WILLA ARABESQUE

Willa Arabesque to odpowiedź na coraz częściej pojawiające się zapytania o projekt z domową strefą SPA i basenem wewnętrznym. Kolejnym motywatorem do jej stworzenia były liczne zapytania z rynku arabskiego i to właśnie w tym klimacie zdecydowaliśmy się zaprojektować elewację jak i całe otoczenie. Piękna elewacja kamienna to natomiast kwintesencja luksusu i elegancji, na której bardzo nam zależało.

Podstawę projektu stanowiła willa Chic i jej wyjątkowa klatka schodowa, ułożona po łuku. Cały budynek został przez nas powiększony, tak aby uzyskać idealne proporcje i móc zaaranżować niesamowitą przestrzeń salonu otwartego na dwie kondygnacje, w środkowej części budynku.

Powierzchnia parteru to 360m², na których udało nam się zaaranżować perfekcyjną pod względem funkcjonalnym przestrzeń. Strefa wejściowa została wydzielona niewielkim wiatrołapem, z przeszklonymi drzwiami, chowanymi w kasetach. Zaraz za nimi znajduje się foyer z bardzo reprezentacyjną klatką schodową i osiowy widok na salon z dużym przeszkleniem i wyjściem na taras. Otwarty na dwie kondygnacje salon znalazł się w środkowej części budynku, tak aby podkreślić symetryczność bryły. Na przestrzeń dzienną składają się 40 metrowy salon połączony z jadalnią (23m²) oraz kuchnia z możliwością jej wymknięcia drzwiami przesuwnymi. Przy kuchni zaplanowaliśmy również podręczną spiżarnię.

Na parterze zaprojektowaliśmy gabinet do pracy, pokój gościnny oraz WC i wygodną pralnię. Skrzydło ze SPA ma zaprojektowane miejsce na fitness, saunę, jacuzzi i wewnętrzny basen o wymiarach 8×3,5m. Przy strefie SPA przewidzieliśmy także łazienkę, która komunikacyjnie jest usytuowana blisko pokoju gościnnego. Budynek posiada garaż wewnętrzny z 2 miejscami postojowymi i osobnym pomieszczeniem technicznym.

Piętro willi Arabesque przewidzieliśmy w dwóch wariantach. Oba z nich mają zaprojektowaną Master Bedroom w prawym skrzydle, z wyjściem na taras nad garażem. Przy sypialni mamy wygodną łazienkę z wanną wolnostojącą, prysznicem typu walk-in, toaletą i umywalkami dla niej i dla niego, z dużym blatem odkładczym. Symetrycznie, po drugiej stronie znajduje się garderoba. Różnice pomiędzy wariantami piętra są w sypialniach dzieci. Pierwsza opcja przewiduje dwie sypialnie dla dzieci z kompaktowymi garderobami oraz wspólną łazienką, druga zaś dwie sypialnie z własnymi łazienkami, z natryskiem oraz dodatkowy gabinet na piętrze, czy też pokój relaksu, który ostatnio bardzo często pojawia się w wytycznych naszych Inwestorów.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Arabesque została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwową, na którą składają się pustak ceramiczny o grubości 25cm i izolacja ze styropianu o grubości 20cm. Cała elewacja z kamienia została przewidziana jako montaż wentylowany. Kamień jaki został przez nas wybrany to włoski wapień, o pięknym kremowym kolorze i jednolitej strukturze. Na rynku ciężko znaleźć bardziej ekskluzywny materiał, a współpraca z firmą kamieniarską, która zajmuje się zarówno jego wydobyciem, obróbką jak i montażem. Wieloletnie doświadczenie, perfekcyjna znajomość kamienia oraz projekty realizowane na całym świecie pozwalają nam na współpracę nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

Stolarka okienna była dla nas nie lada wyzwaniem, bardzo zależało nam na wprowadzeniu łuków, ale zarazem nie chcieliśmy borykać się z ograniczeniami w postaci łukowych nadproży i późniejszej obróbki, stąd też postawiliśmy na szprosy z elementem łuku, ale tylko w górnej części naświetla. Detal ten pojawia się w wysokim oknie salonu oraz w strefie SPA, dając wspaniałą możliwość na kontynuację tego kształtu w podcieniu basenu. Kontrastowa kolorystyka okien stanowi idealne uzupełnienie dla jasnego kamienia i świetnie się z nim komponuje.

Cały taras naziemny został przewidziany z tego samego kamienia co elewacja. Łączy on część SPA z tarasem dostępnym ze strefy dziennej, kreując kilka miejsc do wypoczynku na zewnątrz – część jadalnianą, chill zone z miękkim wypoczynkiem oraz leżaki do kąpieli słonecznych. Przy tarasach zaplanowaliśmy również formę wodną, która może stanowić też miejsce na dodatkowy basen zewnętrzny.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA430 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA60 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:454 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 44 x 36m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:9,65 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:2 stopnie dach płaski
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, strefa SPA
SYPIALNIE:3 na piętrze + sypialnia gościnna na parterze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + łazienka z prysznicem + WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon otwarty na dwie kondygnacje, spiżarnia przy kuchni, domowe SPA z basenem, jacuzzi, sauną suchą i siłownią

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  WILLA EDEN

  Willa Éden

  willa chic

  Willa Chic

  Willa Blanche