WILLA FORÊT

Willa Forêt to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie. Jego prosta forma wzbogacona została o ozdobne detale sztukateryjne, tworząc niepowtarzalny klimat ponadczasowej elegancji i wyrafinowania.

Zarówno proporcje bryły jak i układ funkcjonalny były mocno podyktowane charakterem i kształtem działki. Willa Forêt jak sugeruje już nazwa powstanie na skraju lasu, ale w związku z tym, pomimo sporej działki, tylko jej fragment posiada status budowlany. Wykorzystaliśmy go praktycznie co do centymetra i idealnie wkomponowaliśmy w niego budynek wraz z całą infrastrukturą. Strony świata też nie były idealne i ze względu na bliskość sąsiada strefa dzienna została ulokowana w części północno – wschodniej. Basen natomiast będzie rewelacyjnie doświetlony od południa i nic nie zakłóci korzystanie z jego uroków.

Do budynku wchodzimy przez mini wiatrołap, który w tej formie będzie funkcjonował głównie w zimowe miesiące. Zaprojektowaliśmy drzwi chowane w kasetę, także w momencie gdy są otwarte mamy do dyspozycji spory hol wraz z garderobą na odzież wierzchnią. Salon i jadalnia to ponad 70m² otwartej przestrzeni. Dodatkowe przeszklenie narożne pięknie doświetla tą strefę. W salonie zaprojektowany został kominek na biopaliwo, który wraz z miejscem na telewizor znajduje się na ścianie oddzielającej część dzienną od prywatnej strefy nocnej znajdującej się na piętrze. W willi Forêt znajdziemy ponad 20 metrową kuchnię wraz z dodatkową spiżarnią, która przy okazji pełni także funkcję kuchni brudnej. Ponadto na parterze mieści się jeszcze domowa siłownia, z wysokimi oknami, które po otwarciu łączą ją z tarasem oraz toaleta i część techniczną z kotłownią. Na piętro prowadzi wygodna klatka schodowa ze spocznikiem, która celowo została trochę ukryta, aby zapewnić wszystkim domownikom prywatność.

Na piętrze zaprojektowane zostały trzy sypialnie, garderoba, dwie łazienki i bardzo wygodna pralnia z miejscem do prasowania. Sypialnia Master posiada własną garderobę oraz sporych rozmiarów salon kąpielowy, w którym znajdziemy ogromną wannę, prysznic, podwójne umywalki, WC i bidet. Łazienka ta posiada duże okno, dzięki czemu ma bardzo dobre doświetlenie i miejsce na toaletkę. Dwie sypialnie gościnne posiadają dostęp do wspólnej łazienki, z pełnym wyposażeniem.

Poza basenem na tarasie znajdziecie także rewelacyjne palenisko z poduchami, z którego widoczna jest jedynie tafla wody. Stanowi to swoiste połączenie dwóch bardzo silnych żywiołów – wody i ognia i jest doskonałym miejscem do ukojenia umysłu i zażycia chwili odprężenia po trudach dnia codziennego. Z racji bardzo zwartej bryły budynku nie udało nam się idealnie wkomponować zadaszenia tarasu, stąd też decyzja o osobnej altanie. Jest tam przewidziana w pełni wyposażona kuchnia letnia, z grillem, palnikami, zlewozmywakiem i lodówką podblatową. Jej podstawę stanowi kwadrat o boku 7,5m co pozwoli na zaaranżowanie tam zarówno części jadalnianej jak i przestrzeni wypoczynkowej z miękkim fotelami.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Budynek został zaprojektowany w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstową, na którą składa się pustak 25cm oraz izolacja ze styropianu o grubości 20cm. Posadowienie na płycie fundamentowej nie tylko podnosi parametr energooszczędności ale wpływa także na równomierną pracę budynku i jego osiadanie.

Frontowy ryzalit willi Forêt został w całości wykończony naturalnym wapieniem chorwackim. Na pozostałych elewacjach znajdziemy natomiast wysokiej jakości tynk mineralny w kolorze ciepłego kremu. Cała sztukateria została zaprojektowana w technologii lekkiej i posiada zdecydowanie mocniej rozrzeźbiony detal. Wprawne oko zauważy bardziej niż zwykle zdobne opaski okienne oraz podwójny gzyms. Ten koronujący został dodatkowo uzupełniony „kosteczkami”, a gzyms pośredni rewelacyjnie przenika się z nadstawą przeszklonego wykusza, tworząc charakterystyczną „wstęgę” okalająca budynek.

Kopertowy dach, o kącie nachylenia 22 stopni, stanowi główny element kontrastowy tego projektu. Na dachu francuska dachówka imitująca łupek naturalny, w matowym antracycie. Pod kolor dachu dobrana została stolarka okienna i drzwi wejściowe. W oknach pojawia się delikatnie zaznaczone szprosami naświetle. Jeśli chodzi o balustrady to postawiliśmy tutaj na minimalistyczne szkło hartowane, które nie odciąga uwagi, od kluczowych elementów bryły.

Otoczenie wokół willi Forêt jest po prostu zachwycające. Piękny las mieszany to bardzo często marzenie Inwestorów, a tutaj wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego też staraliśmy się jak najbardziej zachować leśny klimat działki i tylko w niektórych miejscach poajwiają się krzewy i małe nasadzenia kwietne.

UWAGA: PROJEKT MOŻLIWY DO DALSZEJ ODSPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 300 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:5 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:194 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 23 x 22m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10m
KĄT NACHYLENIA DACHU:22 stopnie
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba, siłownia
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu, kuchnia brudna ze spiżarnią, wygodna pralnia na piętrze

PODOBNE PROJEKTY

Willa Saphir

Willa Industrielle

Willa Moderne