WILLA CARRÉE

Willa Carrée [kare] to nasza propozycja na wąskie działki i wysokość w kalenicy maksymalnie 9,5m. Zainspirowani popularnymi domami typu „kostka” postanowiliśmy poszukać idealnych proporcji i stworzyć coś klasycznego i bardzo eleganckiego. Stąd też mariaż czerni i bieli, duże przeszklenia i minimalistyczne, szklane balustrady.

Willa Carrée pomimo, swojej kompaktowości, ma zachowane wszystkie niezbędne funkcje i idealne sprawdzi się jako dom dla rodziny 2+2 lub 2+3. Podstawa bryły ma wymiary 12,2m x 11,5m, także jest zbliżona do kwadratu. A co za tym idzie jest niezwykle przemyślana i zoptymalizowana pod wieloma aspektami.

Budynek nie posiada typowego wiatrołapu, także od razu wchodzimy do holu, w którym znajdują się dwie szafy w zabudowie oraz wygodna klatka schodowa. Cała strefa została otwarta na dwie kondygnacje, dzięki czemu zyskujemy możliwość na piękne wyeksponowanie schodów. W projekcie mamy wygodną przestrzeń dzienną, na którą składają się salon z jadalnią o łącznej powierzchni 50m² oraz wygodna kuchnia z wyspą. Jej aranżacja jest przemyślana i bardzo funkcjonalna. W kuchni przewidzieliśmy ukryte przejście do spiżarni, połączonej komunikacyjnie z garażem, co zdecydowanie ułatwia wypakowanie zakupów. Ponadto wygospodarowaliśmy miejsce na gabinet do pracy, który może pełnić również funkcję dodatkowego pokoju gościnnego.

Ponadto na parterze znajduje się łazienka, wygodna pralnia oraz garderoba na odzież sezonową, która stanowi przejście pomiędzy strefą dzienną, a garażem. Garaż na dwa samochody, o wewnętrznych wymiarach 6,6 x 6,35m pozwala na wygodne parkowanie. Kotłownia z ogrzewaniem w oparciu o pompę ciepła powietrzną została zlokalizowana w głębi garażu. Ma ona dodatkowe drzwi zewnętrzne, które umożliwiają komunikację z tarasem, od strony ogrodu.

Piętro to 100 m² powierzchni, na której zaprojektowaliśmy 3 sypialnie dla dzieci. Każda z nich posiada wygodne łóżko o szerokości 120cm, szafę w zabudowie oraz miejsce do nauki. Do dyspozycji dzieci została przewidziana wspólna łazienka wyposażona zarówno w prysznic jak i wannę. Master Bedroom o powierzchni 17m², posiada widok na ogród, wygodne łóżko 160cm oraz toaletkę. Ponadto ma bezpośredni dostęp do podręcznej garderoby oraz prywatnej łazienki z prysznicem, wanną, podwójnymi umywalkami i WC. W projekcie przewidzieliśmy także miejsce na mini biblioteczkę z wygodnym fotelem do czytania, która mieści sią na antresoli i posiada dostęp do mini balkonu od frontu.

Taras nad garażem posiada wysoką attykę oraz komunikację z dwoma sypialniami dzieci. W razie potrzeby część tarasu może stanowić także przestrzeń techniczną pod panele fotowoltaiczne. Przy oknach proponujemy wtedy wydzielić 1,5m pas z podestem i donicami z dekoracyjną trawą dla uzyskania przyjemniejszego widoku.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Carrée została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej. Ściana dwuwarstwowa to 25cm pustaka ceramicznego (porotherm) oraz izolacja z wysokiej jakości styropianu o grubości 20cm. Pozwala to na uwzględnienie zewnętrznych rolet czy żaluzji podtynkowych. Jest to montaż ukryty, który nie wpływa na estetykę budynku. Wykończenie elewacji to wysokiej jakości tynk mineralny. Główne wejście, garaż oraz pionowe nisze pomiędzy oknami zostały zaproponowane w czerni, natomiast cała bryła to niczym niezakłócona biel.

W projekcie zaproponowaliśmy okna z klasycznym szprosem wiedeńskim, w kolorze ciepłego grafitu. Ponadto przy przeszkleniach od strony południowej i zachodniej pojawiły się dodatkowe przesłony okienne w kontrastowej czerni, które pięknie uzupełniają elewację i dodają budynkowi lekko śródziemnomorskiego klimatu. Sporych wymiarów okna zostały zabezpieczone na piętrze szklaną balustradą.

Wokół drzwi wejściowych pojawia się dekoracyjny portal drewniany z ryflowaniem i dekoracyjnym detalem w narożnikach. Dwuskrzydłowe drzwi posiadają delikatnie zaznaczone płyciny, natomiast z powodzeniem można zastosować tutaj również przeszklenie. Kopertowy dach o podwójnym kącie nachylenia 30 i 40 stopni pozwolił nam na osiągnięcie wysokości 9,5m w kalenicy. Proponujemy pokrycie z czarnej blachy na rąbek stojący. Dla utrzymania jak najlepszych proporcji bryły wprowadziliśmy delikatną attykę, która ukrywa dach i pozwala na uzyskanie lepszych proporcji budynku.

Z racji, że zamysłem tego projektu katalogowego było idealne wkomponowanie się w wąską działkę najbliższe otoczenie jest niezwykle minimalistyczne, ale bardzo eleganckie. Pojawiają się tutaj białe hortensje oraz krzewy kwietne. Dodatkowo zdecydowaliśmy się zaproponować proste, czarne donice sześcienne. Otoczenie działki to wysoki żywopłot, który co kilka metrów przeplata wysokie nasadzenie.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 223m² (270m² total)
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:kotłownia 5m² i garaż 42m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:203m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 25,6m szerokość frontowa x 21m głębokość
WYSOKOŚĆ W KALENICY:9,5m
*lub 2m dla dachu ok. 20 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:30 + 40 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras przy strefie dziennej, balkon od frontu, pralnia, spiżarnia, biblioteczka na piętrze

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Saphir

  Willa d'Azur

  Willa Forêt