MAISON TERRE

Nowoczesna bryła Maison Terre zdecydowanie odbiega od naszego dotychczasowego portfolio, jednak podjęliśmy to wyzwanie i zrealizowaliśmy kolejny projekt dla naszego Klienta. Wcześniejsza współpraca i wzajemne zaufanie pozwoliły nam na wyjście poza schematy i pokazanie, że przy odpowiedniej komunikacji jesteśmy w stanie tworzyć zachwycające projekty w zupełnie innym stylu.

Maison Terre jest projektem indywidualnym, realizowanym dla Inwestora prywatnego. Jego idealne wkomponowanie w teren i dopasowanie układu funkcjonalnego do stron świata są zachwycające. Powstanie on na rewelacyjnej działce leśnej, gdzie natura wprost przenika się z wnętrzami, a duże przeszklenia pozwalają na jej kontemplowanie dosłownie o każdej porze dnia.

Minimalistyczna architektura została wzbogacona o ciepłe materiały wykończeniowe, jakimi są deska w głębokim, orzechowym kolorze i kamień naturalny. Z racji specyfiki terenu, bliskości lasu i wyjątkowego mikroklimatu zdecydowaliśmy się na kompozyt zamiast prawdziwego drewna, które byłoby wyjątkowo wymagające do utrzymania.

Po analizie pierwszych inspiracji i omówieniu programu funkcjonalnego wiedzieliśmy, że na pewno stawiamy na ogromne przeszklenia, wplatamy element drewna oraz realizujemy klasyczny okap, delikatnie wysunięty poza lico ścian. Ponadto działka, pomimo, że bardzo duża, miała sporo ograniczeń wynikających z decyzji WZ oraz obszaru, na którym mogliśmy realizować zabudowę. Już pierwsze szkice pokazały nam docelowy kierunek i po szybkich konsultacjach z Inwestorami, wiedzieliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze.

Wejście do budynku ma miejsce przez wiatrołap, otwarty na dwie kondygnacje. Zaraz przy nim znajduje się garderoba na odzież wierzchnią oraz kotłownia, z osobnym wejściem bocznym i specjalną strefą do pielęgnacji psiaków. Strefa dzienna to blisko 90m², na których zaaranżowaliśmy salon z miejscem na kino domowe i bio-palenisko, jadalnię dla 8-12 osób, a także otwartą kuchnię. W kuchni mamy bardzo dużą wyspę z barem, przy którym przygotujemy posiłki czy zjemy szybkie śniadanie. Przy kuchni znajduje się również przestrzeń na podręczną spiżarnię z funkcją kuchni brudnej o powierzchni 5m². Ostatnim pomieszczeniem na parterze jest 30 metrowa siłownia z dużym oknem i bezpośrednią komunikacją z tarasem.

Na piętro prowadzi wygodna klatka schodowa ze spocznikiem i dużym przeszkleniem, które zapewnia dostęp światła dziennego. Na tej kondygnacji mamy wygospodarowaną strefę relaksu, z wygodnymi kanapami i antresolą na hol wejściowy. Program piętra był bardzo prosty: strefa Master, dwie sypialnie dla gości, łazienka i wygodna pralnia. Główna sypialnia, o wielkości blisko 60m², jest zlokalizowana nad salonem. Silnym akcentem jest tutaj prawie w całości przeszklona ściana na wprost łóżka [6,7mb]. Do tej części przynależy prywatny salon kąpielowy o wielkości 20m² i wygodna garderoba.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Maison Terre została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwową, na którą składają się pustak ceramiczny o grubości 25cm i izolacja ze styropianu o grubości 20cm. Budynek w całości posadowiony na płycie fundamentowej, która zapewnia najlepszą izolację względem gruntu.

Elewacja to połączenie jasnego tynku mineralnego z deską elewacyjną w kolorze głębokiego orzecha. Wybrany przez nas materiał świetnie imituje drewno naturalne, jest to jednak kompozyt, który nie wymaga takiego zaangażowania w pielęgnację i utrzymanie w dobrej kondycji przez lata, co deska drewniana. Postawiliśmy na duże i minimalistyczne przeszklenia, które nie tylko zapewniają piękne doświetlenia, ale również nadają całej bryle niesamowitej lekkości i pomimo dosyć zwartego charakteru pozwoliły nam uzyskać efekt rozrzeźbienia. Ich kolor został dobrany do materiału jaki pojawi się na dachu. Swoim kolorem zostały dopasowane do ciemnej blachy na dachu. Materiałem, który niesamowicie ociepla cały budynek jest kamień naturalny, który został wykorzystany na schodach wejściowych oraz wszystkich tarasach.

Przy budynku zaplanowaliśmy, także małą architekturę w postaci altany z kuchnią letnią oraz trzystanowiskowy garaż wolnostojący. Altana płynnie komponuje się z częścią tarasu z basenem i strefą z paleniskiem. W kompozycji zewnętrznej zostały także uwzględnione minimalistyczne fontanny i podcienie, które pozwolą na komfortowy wypoczynek zarówno w słoneczne jak i chłodniejsze dni. Nad częścią siłowni znajduje się ukryta markiza, która zapewni przyjemny cień w upalne lato.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA335 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA10 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:253 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 22 x 22m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:9,6m
KĄT NACHYLENIA DACHU:25 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:spiżarnia, fitness, pomieszczenie relaksu na piętrze

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Forêt

  Willa Moderne

  Willa Vitrée