WILLA PANORAMIQUE

Projekt willi Panoramique powstał na bazie Petite Maison. Wprowadziliśmy tu szereg indywidualnych zmian, m.in. przearanżowaliśmy układ funkcjonalny piętra i dodaliśmy pełne podpiwniczenie z przeszkleniami. Budynek realizowany będzie na zjawiskowej, widokowej działce z naturalnym spadkiem.

Projekt ten cechuje optymalne wykorzystanie przestrzeni i funkcjonalny układ wnętrz. Wejście do niego prowadzi przez niewielki wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Z holu mamy dostęp do łazienki z WC, garderoby i kompaktowej klatki schodowej ze schodami zabiegowymi.

Część dzienna to wydzielona kuchnia z wyspą, na której znajduje się płyta indukcyjną. Strefa śniadań została zaprojektowana na półwyspie z hookerami, który dodatkowo oddziela tę przestrzeń od jadalni dla 8 osób. Jadalnia jest płynnie połączona z salonem, z którego mamy dostęp do zadaszonego tarasu na zewnątrz. Na parterze udało nam się przewidzieć dodatkowe miejsce na gabinet do pracy, z pięknym widokiem na reprezentacyjny ogród. Okna na tej kondygnacji są sporych rozmiarów (265 cm wysokości) i zapewniają idealne doświetlenie.

Na piętrze willi Panoramique (110 m²) znajdziemy sypialnię Master z dostępem do tarasu od strony ogrodu, własną garderobą i w pełni wyposażoną łazienką (wanna, prysznic, podwójne umywalki, WC). Ponadto znajdują się tam dwie sypialnie dla dzieci, które do dyspozycji mają dodatkową, ogólnodostępną łazienkę. Mamy tu także dodatkową sypialnię zaprojektowaną w standardzie hotelowym — z łazienką z prysznicem i garderobą. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się jako pokój gościnny, zapewniający im wysoki komfort.

Pod całym budynkiem zaprojektowana została piwnica z dużymi przeszkleniami i bezpośrednim wyjściem na w pełni zadaszony taras. Na nim z kolei aż 3 strefy: z kuchnią letnią i miejscem na grilla, miękkim wypoczynkiem oraz częścią z leżakami do zażywania kąpieli słonecznych. W piwnicy znajduje się przestronna strefa relaksu z kinem domowym, ponad 20-metrowa siłownia domowa, pralnia, pomieszczenie techniczne oraz łazienka obsługująca tę kondygnację.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Panoramique została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, z wykorzystaniem pustak ceramiczny. Podpiwniczenie to z kolei lane, żelbetowe ściany. Izolacja budynku to wysokiej jakości styropian. Jasnoszara elewacja w tynku mineralnym została dopasowana do naturalnego, polskiego piaskowca, który pojawia się jako materiał wykończeniowy ryzalitów — frontowego i od strony ogrodu.

Okna w jasnoszarym kolorze zostały utrzymane w klasycznej formie, ze szprosami wiedeńskimi, jednak z większym polem. Drzwi wejściowe, z dekorem koła są wylakierowane w tym samym kolorze. Materiał na dachu to ekskluzywna, ceramiczna dachówka francuska, w antracytowym kolorze i z matowym wykończeniem. Jej niewielki format stanowi idealne uzupełnienie budynku. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte – pozwala to zachować wysoką estetykę elewacji.

Kamień, poza dwoma ryzalitami został wykorzystany także jako okładzina ścian kondygnacji -1 oraz materiał na wszystkich tarasach i schodach wejścia głównego. Jego jasnoszary kolor posiada delikatne drobinki kryształów, które magicznie odbijają światło, tworząc tym samym wyjątkowy i elegancki efekt. Naturalny piaskowiec wymaga stałej pielęgnacji — coroczne czyszczenie i impregnacja, są w stanie zachować jego piękno przez lata, jednak nieczyszczony może dosyć szybko się brudzić.

Od frontu zaprojektowany został komfortowy podjazd dla samochodów, stanowiący zarazem dojście do budynku. Przy oknach kuchni i garderoby znajdują się piękne nasadzenia z hortensji. Budynek powstanie w Rumunii, także drzewa oliwne są tam jednym z elementów krajobrazu. Ponadto przy zejściu na zadaszony taras na -1 pojawił się bogaty skalniak z różnobarwnymi nasadzeniami. Całość została delikatnie podświetlona, tak aby podkreślić również nowoczesne akcenty, takie jak proste schody z płyt, które zaproponowaliśmy w tym projekcie.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA PARTER + PIĘTRO: 225 m²
POWIERZCHNIA PIWNICY:116 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:204 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 23 x 23m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 2 łazienki z prysznicem + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:pełne podpiwniczenie ze strefą SPA, silownią oraz kinem domowym i pralnią

PODOBNE PROJEKTY

Willa Saphir

Willa Petite Maison

Willa Industrielle