WILLA BELLE

Willa Belle to projekt z salonem otwartym na dwie kondygnacje w środkowej części budynku. Długo zastanawialiśmy się nad takim wariantem i udało nam się go zrealizować z Klientami, którzy wprowadzili przy okazji jeszcze kilka zmian – jak spiżarnia przy kuchni czy jeden, wspólny salon kąpielowy na piętrze.

Lekkość i nowoczesność w klasycznej oprawie — to chyba perfekcyjne podsumowanie tego projektu. Królują tu: niczym niezakłócona symetria, maksymalny nacisk na funkcjonalność wewnątrz oraz delikatne kontrasty kolorystyczne. Do tego wszystkiego zachwycające przeszklenie z widokiem na ogród i salon otwarty na dwie kondygnacje z antresolą.

Na parterze znajduje się bardzo wygodna i ustawna kuchnia z wyspą. Kuchnia może być zarówno wymknięta, jak i otwarta na część jadalnianą, której okna wychodzą wprost na taras zewnętrzny. W tym wariancie została wzbogacona o przechodnią spiżarnię – przechodnią ponieważ dostaniemy się do niej zarówno z części komunikacyjnej holu jak i z samej kuchni. Salon i jadalnia są ze sobą połączone i wspólnie tworzą przestrzeń o powierzchni blisko 50 m². W ramach niej istnieje możliwość wydzielenia osobnej strefy wypoczynkowej z TV czy biblioteczki lub gabinetu do pracy.

Na parterze znajdują się również sporych rozmiarów kotłownia oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i garderoba na odzież wierzchnią, która stanowi przejście pomiędzy strefą dzienną a garażem. Garaż na dwa samochody o wewnętrznych wymiarach 7,7 × 6,3 m pozwoli nie tylko na swobodne parkowanie, ale także przechowywanie sprzętu sportowego czy narzędzi.

Piętro to 96 m² powierzchni, na której zaprojektowaliśmy dwie sypialnie dla dzieci oraz salon kąpielowy z wanną, prysznicem, umywalką z dużym blatem odkładczym i WC. Jest on bezpośrednio połączony z osobnym pomieszczeniem pralni. Ponadto na tej kondygnacji znajduje się też Master Bedroom o powierzchni 22,5 m², do której przynależy garderoba z przewidzianym miejscem na wyspę z szufladami. Główna sypialnia ma frontowy widok, a do garderoby przynależy balkon nad wyjściem głównym.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Belle została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej. Ściana dwuwarstwowa to 25 cm pustaka ceramicznego (porotherm) oraz izolacja z wysokiej jakości styropianu o grubości 20 cm.

Dominującym elementem w tym projekcie jest duże przeszklenie w salonie otwartym na dwie kondygnacje. Pozostałe okna nie mają żadnych podziałów szprosami i zostały utrzymane w minimalistycznym wydaniu. Aby nadać budynkowi bardziej eleganckiego charakteru postawiliśmy na kute balustrady w okach oraz na balkonie od frontu. Nad garażem wprowadziliśmy z kolei prostą attykę zabezpieczającą tą przestrzeń techniczną, a przy okazji stanowiącą ładne wykończenie. Dla osiągnięcia delikatnego kontrastu postawiliśmy na bardzo ciemny grafit, który znajdziecie na profilach okiennych, głównych drzwiach oraz bramie garażowej.

Projektując najbliższe otoczenie, zdecydowaliśmy się na bardzo modne ostatnio płyty brukowe poprzecinane trawą. Dla pragmatyków mamy pocieszającą wiadomość — efekt idealnie przystrzyżonej trawy możemy uzyskać, wykorzystując jej sztuczną wersję! Stawiamy ponadto na mało wymagające krzewy i trawy pampasowe, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. Celem dodania budynkowi klasycznego wydźwięku proponujemy także geometryczną aranżację z kul żywopłotu (cisy lub bukszpan), które jako rośliny zimozielone będą się ładnie prezentować także zimą.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 205m² (255m² total)
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:garaż 50m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:220m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 29,25m szerokość frontowa x 23m głębokość
WYSOKOŚĆ W ATTYCE:8,8m
KĄT NACHYLENIA DACHU:2 stopnie
*możliwość wprowadzenia dachu kopertowego, ukrytego za attyką
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia ze spiżarnią, garderoba na odzież wierzchnią
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:1 pełna łazienka + WC z natryskiem na parterze
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon otwarty na dwie kondygnacje, taras przy strefie dziennej, balkon od frontu

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Blanche

  Willa Carrée

  Willa Saphir