WILLA ÉDEN

Willa Éden to projekt inspirowany katalogową willą Chic – Waszym ulubionym projektem z płaskim dachem. Wprowadziliśmy tutaj wiele optymalizacji i delikatnie powiększyliśmy samą bryłę. Ponadto pojawiła się sporej wielkości strefa SPA oraz sala kinowa i garaż podziemny.

Przemyślany i optymalny układ przestrzenny willi Éden cechuje się otwartością pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym połączeniem. Strefa wejścia została oddzielona lekką zabudową, w postaci przesuwnych drzwi francuskich z przeszkleniami. Delikatnie zmodyfikowaliśmy schody na piętro wprowadzając spocznik i rezygnując z obłości jakie pojawiały się w willi Chic. Bezpośrednio przy wejściu mamy wygodną garderobą oraz boczną komunikację do kuchni. Jej wielkość wraz ze spiżarnią to aż 40m². Kuchnia posiada bardzo dużą wyspę oraz wysoką zabudowę. Przewidzieliśmy tutaj opcję dodatkowego wymknięcia tej strefy drzwiami francuskimi. W jadalni dla 8 – 12 osób wprowadziliśmy przeszklony narożnik, który ma okna typu H-S, pozwalające otworzyć całą przestrzeń i w bardzo łatwy sposób przedłużyć część dzienną o zadaszony taras. Na jednej ścianie salonu pojawia się zabudowa RTV, jest też miejsce na klasyczny portal kominkowy. Salon wielkości ponad 40m² jest zlokalizowany w środkowej części bryły.

Zamiast garażu na parterze zaaranżowaliśmy wygodną strefę SPA z jacuzzi, sauną, natryskiem i leżakami. Zastosowaliśmy tutaj okna harmonijkowe, aby latem móc połączyć ją z zewnętrznym basenem o wymiarach 5 x 12m. Ponadto na parterze zaprojektowany został pokój gościnny, łazienka z prysznicem, WC dla gości i podręczna pralnia przy strefie SPA. Właśnie przy SPA przewidzieliśmy osobną klatkę schodową do piwnicy, gdzie poza 9 miejscami postojowymi dla samochodów, przestrzenią na rowery i pomieszczeniem kotłowni znajduje się również sala kinowa. Strefa relaksu o wielkości 100m² jest bardzo wygodna i została wyposażona w dodatkową kuchnię z częścią barową.

Powierzchnia piętra willi Éden to ponad 155m², na której znajdują się 3 sypialnie, pełno wymiarowa pralnia oraz przestrzeń wspólna z miejscem na biblioteczkę. Główna sypialnia została umiejscowiona w centralnej części budynku, z widokiem na ogród oraz z dostępem do balkonu. Bezpośrednio do niej przynależy wygodna garderoba przejściowa oraz salon kąpielowy, który jest wyposażony w wolnostojącą wannę, prysznic typu walk-in, podwójne umywalki z blatem odkładczym oraz bidet i WC. Jego wielkość to 20m². Cała strefa Master została rozplanowana na prawie 70m². Ponadto na tej kondygnacji zaprojektowaliśmy 2 sypialnie dla dzieci, z własnymi łazienkami oraz bardzo przestronną pralnię z miejscem do prasowania i zabudową do przechowywania pościeli i ręczników. Istnieje możliwość wydzielenia jeszcze jednej niezależnej sypialni z własną łazienką, kosztem przestrzeni pod biblioteczkę.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Nowoczesna willa Éden została zaprojektowana w tradycyjnej, murowanej technologii. Posiada pełne podpiwniczenie w całości zrealizowane w technologii żel-betonowej. Wszystkie stropy budynku zostały zaprojektowane jako lane, żel-betonowe. Ocieplenie budynku zaproponowano ze styropianu o grubości 20cm. Ten materiał w przeciwieństwie do wełny mineralnej pozwala nam na zastosowanie tynku o minimalnej ziarnistości, który jest w zasadzie gładki.

Na elewacji budynku znajdziemy delikatne detale sztukateryjne wykonane w technologii lekkiej. Kluczowy element tego projektu to piękna attyka nad gzymsem koronującym. Nad garażem zaprojektowany został taras techniczny z możliwością montażu paneli fotowoltaicznych. Zamiast typowych balustrad powtórzyliśmy w tym miejscu właśnie attykę, która zabezpiecza całą przestrzeń. Cały budynek został utrzymany w niczym niezakłóconej bieli. Jedyny drobny kontrast stanowią ciemno szare okna. Dla osiągnięcia bardziej nowoczesnego charakteru zdecydowaliśmy się na całkowitą rezygnację ze szprosów oraz zastosowanie minimalistycznych, szklanych balustrad w oknach i na balkonach.

Materiał użyty do wykończenia schodów wejścia głównego i tarasu komponuje się bezpośrednio z elewacją. Jest to naturalny wapień, który bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, a jego ciepła barwa idealnie współgra z kolorystyką bryły. Taras zewnętrzny został podzielony na kilka stref: wypoczynkową, jadalnianą i basenową z miejscem do zażywania kąpieli słonecznych. Częściowe zadaszenie jest idealnie wkomponowane w bryłę budynku i przeszklony narożnik jadalni.

Dach płaski ukryty za attyką jest niewidoczny, stąd też może zostać pokryty papą lub tworzywem EPDM. W przypadku wystąpienia konieczności dostosowania nachylenia dachu do przepisów MPZP lub decyzji WZ, istnieje możliwość jego zmiany w zakresie od 10 do 20 stopni, co nie będzie miało wpływu na estetykę budynku. W projekcie przewidziano ukryte rury spustowe, dzięki czemu nie odciągają one uwagi od elewacji.

Teren wokół budynku jest niesamowicie rozległy, działka na której powstanie ma bowiem ponad 2 hektary. Skupiliśmy się zatem na kluczowych elementach, czyli na pięknej alei dojazdowej ze szpalerem drzew oraz na krzewach kwietnych przy budynku i tarasie. Na podjeździe Inwestorzy zdecydowali się na rondo, dodające bryle elegancji i zdecydowanie ułatwiające całą komunikację. Wokół niego mamy obwolutę z niskiego nasadzenia z cisów, wypełnionego klasycznymi hortensjami bukietowymi. W przestrzeni przed budynkiem postawiliśmy na dwie symetrycznie ustawione donice oraz kule z bukszpanu lub cisu, który pozwala na łatwe formowanie kształtu. Pozostały teren to trawnik, który nie wymaga aż tak dużego nakładu pracy w kontekście jego utrzymania.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA PARTER + PIĘTRO: 380 m²
POWIERZCHNIA PIWNICY Z GARAŻEM:365 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:__ m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 34 x 28m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:8,8m
KĄT NACHYLENIA DACHU:0 stopni *możliwość zmiany na kąt 10-15 stopni – dach ukryty za attyką
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze + 1 gościnna na parterze
ŁAZIENKI:4 pełne łazienki + 4 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:strefa SPA, basen zewnętrzny, zadaszony taras naziemny, wygodna pralnia, 9 miejsc postojowych w garażu podziemnym

Chcę otrzymać rzut projektu

wypełnij wszystkie pola

captchaPODOBNE PROJEKTY

willa chic

Willa Chic

Willa Blanche

willa délicat projekt

Willa Délicate