VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS
VILLA GRIS

WILLA GRIS

Willa Gris powstała na bazie projektu Vitrée, do którego doprojektowaliśmy bardzo wygodny garaż na dwa samochody. Delikatnie zmodyfikowaliśmy również elewację budynku, stawiając na prostą dachówkę ceramiczną, jasny tynk i delikatniejsze kontrasty oraz klasyczne szprosy w oknach. Całość ma zdecydowanie mniej industrialny charakter i pięknie się komponuje.

W tym projekcie zrezygnowaliśmy z wydzielonego wiatrołapu i od razu po wejściu znajdziemy sporą przestrzeń komunikacyjną, z miejscem na odzież wierzchnią dla gości i wygodne siedzisko. Bezpośrednio z tej części mamy dostęp do sporej wielkości gabinetu (19m²) oraz garderoby stanowiącej komunikację z garażem. Z garderoby dostaniemy się również do przejściowej spiżarni, której lokalizacja jest bardzo wygodna jeśli chodzi o wypakowanie zakupów. Na strefę dzienną składają się salon wraz z jadalnią i kuchnia, o łącznej wielkości prawie 70m². W salonie zaplanowaliśmy kominek opalany drewnem oraz bardzo fajną wnękę pod zabudowę RTV. Kuchnia z wyspą została oddzielona od pozostałych pomieszczeń przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Jest to zabudowa samonośna, więc jej realizacja lub też brak, nie stanowi problemu w przypadku innego zamysłu aranżacji wnętrz.

Elementem najbardziej wyróżniającym ten projekt jest fantastyczne i bardzo odważne, narożne przeszklenie w salonie. Zostało ono zaprojektowane w systemie fasadowym i jest to konstrukcja stała, czyli bez możliwości otwarcia. Jej wysokość to 5,7m. Taki zabieg nie tylko dodaje całej bryle nowoczesności ale pozwala także na nietuzinkową aranżację wnętrz i piękne podkreślenie wysokości salonu dużym żyrandolem.

Na piętrze zostały zaprojektowane 3 sypialnie oraz dwie w pełni wyposażone łazienki. Główna sypialnia z widokiem na część ogrodową jest bardzo przestronna, ma blisko 25m² i niesamowicie funkcjonalny układ. Przynależy do niej prywatna garderoba oraz salon kąpielowy wielkości 13m². Ponadto znajdziemy tutaj także 2 sypialnie dla dzieci i dedykowaną dla nich łazienkę, z miejscem na wydzielenie podręcznej pralni.

Przestrzeń poddasza, to ponad 30m², w bardzo dobrym, prostokątnym układzie. Całość została świetnie doświetlona światłem dziennym, dzięki wykorzystaniu wykusza w dachu, z pełno wymiarowym oknem typu HS. Przez wysokie okna mamy dostęp do mini tarasu z pięknym widokiem na jezioro i pobliskie szczyty górskie.

Z kolei część techniczna budynku została zaplanowana na „tyłach” garażu, który został pogłębiony, tak aby móc tam zaaranżować miejsce na kotłownię (pompa ciepła) oraz dodatkowe pomieszczenie magazynowe z niezależnym wyjściem do ogrodu. Dodatkowe centrale jak i jednostki klimatyzacyjne znajdą się na tarasie technicznym, nad garażem.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Gris została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwową, na którą składają się pustak ceramiczny o grubości 25cm i izolacja ze styropianu o grubości 20cm. Posadowienie budynku to płyta fundamentowa, która była konieczna ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Tynk na elewacji to miks delikatnych szarości. W przeciwieństwie do willi Vitrée zdecydowaliśmy się na mniejsze kontrasty.

Jasno szare okna aluminiowe posiadają szprosy wiedeńskie o dużym polu, dla utrzymania bardziej klasycznego look’u budynku. Przeszklony narożnik to z kolei system fasadowy, który jest optymalnym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia kosztów jak i parametru izolacyjności. Piękne, dwuskrzydłowe drzwi wejściowe podkreśliliśmy kolorem. Uwielbiamy ten wyróżnik w postaci niebieskich drzwi drewnianych, o dosyć bogatym zdobieniu. Materiał zastosowany na dachu to prosta dachówka ceramiczna, w kolorze jaśniejszej szarości. Rury spustowe zostały tutaj ukryte, ze względu na dodatkową część garażu wbudowanego w bryłę oraz przeszklony narożnik i brak miejsca na tradycyjne rury spustowe.

Podjazd jak i dojście do budynku rekomendujemy wykonać z wielkoformatowych płyt betonowych. Z kolei na schodach wejściowych i tarasach naziemnych zaproponowaliśmy płytki gresowe, z atestami do zastosowania zewnętrznego.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA280 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA60 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:240 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 31 x 24m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon otwarty na dwie kondygnacje, antresola z mini biblioteczką, poddasze użytkowe, spiżarnia przy kuchni

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Vitrée

  Willa Moderne

  Willa Saphir