WILLA BLANCHE

Willa Blanche [Bląsz] to połączenie cech charakterystycznych dla naszych innych projektów: wielkość willi Petite Maison, garaż w bryle budynku z willi d’Azur oraz nowoczesny look willi Chic. Te składowe pozwoliły nam na kreację wręcz idealną!

Lekkość i nowoczesność w klasycznej oprawie – to chyba perfekcyjne podsumowanie tego projektu. Dodatkowo niczym niezakłócona symetria oraz maksymalny nacisk na funkcjonalność wewnątrz. Budynek, który będzie zachwycał przez lata.

Na parterze znajduje się bardzo wygodna i ustawna kuchnia z wyspą. Jej wysoka zabudowa spokojnie spełni funkcję podręcznej spiżarni i pozwoli na przechowywanie zapasów. Kuchnia może być zarówno wymknięta jak i otwarta na część jadalnianą, której okna wychodzą wprost na taras zewnętrzny. Salon i jadalnia są ze sobą połączone i wspólnie tworzą przestrzeń o powierzchni blisko 50 m². Dzięki wysokim na 265cm oknom cały parter jest bardzo przestronny i zapewnia uczucie bliskości z otoczeniem i łatwą komunikację z tarasem. W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość wydzielenia gabinetu lub biblioteczki na parterze.

Na parterze znajduje się również sporych rozmiarów kotłownia z pralnią oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i garderoba na odzież wierzchnią, która stanowi przejście pomiędzy strefą dzienną, a garażem. Garaż na dwa samochody o wewnętrznych wymiarach 7,7 x 6,3m pozwoli nie tylko na swobodne parkowanie, ale także na dodatkowe regały magazynowe.

Piętro to 110 m² powierzchni, na której zaprojektowaliśmy 2 sypialnie dla dzieci z własnymi garderobami, dodatkowy pokój gościnny z balkonem od frontu oraz salon kąpielowy z wanną, prysznicem, podwójnymi umywalkami i WC. Ponadto Master Bedroom o powierzchni 17,5 m², do której przynależy garderoba i własna, w pełni wyposażona łazienka. Główna sypialnia ma widok na ogród i wyjście na balkon, a także dostęp do tarasu nad garażem, gdzie przewidzieliśmy wannę SPA.

Dodatkowo taras nad garażem posiada niezależne schody zewnętrzne, które umożliwiają komunikację z poziomu 0. Jest to wprost wymarzona propozycja dla osób, które uwielbiają przebywać na zewnątrz, chcą posiadać strefę relaksu, która zapewni im intymność, a zarazem będzie w idealnej komunikacji z całym budynkiem.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Blanche została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej. Ściana dwuwarstwowa to 25cm pustaka ceramicznego (porotherm) oraz izolacja z wysokiej jakości styropianu o grubości 20cm.

W projekcie zaproponowaliśmy minimalistyczne okna, bez żadnych podziałów. Poza jednym bokiem, wszystkie okna w tym projekcie mają parapet 0 cm – czyli bardzo wysokie okna. Aby zachować nowoczesny wydźwięk budynku postawiliśmy na zintegrowane z profilem aluminiowym balustrady szklane, które są praktycznie niezauważalne. Dla osiągnięcia ładnego kontrastu zdecydowaliśmy się na odważną czerń, którą znajdziecie na profilach okiennych, głównych drzwiach oraz bramie garażowej.

Projektując najbliższe otoczenie zdecydowaliśmy się na bardzo modne ostatnio płyty brukowe poprzecinane trawą. Dla pragmatyków mamy pocieszającą wiadomość – efekt idealnie przystrzyżonej trawy możemy uzyskać wykorzystując jej sztuczną wersję! Stawiamy ponadto na mało wymagające krzewy i trawy pampasowe, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. Celem dodania budynkowi klasycznego wydźwięku proponujemy także geometryczną aranżację z kul żywopłotu (cisy lub bukszpan), które jako rośliny zimozielone ładnie będą się prezentować także zimą.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 210m² (270m² total)
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:kotłownia 10m² i garaż 50m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:220m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 29,25m szerokość frontowa x 23m głębokość
WYSOKOŚĆ W ATTYCE:8,8m
KĄT NACHYLENIA DACHU:2 stopnie
*możliwość wprowadzenia dachu kopertowego, ukrytego za attyką
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras przy strefie dziennej, balkon od frontu i od ogrodu, pralnia, wanna SPA na tarasie nad garażem, osobne schody zewnętrzne

Chcę otrzymać rzut projektu

wypełnij wszystkie pola

captchaPODOBNE PROJEKTY

Willa Saphir

Willa d'Azur

Willa Industrielle