WILLA FORÊT

Willa Forêt to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie. Jego prosta forma wzbogacona została o detale sztukateryjne, aby uzyskać efekt pełen ponadczasowej elegancji i wyrafinowania.

Zarówno proporcje bryły, jak i układ funkcjonalny były podyktowane charakterem i kształtem działki. Willa Forêt, jak sugeruje nazwa, zostanie usytuowany na skraju lasu. W związku z tym tylko fragment okazałej działki, na której ma powstać, ma status budowlany. Wykorzystaliśmy go co do centymetra i perfekcyjnie wkomponowaliśmy w niego budynek wraz z całą infrastrukturą. Daleka od ideału ekspozycja działki na strony świata oraz bliskość domu sąsiada skłoniły nas do ulokowania strefy dziennej w części północno-wschodniej. Basen natomiast będzie rewelacyjnie doświetlony od południa i nic nie zakłóci korzystania z jego uroków.

Do budynku wchodzimy przez miniwiatrołap, który w tej formie będzie funkcjonował głównie w zimowe miesiące. Zaprojektowaliśmy drzwi chowane w kasetę, co uwalnia całą przestrzeń holu z garderobą na odzież wierzchnią. Salon i jadalnia to ponad 70 m², doskonale doświetlone dzięki dodatkowemu przeszkleniu narożnemu. W salonie zaprojektowany został kominek na biopaliwo, który wraz z miejscem na telewizor znajduje się na ścianie oddzielającej część dzienną od prywatnej strefy nocnej na piętrze. W willi Forêt znajdziemy ponad 20-metrową kuchnię ze spiżarnią, która przy okazji pełni także funkcję kuchni brudnej. Ponadto na parterze mieści się jeszcze domowa siłownia z wysokimi oknami, które po otwarciu łączą ją z tarasem oraz toaleta i część techniczną z kotłownią. Na piętro prowadzi wygodna klatka schodowa ze spocznikiem, która celowo została nieco ukryta, aby zapewnić wszystkim domownikom prywatność.

Na piętrze zaprojektowane zostały trzy sypialnie, garderoba, dwie łazienki i bardzo wygodna pralnia z miejscem do prasowania. Sypialnia Master sąsiaduje z garderobą oraz pokaźnym salonem kąpielowym, w którym znajdziemy ogromną wannę, prysznic, podwójne umywalki, WC i bidet. Łazienka ta ma miejsce na toaletkę oraz duże okno, które pozwala na jej doskonałe doświetlenie. Dwie sypialnie gościnne posiadają dostęp do wspólnej łazienki z pełnym wyposażeniem.

Poza basenem na tarasie znajdzie się także rewelacyjne palenisko z poduchami, z którego widoczna jest jedynie tafla wody. Łączą się tu dwa żywioły — woda i ogień, oferując ukojenie dla zmysłów i odprężenie po trudach dnia codziennego. Bardzo zwarta bryły budynku nie pozwoliła nam na idealne wkomponowanie zadaszenia tarasu, stąd decyzja o osobnej altanie. Jest tam przewidziana w pełni wyposażona kuchnia letnia z grillem, palnikami, zlewozmywakiem i lodówką podblatową. Jej podstawę stanowi kwadrat o boku 7,5 m co pozwoli na zaaranżowanie tam zarówno części jadalnianej, jak i przestrzeni wypoczynkowej z miękkim fotelami.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Budynek został zaprojektowany w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwowa, na którą składają się pustak 25 cm oraz izolacja ze styropianu o grubości 20 cm. Posadowienie na płycie fundamentowej nie tylko podnosi parametry energooszczędności, ale także gwarantuje równomierną pracę budynku i jego osiadanie.

Frontowy ryzalit willi Forêt został w całości wykończony naturalnym wapieniem chorwackim. Na pozostałych elewacjach znajdziemy natomiast wysokiej jakości tynk mineralny w kolorze ciepłego kremu. Cała sztukateria została zaprojektowana w technologii lekkiej, z mocniej rozrzeźbionymi detalami. Wprawne oko zauważy tu bardziej niż zwykle zdobne opaski okienne oraz podwójny gzyms. Ten koronujący został dodatkowo uzupełniony „kosteczkami”, a gzyms pośredni przenika się z nadstawą przeszklonego wykusza, tworząc okalająca budynek charakterystyczną „wstęgę”.

Kopertowy dach o kącie nachylenia 22 stopni stanowi główny element kontrastowy tego projektu. Na dachu francuska dachówka imitująca łupek naturalny w matowym odcieniu antracytu. Pod kolor dachu dobrana została stolarka okienna i drzwiowa. W oknach pojawia się delikatnie zaznaczone szprosami naświetle. Balustrady przewidziane zostały z minimalistycznego szkła hartowanego, które nie odciąga uwagi od kluczowych elementów bryły.

Otoczenie wokół willi Forêt jest zachwycające. Piękny las mieszany to bardzo często marzenie Inwestorów, które tutaj jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego też staraliśmy się jak najbardziej zachować leśny klimat działki i tylko w niektórych miejscach pojawiają się krzewy i małe nasadzenia kwietne.

UWAGA: PROJEKT MOŻLIWY DO DALSZEJ ODSPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 300 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:5 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:194 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 23 x 22m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10m
KĄT NACHYLENIA DACHU:22 stopnie
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba, siłownia
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu, kuchnia brudna ze spiżarnią, wygodna pralnia na piętrze

PODOBNE PROJEKTY

Willa Saphir

Willa Industrielle

Willa Moderne