WILLA IDYLLIQUE

Willa Idyllique to nasza kolejna propozycja elewacji dla kompaktowego budynku, o powierzchni 230m² bez garażu w bryle. Bazę stanowi ta sama kubatura co Petite Maison, Industrielle czy Pavé, jednak na elewacji znajdziemy piękną, ręcznie formowaną płytkę ceglaną w kolorze złamanej bieli i kamienne elementy w nadprożach okien. Elegancka dachówka ceramiczna i jasno szare okna ze szprosami są doskonałym uzupełnieniem tego sielskiego klimatu, który chcieliśmy uzyskać.

Projekt klasycznej willi doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie dla rodziny 2+2 lub 2+3. Cechuje go optymalne wykorzystanie przestrzeni i funkcjonalny układ wnętrz. Wejście do budynku prowadzi przez niewielki wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Z holu mamy dostęp do łazienki z WC i prysznicem typu walk-in oraz klatki schodowej.

Na parterze znajduje się bardzo wygodna i ustawna kuchnia z wyspą. Jej wysoka zabudowa spokojnie spełni funkcję podręcznej spiżarni i pozwoli na przechowywanie zapasów. Jadalnia jest optycznie oddzielona od kuchni półwyspem z hokerami, który będzie dobrym miejscem na stworzenie strefy śniadań. Przestrzeń dzienna to blisko 40 m² powierzchni, która tak naprawdę wydaje się dużo większa poprzez otwarcie na komunikację (9 m²) i kuchnię. Na parterze znaleźliśmy także miejsce na całkiem spory gabinet (17 m²). W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość powiększenia salonu o tą przestrzeń, tworząc na przykład domową bibliotekę z kącikiem do czytania.

Większość pomieszczeń na parterze posiada wysokie okna, zapewniające idealne doświetlenie i będące zarazem wyjściem na taras zewnętrzny. Na tej kondygnacji znajduje się również kotłownia połączona z pralnią oraz przestronna garderoba na odzież wierzchnią.

Piętro to blisko 115 m² powierzchni, zaaranżowanej na 3 sypialnie dla dzieci oraz sypialnię główną z własną łazienką i garderobą. Sypialnie dla dzieci mają do dyspozycji w pełni wyposażony salon kąpielowy, z wanną, prysznicem, podwójnymi umywalkami, WC i bidetem. Z kolei Master Bedroom posiada dodatkowy bonus w postaci dostępu do balkonu od frontu. Najmniejsza z sypialni dla dzieci lub też pokój gościnny, ma piękne, potrójne okno z widokiem na ogród i balkon o powierzchni 13 m², który idealnie sprawdzi się jako miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

W tym projekcie założyliśmy układ z dwoma garażami, który tworzy literę „U” i wewnętrzną komunikację z rondem. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na więcej niż 2 miejsca postojowe dla samochodów, a żeby nie realizować garaży „pawilonów” zdecydowaliśmy się na propozycję dwóch osobnych brył, które niczym nie zaburzają odbioru architektury, a wręcz uzupełniają ją i nadają bardzo klasycznego klimatu. Posiadamy dwa warianty garażu wolnostojącego, o szerokości 9,6m oraz 11,9m, który ma więcej przestrzeni magazynowej i miejsce na strefę majsterkowicza. Budynki posiadają okna, zapewniające światło dzienne, wygodne bramy o szerokości 5 lub 6m oraz niezależne wejście boczne, ułatwiające codzienną komunikację.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Idyllique została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, w oparciu o pustak ceramiczny. Nie posiada podpiwniczenia. Izolacja budynku to wysokiej jakości styropian. Elewacja to wysokiej jakości, ręcznie formowana płytka ceglana, która pojawia się na całym budynku. W środkowej części zdecydowaliśmy się na delikatne wysunięcie płytki, które pięknie rozrzeźbi tę płaszczyznę, dodając jej efektu 3d i stanowiąc poniekąd gzyms pośredni, będący kontynuacją poziomu balkonów.

Kolejnym bardzo istotnym elementem ozdobnym są zastosowane kamienne nadproża nad oknami, które tworzą bardzo sielski klimat, a zarazem w elegancki sposób podkreślają piękne przeszklenia ze szprosami. W naszych projektach bardzo często stosujemy kamienne parapety zewnętrzne, świetnie uzupełniające klasyczny klimat architektury. Dodatkowym ozdobnikiem jest rozrzeźbiona sztukateria lekka, którą można wykorzystać jako podparapetnik dla uzyskania większej głębi.

Elementy sztukateryjne zostały tutaj ograniczone do minimum i pojawiają się jako gzyms koronujący, dekory przy balkonach oraz cokół budynku, który może być też wykonany z kamienia naturalnego, ale jeśli zależy nam na optymalizacji budżetu to jest to dobry zamiennik.

Kopertowy dach tej ekskluzywnej willi posiada kąt nachylenia 35 stopni i został wykończony prostą dachówką, w jasno szarym, matowym kolorze. Rynny budynku są umiejscowione na górnym gzymsie, co czyni je niewidocznymi. Rury spustowe natomiast zostały przewidziane jako ukryte – pozwala to zachować wysoką estetykę elewacji.

Inspiracją dla zaprojektowania willi Idyllique były dwie sytuacje, które wydarzyły się w tym samym czasie: wizyta na boskiej działce z prywatnym stawem oraz rozmowa z naszymi Inwestorami, realizującymi projekt Petite Maison i zastanawiającymi się właśnie nad klimatem cegły. Na naszą decyzję nie trzeba było długo czekać, bo od razu wszystko się poukładało w naszych głowach i efekt jaki uzyskaliśmy jest dokładnym odzwierciedleniem naszych wyobrażeń o sielskiej willi, która z powodzeniem mogłaby powstać na przykład w Anglii.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 220 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:10 m² + 2x wolnostojący garaż 55 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:169 m² + 67 m² pod 1 garaż
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 23 x 23m (pod dom)
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:3 pełne łazienki
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny, balkon od frontu i od ogrodu, pralnia

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  Willa Petite Maison

  Willa Industrielle

  Willa Pavé