WILLA DE JARDIN

Willa de Jardin to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie naszych Inwestorów. Klasyczna bryła ma nietypowy układ garaży podyktowany kształtem działki oraz genialną kuchnię, inspirowaną ogrodami zimowymi, z dużymi przeszkleniami i świetlikiem dachowym.

Przy projektowaniu willi de Jardin kierowaliśmy się bardzo precyzyjnie określonymi wytycznymi naszych Inwestorów oraz dosyć restrykcyjnymi zapisami Warunków Zabudowy. Już po pierwszej prezentacji wiedzieliśmy, że trafiliśmy w gusta Klientów i do dogrania pozostały nam jedynie detale oraz szczegóły elewacyjne. W swojej pracy kierujemy się przede wszystkim odpowiednim przygotowaniem do projektu. Wnikliwie omawiamy zarówno założenia projektowe, wyobrażenia i pragnienia przyszłych domowników, tak aby jak najlepiej dopasować do nich koncepcje i na końcu osiągnąć 100% satysfakcji.

Budynek powstanie na pięknej, miejskiej działce o wręcz idealnych proporcjach. Jedyny mankament to pięciometrowy dostęp do drogi publicznej, który w dużej mierze podyktował nam ostateczną lokalizację i układ garażu w literę „L”. Finalny efekt jaki udało się uzyskać jak najbardziej współgra z koncepcją klasycznej willi, a przy okazji mamy do dyspozycji garaż na 3 samochody i dodatkową przestrzeń majsterkowicza z czterometrowym blatem roboczym.

Do budynku wchodzimy przez mini wiatrołap, z drzwiami chowanymi w kasetach. Zaraz za nimi mamy reprezentacyjny hol z piękną klatką schodową i bocznymi drzwiami do garderoby na odzież wierzchnią, która równocześnie stanowi przejście do garażu. Przestrzeń dzienna to ponad 55m², na których zaplanowaliśmy salon z TV i wygodnymi kanapami oraz jadalnię dla 8 – 12 osób. Jest ona bezpośrednio połączona z zadaszonym tarasem, z wypoczynkiem, dodatkowym stołem i kuchnią letnią. Główna kuchnia o wielkości 40m² została zlokalizowana w przeszklonej strefie, inspirowanej ogrodami zimowymi. Mamy w niej bardzo dużą ilość zabudowy, wyspę i miejsce na śniadania, przy okrągłym stoliku. Do kuchni przynależy spiżarnia, która jest pomieszczeniem przechodnim, w komunikacji z garażem. Na parterze znaleźliśmy jeszcze miejsce na mini salę fitness, wygodną pralnię oraz gabinet do pracy dla dwóch osób i łazienkę z prysznicem.

Na piętrze kluczową strefę stanowi oczywiście Master Bedroom, z przynależną garderobą oraz łazienkami „dla niej i dla niego”. Łazienki typu „His & Hers bathroom” to coraz częściej pojawiające się założenie projektowe, w którym każdy posiada swoją strefę, zaprojektowaną pod indywidualne preferencje. Na tej kondygnacji przewidziane zostały trzy dodatkowe sypialnie dla dzieci, o wielkości od 15 do 17m². Na ich aranżację składa się wygodne łóżko (140cm), miejsce na biurko oraz regały na książki i szafy w zabudowie. Do dyspozycji sypialni mamy wygodną łazienkę, wyposażoną w wannę, prysznic, WC oraz podwójne umywalki z blatem odkładczym.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Na etapie prac nad wizualizacjami pracowaliśmy na podwójnej kolorystyce bryły – złamanej bieli, z kontrastującymi oknami i grafitowym dachem oraz cieplejszych beżach i jaśniejszych oknach. Finalnie została wybrana bardziej kontrastująca wersja. Elewacja jest w całości wykończona wysokiej jakości tynkiem mineralnym. Na części tarasu zadaszonego i wykuszu z kuchnią został zaprojektowany w ciemnym kolorze, który świetnie eksponuje ten fragment budynku.

Na dachu o kącie nachylenia 30 stopni, zaprojektowaliśmy ceramiczną dachówkę w grafitowym kolorze i wykończeniu matowym. Na tarasach i wejściu do budynku pojawiają gresy, w ciemniejszych tonacjach, które świetnie imitując kamień naturalny. Ściany budynku to 24cm silikaty i izolacja ze styropianu, o grubości 25cm, co sprawia, że dom ma jeszcze wyższą energooszczędność.

Najbliższe otoczenie budynku zostało zaproponowane w minimalistycznej formie. Pojawiają się nasadzenia z traw ozdobnych, lawendy i krzewów kwietnych. Na granicy działki rośnie przepiękny dąb, o rozłożystej koronie, który stanowi bardzo ładne tło dla klasycznej bryły budynku. Wokół całej działki zaproponowaliśmy wysoki szpaler z cisów, zapewniający prywatność.

UWAGA: PROJEKT NIE PODLEGA DALSZEJ SPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 299 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:74 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:310 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 27 x 37m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:9,9mm
KĄT NACHYLENIA DACHU:30 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia ze strefą śniadań, gabinet, garderoba na odzież wierzchnią
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 1 łazienka z prysznicem
DODATKOWE UDOGODNIENIA:zadaszony taras z kuchnią letnią, wygodna pralnia, fitness,

PODOBNE PROJEKTY

Willa Saphir

Willa Moderne

Willa Vitrée