WILLA ÉDEN

Willa Éden to projekt inspirowany katalogową willą Chic — Waszym ulubionym projektem z płaskim dachem. Wprowadziliśmy tutaj wiele optymalizacji i delikatnie powiększyliśmy samą bryłę. Ponadto pojawiły się sporej wielkości strefa SPA, sala kinowa i garaż podziemny.

Przemyślany układ przestrzenny willi Éden cechuje się otwartością pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym połączeniem. Strefa wejścia została oddzielona lekką zabudową w postaci przesuwnych drzwi francuskich z przeszkleniami. Delikatnie zmodyfikowaliśmy schody na piętro, wprowadzając spocznik i rezygnując z obłości, jakie pojawiały się w willi Chic. Bezpośrednio przy wejściu mamy wygodną garderobę oraz boczną komunikację do kuchni. Jej wielkość wraz ze spiżarnią to aż 40 m². Kuchnia mieści bardzo dużą wyspę oraz wysoką zabudowę. Przewidzieliśmy tutaj opcję dodatkowego domknięcia tej strefy drzwiami francuskimi. W jadalni dla 8-12 osób wprowadziliśmy przeszklony narożnik, który ma okna typu HS, pozwalające otworzyć całą przestrzeń i w bardzo łatwy sposób przedłużyć część dzienną o zadaszony taras. Na jednej ścianie salonu pojawia się zabudowa RTV, jest też miejsce na klasyczny portal kominkowy. Salon wielkości ponad 40 m² jest zlokalizowany w środkowej części bryły.

Zamiast garażu na parterze zaaranżowaliśmy wygodną strefę SPA z jacuzzi, sauną, natryskiem i leżakami. Zastosowaliśmy tutaj okna harmonijkowe, aby latem móc połączyć tę strefę z zewnętrznym basenem o wymiarach 5 x 12m. Ponadto na parterze zaprojektowany został pokój gościnny, łazienka z prysznicem, WC dla gości i podręczna pralnia przy strefie SPA. Właśnie przy SPA przewidzieliśmy osobną klatkę schodową do piwnicy, gdzie poza dziewięcioma miejscami postojowymi dla samochodów, przestrzenią na rowery i pomieszczeniem kotłowni znajduje się również sala kinowa. Strefa relaksu o wielkości 100 m² jest bardzo wygodna i została wyposażona w dodatkową kuchnię z częścią barową.

Powierzchnia piętra willi Éden to ponad 155 m², na której znajdują się trzy sypialnie, pełnowymiarowa pralnia oraz przestrzeń wspólna z miejscem na biblioteczkę. Główna sypialnia została umiejscowiona w centralnej części budynku, z widokiem na ogród oraz z dostępem do balkonu. Przynależą do niej: wygodna garderoba przejściowa oraz salon kąpielowy, który jest wyposażony w wolnostojącą wannę, prysznic typu walk-in, podwójne umywalki z blatem odkładczym oraz bidet i WC. Wielkość salonu kąpielowego to 20 m², zaś cała strefa Master została rozplanowana na prawie 70 m². Ponadto na tej kondygnacji zaprojektowaliśmy dwie sypialnie dla dzieci z łazienkami oraz bardzo przestronną pralnię z miejscem do prasowania i zabudową do przechowywania bielizny pościelowej i ręczników. Istnieje możliwość wydzielenia jeszcze jednej niezależnej sypialni z łazienką, kosztem przestrzeni pod biblioteczkę.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Nowoczesna willa Éden została zaprojektowana w tradycyjnej, murowanej technologii. Posiada pełne podpiwniczenie w całości zrealizowane w technologii żelbetowej. Wszystkie stropy budynku zostały zaprojektowane jako lane, żelbetowe. Ocieplenie budynku zaproponowano ze styropianu o grubości 20 cm. Materiał ten, w przeciwieństwie do wełny mineralnej, pozwala nam na zastosowanie tynku o minimalnej ziarnistości, który jest niemal całkiem gładki.

Na elewacji budynku znajdziemy delikatne detale sztukateryjne wykonane w technologii lekkiej. Kluczowy element tego projektu to piękna attyka nad gzymsem koronującym. Nad garażem zaprojektowany został taras techniczny z możliwością montażu paneli fotowoltaicznych. Zamiast typowych balustrad powtórzyliśmy w tym miejscu właśnie attykę, która zabezpiecza całą przestrzeń. Cały budynek został utrzymany w kolorze czystej bieli, z którymi kontrastują tylko ciemnoszare okna. Dla osiągnięcia bardziej nowoczesnego charakteru zdecydowaliśmy się na całkowitą rezygnację ze szprosów oraz zastosowanie minimalistycznych, szklanych balustrad w oknach i na balkonach.

Materiał użyty do wykończenia schodów wejścia głównego i tarasu to naturalny wapień, który bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, a jego ciepła barwa doskonale współgra z kolorystyką bryły. Taras zewnętrzny został podzielony na kilka stref: wypoczynkową, jadalnianą i basenową z miejscem do zażywania kąpieli słonecznych. Częściowe zadaszenie jest idealnie wkomponowane w bryłę budynku i przeszklony narożnik jadalni.

Dach płaski ukryty za attyką jest niewidoczny, stąd też może zostać pokryty papą lub tworzywem EPDM. W przypadku wystąpienia konieczności dostosowania nachylenia dachu do przepisów MPZP lub decyzji WZ istnieje możliwość jego zmiany w zakresie od 10 do 20 stopni, co nie będzie miało wpływu na estetykę budynku. W projekcie przewidziano ukryte rury spustowe, które nie odciągają uwagi od elewacji.

Teren wokół budynku jest niesamowicie rozległy. Działka, na której powstanie ma bowiem ponad 2 hektary. Skupiliśmy się zatem na kluczowych elementach, czyli na pięknej alei dojazdowej ze szpalerem drzew oraz na krzewach kwietnych przy budynku i tarasie. Na podjeździe Inwestorzy zdecydowali się na rondo, dodające bryle elegancji i zdecydowanie ułatwiające komunikację. Wokół niego mamy obwolutę z niewysokich cisów, wypełnioną klasycznymi hortensjami bukietowymi. W przestrzeni przed budynkiem postawiliśmy na dwie symetrycznie ustawione donice oraz kule z bukszpanu lub cisu, który pozwala na łatwe formowanie kształtu. Pozostały teren to trawnik, którego utrzymania nie wymaga dużego nakładu pracy.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA PARTER + PIĘTRO: 380 m²
POWIERZCHNIA PIWNICY Z GARAŻEM:365 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:__ m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 34 x 28m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:8,8m
KĄT NACHYLENIA DACHU:0 stopni *możliwość zmiany na kąt 10-15 stopni – dach ukryty za attyką
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze + 1 gościnna na parterze
ŁAZIENKI:4 pełne łazienki + 4 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:strefa SPA, basen zewnętrzny, zadaszony taras naziemny, wygodna pralnia, 9 miejsc postojowych w garażu podziemnym

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  willa chic

  Willa Chic

  Willa Blanche

  willa délicat projekt

  Willa Délicate