MAISON CALME

Maison Calme to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie. To nasze pierwsze podejście do domu parterowego i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu finalnego. Bryła pomimo swojej prostoty i zwartego kształtu zachwyca układem funkcjonalnym i wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi.

Już pierwsze, zapoznawcze spotkanie z Inwestorami dokładnie nakreśliło nam zarówno charakter jak i założenia budynku. Poziom przygotowania do rozmowy oraz ilość przemyśleń, zgromadzonych materiałów i wytycznych jedynie potwierdziły, że współpracujemy z bardzo świadomymi Klientami, którzy budują swój docelowy dom i dokładnie wiedzą czego oczekują. Piękna i przestronna działka z widokiem na las w oddali była idealna pod tego typu dom parterowy. Garaż na dwa samochody wraz z dodatkowym miejscem magazynowym został przewidziany jako osobna bryła.

Założenia układu funkcjonalnego świetnie wkomponowały się w strony świata na działce. W środkowej części budynku, w osi wejścia, znajduje się „serce domu” czyli bardzo wygodna kuchnia z wyspą oraz dodatkową strefą śniadań (23m²). To między innymi bezpośrednio z niej wyjdziemy na zadaszony taras, który w letnie dni, po otwarciu okien będzie stanowił naturalną kontynuację wnętrz. Strefa dzienna została zaplanowana na 50m², co daje bardzo dużo możliwości finalnej aranżacji. Salon stanowi kolejne pomieszczenie, z którego zaplanowaliśmy wyjście na zadaszony taras.

Poza strefą dzienna, w budynku znajduje się wygodna Master Bedroom z widokiem na ogród, przy której zlokalizowana jest łazienka oraz liczne szafy w zabudowie, sypialnia gościnna i dwa gabinety. Gabinety o wymiarach 16,5m² oraz 10m² stanowią zarazem dodatkowe sypialnie gościnne – została w nich przewidziana rozkładana sofa. Ponadto w projekcie znajdziemy jeszcze łazienkę gościnną z natryskiem oraz pomieszczenie techniczne, z miejscem na pompę ciepła.

Kluczowym elementem Maison Calme jest zadaszony taras o wielkości blisko 65m², na który dostaniemy się zarówno z sypialni głównej, kuchni jak i salonu. Posiada on świetną ekspozycję południową, także we wnętrzach nie zabraknie światła.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Maison Calme to budynek o wysokiej energooszczędności, posiada on ścianę zewnętrzną o grubości 50cm. Na dwuwarstwową ścianę składa się 25cm pustaka ceramicznego (porotherm dryfix) oraz izolacja z wysokiej jakości styropianu, o grubości 25cm. Aby zminimalizować mostki termiczne przy dużych przeszkleniach Inwestorzy zdecydowali się na ciepły montaż okien. Zostaną one zamontowane w warstwie izolacyjnej, na dedykowanych konsolach, które wysuwają je poza lico muru.

Okna w tym projekcie mają spore gabaryty i pięknie doświetlają przestrzeń wewnątrz. Dzięki zastosowaniu systemu przesuwnego, cała strefa dzienna płynnie łączy się z zadaszonym tarasem, który stanowi tak naprawdę jej przedłużenie i pozwala na cieszenie się bliskością natury od wczesnej wiosny po późną jesień. Inwestorom zależało na uproszczonej wersji przeszkleń i pomimo miłości do klasyki i okien ze szprosami, w finalnej wersji zdecydowali się tylko na zaznaczenie górnego naświetla. Ostatnio coraz częściej stosujemy właśnie ten motyw, ponieważ stanowi on doskonały kompromis pomiędzy szprosami, a oknami bez żadnych podziałów. Taki wariant jest zdecydowanie tańszy w realizacji oraz dużo łatwiejszy w późniejszym utrzymaniu czystości. Okna i drzwi wejściowe zostały zaprojektowane w kolorze ciepłej szarości, która znakomicie odnajduje się we wnętrzach, nie narzucając tak industrialnego klimatu jak czerń. Cała elewacja jest wykończona wysokiej jakości tynkiem mineralnym, w kremowym odcieniu. Delikatne sztukaterie pojawiają się wokół otworów okiennych oraz jako zaznaczenie gzymsu koronującego.

Kopertowy dach o nachyleniu 30 stopni został pokryty ręcznie formowaną dachówką firmy Heritage, w kolorze dark brown. Autentyczność tego materiału i wysoka jakość nie pozostawiają złudzeń i każda inwestycja, na której pojawia się ten materiał po prostu zachwyca. System odwodnienia dachu jak i rury spustowe zostały ukryte w warstwie izolacyjnej przez co są niezauważalne i nie odciągają uwagi od eleganckiej bryły. Wejście do budynku jak i zadaszony taras zaproponowaliśmy w wykończeniu z wapienia chorwackiego w ciepłym odcieniu. Ten sam materiał znajduje się również na ścianie wejścia głównego, sprawiając, że każdy kto do niego wchodzi może zachwycać się pięknem naturalnego kamienia.

Proponując zieleń na działce postawiliśmy na byliny, krzewy oraz trawy pampasowe. W niektórych miejscach pojawiają się także róże, ale są tak wkomponowane, że nie narzucają zbyt poważnego charakteru. W ogrodzie znalazł się także mały, domowy warzywnik, ze skrzyniami na zioła. Zaproponowaliśmy sielskie ogrodzenie ze sztachet, które nie zakłóci terenu wokół domu, a wręcz przeciwnie – idealnie się z nim scali.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 183m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:kotłownia 5m² *garaż wolnostojący
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:232m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 27m szerokość frontowa x 23m głębokość
WYSOKOŚĆ W KALENICY:8,5m
KĄT NACHYLENIA DACHU:30 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, garderoba
SYPIALNIE:2 + 2 gabinety do pracy z funkcją spania
ŁAZIENKI:2 łazienki
DODATKOWE UDOGODNIENIA:zadaszony taras przy strefie dziennej

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Forêt

  Willa Vitrée

  Willa Moderne