VILLA VITREE
VILLA VITREE
VILLA VITREE
VILLA VITREE
VILLA VITREE
VILLA VITREE
VILLA VITREE
VILLA VITREE

WILLA VITRÉE

Projekt willi Vitrée powstał na bazie Petite Maison. Cała bryła została poszerzona do 16 m, zmieniliśmy układ funkcjonalny oraz, co kluczowe, otwarliśmy salon na dwie kondygnacje. W tej odsłonie uwzględniliśmy także antresolę na piętrze i dodatkową przestrzeń poddasza użytkowego. Klatka schodowa również uległa zmianie, znalazły się w niej wygodne schody ze spocznikiem.

Projekt ten powstał na indywidualne zamówienie. Wprowadziliśmy szereg zmian zgodnych z oczekiwaniami naszego Inwestora oraz wynikającymi z uwarunkowań pięknej działki o leśnym charakterze. Uproszczone detale elewacyjne, rezygnacja z tympanonu na rzecz dachu naczółkowego, kontrastująca kolorystyka materiałów wykończeniowych i efektowne przeszklenie narożne w salonie – oto efekty tej współpracy.

W tym projekcie zrezygnowaliśmy z wydzielonego wiatrołapu, dlatego od razu po wejściu znajdziemy sporą przestrzeń komunikacyjną z miejscem na odzież wierzchnią dla gości oraz wygodne siedzisko. Bezpośrednio z tej części mamy dostęp do sporego (18 m²) gabinetu oraz pomieszczenia technicznego z kotłownią, które jest połączone z minispiżarnią przy kuchni. Na strefę dzienną składają się salon z jadalnią i kuchnia, o łącznej powierzchni prawie 70 m². W salonie zaplanowaliśmy kominek opalany drewnem oraz świetnie prezentującą się wnękę pod zabudowę RTV. Kuchnia z wyspą została oddzielona od pozostałych pomieszczeń przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Jest to zabudowa samonośna, więc zarówno jej realizacja, jak i jej brak, nie będą stanowić przeszkody w zmianie zamysłu aranżacji wnętrz.

Elementem najbardziej wyróżniającym ten projekt jest monumentalne narożne przeszklenie w salonie o wysokości 5,7 m. Zostało ono zaprojektowane w systemie fasadowym i jest to konstrukcja stała, czyli bez możliwości otwarcia. Taki element nie tylko dodaje całej bryle nowoczesny charakter, ale także pozwala na nietuzinkową aranżację wnętrz i uwydatnienie wysokości salonu okazałym żyrandolem.

Piętro willi Vitrée uległo zmianie głównie ze względu na salon otwarty na dwie kondygnacje, na który mamy widok z antresoli, z minibiblioteczką. Na tej kondygnacji zostały zaprojektowane trzy sypialnie. Master Bedroom z widokiem na część ogrodową jest bardzo przestronna (blisko 25 m²) i ma niezwykle funkcjonalny układ. Przynależy do niej prywatna garderoba oraz salon kąpielowy wielkości 13 m². W sypialni główniej zaproponowaliśmy dodatkowe przeszklenie z widokiem na salon. Ponadto znajdziemy tutaj także dwie sypialnie dla dzieci z łazienką.

Inwestorowi bardzo zależało na wykorzystaniu dodatkowej przestrzeni poddasza. Udało nam się wygospodarować nieco ponad 30 m² do dowolnej aranżacji. Pojawił się tutaj miniwykusz dachowy, stanowiący rewelacyjne doświetlenie tej strefy. Przez wysokie okna mamy dostęp do minitarasu z pięknym widokiem.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Vitrée została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwową, na którą składają się pustak ceramiczny o grubości 25 cm i izolacja ze styropianu o grubości 20 cm. Posadowienie budynku to klasyczne ławy fundamentowe. Na elewacji z kolei mamy kremowy tynk mineralny o minimalnej ziarnistości.

Ciemnoszare okna aluminiowe posiadają delikatne zdobienie w postaci oddzielonego górnego naświetla, z minimalistycznym szprosem pionowym. Przeszklony narożnik to system fasadowy, który jest optymalnym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia kosztów, jak i parametrów izolacyjności. Jednoskrzydłowe drzwi wejściowe z naświetlami po bokach mają delikatnie zaznaczone trzy dekoracyjne nisze. Materiał na dachu to aluminiowa blacha powlekana, montowana na rąbek stojący. Wszystkie rynny, zewnętrzne rury spustowe oraz pozostałe obróbki blacharskie są wykonane z tego samego materiału co dach, dzięki czemu nie zaburzamy harmonii kolorystycznej.

Rekomendujemy wykonanie podjazdu i dojścia do budynku z wielkoformatowych płyt betonowych. Z kolei na schodach wejściowych i tarasach naziemnych zaproponowaliśmy płytki gresowe, z atestami do zastosowania zewnętrznego. Przy budynku zaprojektowany został wolnostojący garaż na dwa samochody, z dodatkową powierzchnią na warsztat i miejscem na rowery, motocykl czy quada. W garażu przewidzieliśmy zlew wewnętrzny oraz kranik do podlewania ogrodu na zewnątrz.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA234 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA12 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:269 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 24 x 24m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + łazienka z prysznicem
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon otwarty na dwie kondygnacje, antresola z mini biblioteczką, poddasze użytkowe,

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Saphir

  Willa Petite Maison

  Willa Moderne