WILLA COLLINE

Willa Colline to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie naszych Inwestorów. Jest to dom parterowy z częściowym podpiwniczeniem, które zostało idealnie wkomponowane w istniejący teren i skarpę na spektakularnej działce.

Prace przy projekcie willi Collinie przebiegały podręcznikowo – wstępne ustalenia telefoniczno/ mailowe z Klientami, umówienie spotkania na działce, omówienie wszystkich wytycznych projektowych i technicznych, a także kolorystyki i materiałów wykończeniowych. Spotkanie na miejscu inwestycji i „poczucie” działki jest dla nas kluczowe, w szczególności gdy tworzymy projekt indywidualny. Bez zobaczenia na żywo z czym pracujemy, jakie mamy osie widokowe, ukształtowanie terenu, czy też zieleń istniejącą, projekt nigdy nie będzie stanowił pełnej kompozycji z miejscem, w którym ma powstać. Dlatego niezależnie od lokalizacji zawsze staramy się umówić spotkanie i poznać cały kontekst.

W przypadku willi Colline poza stosunkowo trudnym ukształtowaniem terenu musieliśmy zmierzyć się ze stronami świata, tak aby cała strefa dzienna była maksymalnie doświetlona, a sam budynek był posadowiony równolegle do drogi, z której będzie miał miejsce zjazd. Było tutaj sporo dyskusji i przemyśleń, aż w końcu udało nam się znaleźć optymalny układ, zapewniający piękne światło dzienne.

Strefa wejścia do budynku to wydzielony wiatrołap z szafami z zabudowie. Część dzienna z salonem i jadalnią to blisko 70m² powierzchni, która płynnie łączy się z częściowo wydzieloną kuchnią o wielkości 20m², do której przynależy spiżarnia. Na kondygnacji parteru zaprojektowaliśmy dwa pokoje dzieci, łazienkę z wanną oraz gabinet, który może pełnić również funkcję pokoju gościnnego. Przy budynku znajdziemy też bardzo wygodny garaż na 2 samochody i pomieszczenie techniczne z kotłownią. Z garażu do części mieszkalnej przechodzimy przez pomieszczenie stanowiące garderobę na odzież wierzchnią.

Do przyziemia zlokalizowanego na -1 dostaniemy się wygodnymi schodami ze spocznikiem. W tym miejscu mamy przewidzianą strefę dorosłych. Znajduje się w niej play room z miejscem na bilard czy kino domowe, sala fitness oraz Master Bedroom. Sypialnia główna została wkomponowana w istniejącą skarpę i ma zaprojektowane przeszklenie narożne, które stanowi zarazem wyjście na zadaszony taras z wanną SPA. Do sypialni przynależy własna garderoba oraz w pełni wyposażony salon kąpielowy. Na -1 znalazła się też pralnia z suszarnią i miejscem do prasowania.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej, a częściowe podpiwniczenie będzie wykonane w żel-becie. Izolacja o grubości 25cm podwyższa parametr cieplny, a dzięki ścianie o łącznej grubości 50cm mamy do czynienia z budynkiem wysoko energooszczędnym. Dodatkowo w naszych projektach zawsze pojawia się wentylacja mechaniczna z rekuperacją, która jest niezbędna do spełnienia norm i warunków technicznych.

Dach o kącie nachylenia 30 stopni został lekko wycofany i schowany za attyką. Eleganckie wykończenie z blachy na rąbek stojący jest tutaj strzałem w dziesiątkę i wspaniale komponuje się z jasną elewacją pokrytą wysokiej jakości tynkiem mineralnym. Kondygnacja przyziemia, wkomponowana w istniejącą skarpę została odcięta od reszty budynku i zaproponowaliśmy ją w kolorze szarości. Pięknym detalem w willi Colline są wysokie drzwi wejściowe, które okala kamienny portal oraz kunsztowne balustrady kute, poprzeplatane pełnymi słupkami.

Budynek powstanie na zjawiskowej działce, ze starodrzewem, strumykiem zamieszkiwanym przez bobry oraz niesamowitą skarpą. W planach jest też wykonanie stawu, w miejscu gdzie woda pojawia się naturalnie. Dojazd do budynku został zaplanowany przy wykorzystaniu ronda z minimalistyczną formą wodną. Z kolei z boku budynku wkomponowaliśmy delikatne schody terenowe, które zapewniają komunikację do strefy Master mieszczącej się w skarpie.

UWAGA: PROJEKT NIE PODLEGA DALSZEJ SPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 287 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:56 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:293 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 27 x 42m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:9,95m
KĄT NACHYLENIA DACHU:30 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia ze strefą śniadań i spiżarnią, gabinet, play room
SYPIALNIE:2 na parterze i Master Bedroom na -1
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:zadaszony taras, wygodna pralnia, fitness, wanna SPA na -1

PODOBNE PROJEKTY

Maison Calme

ILLUMINÉE

Willa Illuminée

Willa Gris