WILLA SPLENDIDE

Willa Splendide to projekt, realizowany dla Klientów, dla których poszerzaliśmy główną bryłę budynku do 16m, tak aby uzyskać przestronniejsze wnętrza niż te z willi Saphir czy Petite Maison. Co więcej pojawia się tutaj wspaniale uzupełniające klasyczną bryłę ogrodzenie. Wzór CLASSIC to jedna z dwóch propozycji, którą stworzyliśmy w ramach kolekcji UNIQUE FENCE.

Od dawna poszukiwaliśmy pomysłu na nieprzeciętne ogrodzenie, które poza świetną jakością będzie pasować do klasycznej architektury, charakterystycznej dla naszego portfolio. Tak właśnie pojawił się pomysł na wspólne działania z doświadczonym producentem ogrodzeń, jakim jest XCEL. Ich ofertę minimalistycznych bram, furtek i przęseł wzbogaciliśmy o kilka detali oraz zmieniliśmy delikatnie proporcje i od razu wiedzieliśmy, że mamy to! Wyróżnikiem tej kolekcji jest pochwyt nawiązujący kształtem do naszego logo. Więcej o dwóch wzorach, które stworzyliśmy w ramach UNIQUE FENCE przeczytacie tutaj [LINK]. Jeśli interesuje Was otrzymanie oferty na wyjątkowe ogrodzenie, koniecznie skontaktujcie się bezpośrednio z firmą XCEL.

Do budynku prowadzą eleganckie drzwi dwuskrzydłowe, otoczone zjawiskowym portalem kamiennym. Zaraz za nimi znajduje się przestronne foyer. Inwestorzy zrezygnowali z wydzielania osobnego wiatrołapu, w związku z czym po wejściu mamy przepiękną otwartą przestrzeń. Po prawej stronie znajduje się gabinet, pełniący też funkcję dodatkowego pokoju gościnnego. Na wprost niego są drzwi do przechodniej garderoby, stanowiącej zarazem komunikację z garażem oraz przejście do spiżarni zlokalizowanej bezpośrednio przy kuchni, dzięki czemu wypakowywanie zakupów będzie bardzo proste i wygodne.

Strefa dzienna to salon z pięknym, narożnym przeszkleniem, jadalnia z miejscem dla 8 – 10 osób oraz kuchnia z wyspą. Kuchnia została zaprojektowana z możliwością dodatkowego wymknięcia drzwiami przesuwnymi, dzięki czemu w przypadku przygotowywania potraw o bardziej intensywnych zapachach, nie przedostaną się one poza miejsce gotowania. Komunikacja ze spiżarnią została ukryta w wysokiej zabudowie meblowej i nie zwraca na siebie uwagi.

Piętro willi Splendide ma łączną powierzchnię 125m² i mieszczą się na nim strefa Master Bedroom z prywatnym salonem kąpielowym oraz garderobą, 3 sypialnie, dodatkowa łazienka i zabudowa z miejscem na pralkę i suszarkę. Dwie sypialnie dziecięce posiadają własne podręczne garderoby, a trzecia z nich jest odrobinę mniejsza, natomiast ma wspaniałe doświetlenie potrójnym oknem, zlokalizowanym nad wejściem głównym. Łazienka wspólna została wyposażona w wannę, natrysk, podwójne umywalki z blatem odkładczym oraz WC.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

W projekcie willi Splendide zaprojektowaliśmy posadowienie na płycie fundamentowej oraz ściany w tradycyjnej murowanej technologii. Na ścianę dwuwarstwową składają się pustak ceramiczny 25cm oraz izolacja ze styropianu o grubości 20cm. W razie chęci zawsze istnieje możliwość zamiany materiału izolacyjnego na wełnę mineralną, należy tylko zachować te same parametry. Elewacja tego budynku jest przewidziana w tynku, w kolorze złamanej bieli, która pozwoli na uzyskanie niezwykle eleganckiego wyglądu. Jasnoszara dachówka stanowi delikatne uzupełnienie i wspaniale prezentuje się z bryłą w kremowych odcieniach.

Okna ze szprosami z drobnym polem zostały przewidziane w kolorze jasnej, ciepłej szarości. W naszych projektach stawiamy przede wszystkim na szprosy wiedeńskie, obustronnie klejone, ze szprosem ślepym i ciepłą ramką poprawiającą parametr Uw okna. Takie okna mogą być wykonane zarówno w drewnie jak i aluminium, a najciekawsze rozwiązanie stanowią okna drewniane z nakładką aluminiową z zewnątrz. Piękne drzwi wejściowe z niszami na bazie koła zostały podwyższone i zyskały dodatkowe naświetle górne. Co więcej okala je wspaniały kamienny portal drzwiowy z rozrzeźbioną nadstawą, stanowiąca zarazem częściowe zadaszenie. Zrezygnowaliśmy tu bowiem z typowego zadaszenia wejścia z kolumnami i balkonem powyżej. Z tego tytułu pokój na piętrze ma parapet na wysokości 40cm, a nie okno do ziemi.

Cały podjazd zaproponowaliśmy z betonu zacieranego, a zieleń wokół stanowią geometryczne formy krzewów, delikatne trawy dekoracyjne i kilka kwietnych roślin w ogrodzie. Taka uproszczona forma pozwoli na minimalny nakład pracy i cieszenie się eleganckim ogrodem przez cały rok. Ponadto przy wejściu oraz na tarasie od strony ogrodu pojawiają się dodatkowe donice z nasadzeniami.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA261 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA59 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:264 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 31,5 x 24m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11,1 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + WC z natryskiem
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon z narożnym przeszkleniem, spiżarnia przy kuchni, 2 sypialnie dzieci z podręcznymi garderobami

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Moderne

  WILLA TURQUOISE & UNIQUE FENCE

  Willa Turquoise

  Willa Vitrée