeń. Do tego konkretne pomieszczenia i ich przeznaczenie. Całości dopełniła miejska działka z delikatnymi spadkami oraz zapisy decyzji o Warunkach Zabudowy, które po części narzuciły docelowy kierunek bryle. Bardzo długo testowaliśmy różne warianty kolorystyczne – białe, jasno szare i czarne okna zestawialiśmy z tynkiem w odcieniu kremu. Sprawdzaliśmy różne typy szprosów w okach jak i sam ich układ, ponieważ w początkowej fazie planowany był salon otwarty na dwie kondygnacje. Ostatecznie wybrana wersja zachwyca i jest bardzo elegancka.

W budynku wydzielony został osobny wiatrołap z dwuskrzydłowymi drzwiami francuskimi, które otwierają się na wspaniałe foyer, z reprezentacyjną klatką schodową, prowadzoną po łuku. Schody w willi Magique stanowią centralny punkt i poniekąd piękną rzeźbę uzupełniającą całe wnętrze. We frontowej części bryły zaprojektowany został pokój gościnny w standardzie hotelowego apartamentu, z własną łazienką oraz przestronny gabinet o wielkości blisko 40m². Część od strony ogrodu to w całości strefa dzienna, z bardzo dużą kuchnią, salonem w centralnej części oraz jadalnią. W wykuszu salonu znalazł się dwustronny kominek opalany drewnem, a po jego lewej i prawej stronie, symetrycznie rozłożone okna, które mają za zadanie zapewnienie jak największej ilości światła dziennego. Na tej kondygnacji znajduje się dodatkowa łazienka dla gości oraz boczna komunikacja do piwnicy.

Całość piętra zajmuje strefa prywatna. Mieszczą się tutaj: Master Bedroom z własną garderobą i salonem kąpielowym oraz trzy sypialnie dziecięce, każda z dedykowaną garderobą i łazienką, z wanną lub prysznicem, w zależności od preferencji.

Podpiwniczenie, w którym zlokalizowany został garaż, pozostałe pomieszczenia techniczne i część rekreacyjna, swoim obrysem wykracza poza budynek. Do garażu dostaniemy się wygodną i dobrze wyprofilowaną rampą zjazdową. Do dyspozycji domowników mamy 4 niezależne miejsca postojowe. W piwnicy zaprojektowana została kotłownia, niezbędne pomieszczenia techniczne i magazynowe, bardzo wygodna pralnia oraz strefa rekreacyjna. Na blisko 70 m² mamy przewidzianą domową siłownię i strefę SPA, z sauną i osobną łazienką z natryskiem.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Elewacja willi Magique to klasyczna forma i pełna symetria, na której zależało naszym Klientom. Czarne okna wspaniale kontrastują z jasnym tynkiem na fasadzie, a proste balustrady stanowią piękne dopełnienie całości. Kamień pojawia się tutaj w kilku miejscach – na schodach i tarasach, na parapetach, na cokole budynku oraz jako okładzina zewnętrznego kominka, zlokalizowanego na zadaszonym tarasie.

Wszystkie okna zostały zaprojektowane z górnym naświetlem, które przy tej wysokości przeszkleń jest niezbędne. Postawiliśmy tutaj na klasyczne szprosy wiedeńskie, obustronnie naklejane, ze szprosem ślepym oraz ciepłą ramką. Dach kopertowy o kącie nachylenia 20 stopni jest lekko wycofany i optycznie schowany za prostą attyką, która nadaje bryle nowoczesnego charakteru.

Inwestycja powstanie na działce miejskiej, posiadającej bardzo ładny starodrzew, który staraliśmy się w maksymalnym stopniu zachować. Dojście do budynku zostało zaproponowane z płyt betonowych, a podjazd wraz z rampą z kostki brukowej. Jeśli chodzi o zieleń to postawiliśmy na klasyczne hortensje bukietowe i niskie formy żywopłotu.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA PARTER + PIĘTRO + PIWNICA: 620 m²
POWIERZCHNIA POMIESZCZEŃ TECHNICZNYCH I GARAŻU:215 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:305 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 30 x 28m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:20 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze + 1 gościnna na parterze
ŁAZIENKI:6 pełnych łazienek + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:sala fitness, domowe SPA, wygodna pralnia, kominek w salonie i sypialni głównej

PODOBNE PROJEKTY

WILLA EDEN

Willa Éden

WILLA ARABESQUE

Willa Arabesque

willa chic

Willa Chic