WILLA IDYLLIQUE

Willa Idyllique to nasza kolejna propozycja elewacji dla kompaktowego budynku, o powierzchni 230 m² bez garażu w bryle. Bazę stanowi ta sama kubatura co Petite Maison, Industrielle czy Pavé, jednak na elewacji znajdziemy piękną, ręcznie formowaną płytkę ceglaną w kolorze złamanej bieli i kamienne elementy w nadprożach okien. Elegancka dachówka ceramiczna i jasnoszare okna ze szprosami są doskonałym uzupełnieniem tego sielskiego klimatu, który chcieliśmy uzyskać.

Projekt klasycznej willi doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie dla rodziny 2+2 lub 2+3. Cechuje go optymalne wykorzystanie przestrzeni i funkcjonalny układ wnętrz. Wejście do budynku prowadzi przez niewielki wiatrołap ze szklanymi drzwiami przesuwnymi w stylu francuskim. Z holu mamy dostęp do łazienki z WC i prysznicem typu walk-in oraz klatki schodowej.

Parter mieści bardzo wygodną i ustawną kuchnię z wyspą. Jej wysoka zabudowa spełni funkcję podręcznej spiżarni i pozwoli na przechowywanie zapasów. Jadalnia jest optycznie oddzielona od kuchni półwyspem z hokerami, który będzie doskonałym miejscem na strefę śniadań. Przestrzeń dzienna ma blisko 40 m², jednak otwarcie jej na komunikację (9 m²) i kuchnię sprawia, że odbierana będzie jako znacznie większa. Na parterze znaleźliśmy także miejsce na całkiem spory gabinet (17 m²). W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość powiększenia salonu o tę przestrzeń, tworząc na przykład domową bibliotekę z kącikiem do czytania.

Większość pomieszczeń na parterze posiada wysokie okna, zapewniające idealne doświetlenie i będące zarazem wyjściem na taras zewnętrzny. Na tej kondygnacji znajduje się również kotłownia połączona z pralnią oraz przestronna garderoba na odzież wierzchnią.

Piętro to blisko 115 m² powierzchni zaaranżowanej na trzy sypialnie dla dzieci oraz sypialnię główną z własną łazienką i garderobą. Sypialnie dziecięce mają do dyspozycji w pełni wyposażony salon kąpielowy z wanną, prysznicem, podwójnymi umywalkami, WC i bidetem. Z kolei Master Bedroom posiada przyjemny dodatek w postaci dostępu do balkonu od frontu budynku. Najmniejsza z sypialni dla dzieci, która może także pełnić funkcję pokoju gościnnego, ma piękne, potrójne okno z widokiem na ogród oraz balkon o powierzchni 13 m², który idealnie sprawdzi się jako miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

W tym projekcie założyliśmy układ z dwoma garażami, który tworzy literę „U” i wewnętrzną komunikację z rondem. Przewidując zapotrzebowanie Inwestorów na dwa miejsca postojowe i starając się uniknąć „pawilonów” garażowych, zdecydowaliśmy się na stworzenie dwóch osobnych brył, które nie zaburzają odbioru architektury, a wręcz dopełniają jej klasyczny charakter. Posiadamy dwa warianty garażu wolnostojącego, o szerokości 9,6 m oraz 11,9 m. Drugi z wariantów ma więcej przestrzeni magazynowej i miejsce na strefę majsterkowicza. Okna w obu budynkach zapewniają naturalne światło dzienne, zaś wygodne bramy o szerokości 5 lub 6 m oraz niezależne wejścia boczne ułatwiają codzienną komunikację.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Idyllique została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej z użyciem pustaka ceramicznego. Nie posiada podpiwniczenia. Izolacja budynku to wysokiej jakości styropian. Jako elewację przewidziano formowaną ręcznie płytkę ceglaną, która pojawia się na całym budynku. W środkowej części fasady zdecydowaliśmy się na delikatne wysunięcie płytki, które pięknie rozrzeźbi tę płaszczyznę, dając efekt trójwymiarowości i stanowiąc poniekąd gzyms pośredni, będący kontynuacją poziomu balkonów.

Kolejnym bardzo istotnym elementem ozdobnym są zastosowane kamienne nadproża nad oknami, które tworzą bardzo sielski klimat, a zarazem w elegancki sposób podkreślają piękne przeszklenia ze szprosami. W naszych projektach bardzo często stosujemy kamienne parapety zewnętrzne, świetnie uzupełniające klasyczny klimat architektury. Dodatkowym ozdobnikiem jest rozrzeźbiona sztukateria lekka, którą można wykorzystać jako podparapetnik dla uzyskania większej głębi.

Elementy sztukateryjne zostały tutaj ograniczone do minimum i pojawiają się jako gzyms koronujący, dekory przy balkonach oraz cokół budynku, który może być wykonany także z kamienia naturalnego. Jednak jeśli zależy nam na optymalizacji budżetu, sztukateria jest właściwym zamiennikiem.

Kopertowy dach tej ekskluzywnej willi posiada kąt nachylenia 35 stopni i został wykończony prostą dachówką w jasnoszarym, matowym kolorze. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały umiejętnie ukryte, co pozwala zachować wysoką estetykę elewacji.

Inspiracją dla willi Idyllique były dwie sytuacje, które wydarzyły się w tym samym czasie: wizyta na zapierającej dech w piersiach działce z prywatnym stawem oraz rozmowa z naszymi Inwestorami, realizującymi projekt Petite Maison i zastanawiającymi się właśnie nad ceglaną elewacją. Na naszą reakcję nie trzeba było długo czekać. Zainspirowani, zasiedliśmy do pracy i wcieliliśmy w życie nasze wyobrażenia o sielskiej willi, która przywodzi na myśl soczyście zielone pola angielskiej prowincji.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 220 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:10 m² + 2x wolnostojący garaż 55 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:169 m² + 67 m² pod 1 garaż
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 23 x 23m (pod dom)
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu i od ogrodu, pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

    wypełnij wszystkie pola


    PODOBNE PROJEKTY

    Willa Petite Maison

    Willa Industrielle

    Willa Pavé