VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS

WILLA GRIS

Willa Gris powstała na bazie projektu Vitrée, do którego doprojektowaliśmy bardzo wygodny garaż na dwa samochody. Delikatnie zmodyfikowaliśmy również elewację budynku, stawiając na prostą dachówkę ceramiczną, jasny tynk, delikatniejsze kontrasty oraz klasyczne szprosy w oknach. Całość pięknie się komponuje. Ma też zdecydowanie mniej industrialny charakter od oryginału.

W tym projekcie zrezygnowaliśmy z wydzielonego wiatrołapu i od razu po wejściu umiejscowiliśmy sporą przestrzeń komunikacyjną, z miejscem na odzież wierzchnią dla gości i wygodnym siedziskiem. Bezpośrednio z tej części mamy dostęp do sporego gabinetu (19 m²) oraz garderoby stanowiącej komunikację z garażem. Z garderoby dostaniemy się również do przejściowej spiżarni, której lokalizacja ułatwia codzienne wypakowywanie zakupów. Na strefę dzienną składają się salon z jadalnią i kuchnia, o łącznej wielkości prawie 70 m². W salonie zaplanowaliśmy kominek opalany drewnem oraz wnękę pod zabudowę RTV. Kuchnia z wyspą została oddzielona od pozostałych pomieszczeń przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Jest to zabudowa samonośna, więc rezygnacja z niej nie stanowi problemu w przypadku zmiany koncepcji aranżacji wnętrza.

Elementem najbardziej wyróżniającym ten projekt jest monumentalne narożne przeszklenie w salonie o wysokości aż 5.7 m. Zostało ono zaprojektowane w systemie fasadowym jako konstrukcja stała, czyli bez możliwości otwarcia. Taki zabieg nie tylko dodaje całej bryle nowoczesności, ale także pozwala na nietuzinkową aranżację wnętrz oraz uwypuklenie wysokości salonu dużym żyrandolem.

Na piętrze zostały zaprojektowane trzy sypialnie oraz dwie w pełni wyposażone łazienki. Główna sypialnia z widokiem na część ogrodową jest bardzo przestronna, ma blisko 25 m² i niezwykle funkcjonalny układ. Przynależą do niej prywatna garderoba oraz salon kąpielowy wielkości 13 m². Ponadto znajdziemy tutaj także dwie sypialnie dla dzieci wraz z łazienką oraz miejscem na wydzielenie podręcznej pralni.

Przestrzeń poddasza to ponad 30 m² w bardzo korzystnym, prostokątnym układzie. Zapewniono dostęp naturalnego światła dziennego dzięki wykorzystaniu wykusza w dachu, z pełnowymiarowym oknem typu HS. Przez wysokie okna mamy dostęp do minitarasu z malowniczym widokiem na jezioro i pobliskie szczyty górskie.

Z kolei część techniczna budynku została zaplanowana na „tyłach” garażu, który został pogłębiony, tak aby móc tam zaaranżować miejsce na kotłownię (pompa ciepła) oraz dodatkowe pomieszczenie magazynowe z niezależnym wyjściem do ogrodu. Dodatkowe centrale i jednostki klimatyzacyjne znajdą się na tarasie technicznym, nad garażem.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Gris została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwową, na którą składają się pustak ceramiczny o grubości 25 cm oraz izolacja ze styropianu o grubości 20 cm. Posadowienie budynku to płyta fundamentowa, która była konieczna ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Tynk na elewacji to miks delikatnych szarości. W przeciwieństwie do willi Vitrée zdecydowaliśmy się na mniejsze kontrasty.

Jasnoszare okna aluminiowe posiadają szprosy wiedeńskie o dużym polu, dla utrzymania bardziej klasycznego looku budynku. Przeszklony narożnik to z kolei system fasadowy, który jest optymalnym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia kosztów, jak i parametrów izolacyjnych. Piękne, dwuskrzydłowe drzwi wejściowe podkreśliliśmy kolorem. Uwielbiamy ten wyróżnik w postaci niebieskich drzwi drewnianych, o dosyć bogatym zdobieniu. Materiał zastosowany na dachu to prosta dachówka ceramiczna, w kolorze jaśniejszej szarości. Rury spustowe zostały tutaj ukryte, ze względu na dodatkową część garażu wbudowanego w bryłę oraz przeszklony narożnik, które wykluczają tradycyjne rozwiązanie.

Rekomendujemy wykonanie podjazdu i dojścia do budynku z wielkoformatowych płyt betonowych. Z kolei na schodach wejściowych i tarasach naziemnych zaproponowaliśmy płytki gresowe, z atestami do zastosowania zewnętrznego.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA280 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA60 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:240 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 31 x 24m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon otwarty na dwie kondygnacje, antresola z mini biblioteczką, poddasze użytkowe, spiżarnia przy kuchni

Chcę otrzymać rzut projektu

    wypełnij wszystkie pola


    PODOBNE PROJEKTY

    Willa Vitrée

    Willa Moderne

    Willa Saphir