WILLA ARABESQUE

Willa Arabesque to odpowiedź na coraz częściej pojawiające się zapytania o projekt z domową strefą SPA i basenem wewnętrznym. Jako że większość zapytań pochodziła z krajów Bliskiego Wschodu, elewację i całe otoczenie zdecydowaliśmy się zaprojektować w stylu arabizującym. Piękna elewacja kamienna dodała całości szyku i elegancji, na których bardzo nam zależało.

Podstawę projektu stanowiła willa Chic i jej unikatowa klatka schodowa, ułożona na planie łuku. Cały budynek został przez nas powiększony, tak aby uzyskać idealne proporcje i móc zaaranżować przestrzeń salonu otwartego na dwie kondygnacje w środkowej części budynku.

Powierzchnia parteru to 360 m², na których udało nam się zaaranżować przestrzeń perfekcyjną pod względem funkcjonalnym. Strefa wejściowa została wydzielona niewielkim wiatrołapem, z przeszklonymi drzwiami chowanymi w kasetach. Zaraz za nimi znajduje się foyer z bardzo reprezentacyjną klatką schodową i osiowy widok na salon z monumentalnym przeszkleniem i wyjściem na taras. Otwarty na dwie kondygnacje salon znalazł się pośrodku budynku, tak aby podkreślić perfekcyjną symetrię bryły. Na przestrzeń dzienną składają się 40-metrowy salon połączony z jadalnią (23 m²) oraz kuchnia z drzwiami przesuwnymi. Przy kuchni zaplanowaliśmy również spiżarnię.

Na parterze zaprojektowaliśmy gabinet do pracy, pokój gościnny oraz WC i praktyczną pralnię. W skrzydle SPA przewidzieliśmy przestrzenie na fitness, saunę, jacuzzi oraz wewnętrzny basen o wymiarach 8×3,5 m. Przy strefie SPA przewidzieliśmy także łazienkę usytuowaną blisko pokoju gościnnego. Budynek posiada garaż wewnętrzny z dwoma miejscami postojowymi i osobnym pomieszczeniem technicznym.

Piętro willi Arabesque przewidzieliśmy w dwóch wariantach. Oba mają zaprojektowaną Master Bedroom w prawym skrzydle, z wyjściem na taras nad garażem. Przy sypialni mamy wygodną łazienkę z wanną wolnostojącą, prysznicem typu walk-in, toaletą i umywalkami dla niej i dla niego, z dużym blatem odkładczym. Symetrycznie, po drugiej stronie znajduje się garderoba. Warianty różnią się planem sypialni dla dzieci. Pierwsza opcja przewiduje dwie sypialnie z kompaktowymi garderobami oraz wspólną łazienką, druga zaś dwie sypialnie z łazienkami z natryskiem oraz dodatkowy gabinet na piętrze, czy też pokój relaksu, który ostatnio bardzo często pojawia się w wytycznych naszych Inwestorów.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Arabesque została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwową, na którą składają się pustak ceramiczny o grubości 25 cm i izolacja ze styropianu o grubości 20 cm. Cała elewacja z kamienia została przewidziana jako montaż wentylowany. Na pokrycie fasady wybraliśmy włoski wapień, o pięknym kremowym kolorze i jednolitej strukturze. Na rynku próżno szukać bardziej wyrafinowanego materiału. Zapewniamy go dzięki partnerstwu z firmą kamieniarską, która zajmuje się zarówno jego wydobyciem, obróbką, jak i montażem. Wieloletnie doświadczenie, perfekcyjna znajomość materiału oraz projekty realizowane na całym świecie pozwalają nam obsługiwać projekty nie tylko w Polsce, lecz także za granicą.

Stolarka okienna była dla nas nie lada wyzwaniem, bardzo zależało nam na wprowadzeniu łuków, jednak nie chcieliśmy borykać się z ograniczeniami w postaci łukowych nadproży i późniejszej ich obróbki, stąd też postawiliśmy na szprosy z elementem łuku, ale tylko w górnej części naświetla. Detal ten pojawia się w wysokim oknie salonu oraz w strefie SPA, dając wspaniałą możliwość na kontynuację tego kształtu w podcieniu basenu. Kontrastowa kolorystyka okien stanowi kontrapunkt dla jasnego kamienia i doskonale się z nim komponuje.

Cały taras naziemny został przewidziany z tego samego kamienia co elewacja. Łączy on część SPA z tarasem dostępnym ze strefy dziennej, kreując kilka miejsc do wypoczynku na zewnątrz — część jadalnianą, chill zone z miękkimi meblami wypoczynkowymi oraz leżaki do kąpieli słonecznych. Przy tarasach zaplanowaliśmy również formę wodną, która może zostać przekształcona także w basen zewnętrzny.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA430 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA60 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:454 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 44 x 36m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:9,65 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:2 stopnie dach płaski
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, strefa SPA
SYPIALNIE:3 na piętrze + sypialnia gościnna na parterze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + łazienka z prysznicem + WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon otwarty na dwie kondygnacje, spiżarnia przy kuchni, domowe SPA z basenem, jacuzzi, sauną suchą i siłownią

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  WILLA EDEN

  Willa Éden

  willa chic

  Willa Chic

  Willa Blanche