WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT
WILLA CHARMANT

WILLA CHARMANT

Willa Charmant to projekt, perfekcyjnie wkomponowany w istniejącą na działce skarpę. Powstał na bazie willi Illuminée, ale wprowadziliśmy w nim kilka zasadniczych zmian, podyktowanych restrykcyjnymi zapisami MPZP, m.in. obniżenie okapu do 3,5m oraz wysokość kalenicy 8m, przez co całe piętro zlokalizowane jest w poddaszu ze skosami.

Zgłaszając się do nas Inwestorzy byli już w trakcie prac projektowych innego budynku, ale po zobaczeniu willi Illuminée postanowili zobaczyć, czy uda się wspólnie wypracować koncept klasycznej willi spełniającej zapisy miejscowego planu. A te niestety były bardzo wymagające. Po pierwsze musieliśmy obniżyć gzyms koronujący do wysokości 3,5m, po drugie wysokość w kalenicy musiała wynosić 8m. Mając więc na uwadze te dwa parametry ustaliliśmy wstępny plan działania podczas spotkania na działce i przystąpiliśmy do prac.

Do budynku prowadzą eleganckie drzwi dwuskrzydłowe, za którymi znajduje się otwarta przestrzeń holu. Gabinet zaprojektowaliśmy zaraz przy wejściu, tak aby komunikacja z nim była bardzo wygodna. Po drugiej stronie, w odbiciu lustrzanym znajdują się drzwi do garderoby na odzież wierzchnią. Mamy też przewidziane miejsce na szafę w zabudowie dla gości oraz siedzisko. Na strefę dzienną składają się salon z jadalnią i kuchnią o łącznej wielkości prawie 70 m². Część salonu, jak i klatka schodowa zostały bardziej otwarte, tak aby uzyskać oś widokową na narożne przeszklenie. Kuchnia z wyspą jest w pełni otwarta na strefę dzienną i ma bezpośrednią komunikację ze spiżarnią o powierzchni 7 m², która może przyjąć też funkcję kuchni brudnej. Na parterze znajdziemy łazienkę gościnną, w której jest zaprojektowany dodatkowy natrysk.

Elementem najbardziej wyróżniającym ten projekt jest fantastyczne i bardzo odważne narożne przeszklenie w salonie, otwartym na 1,5 kondygnacji. Okno zostało zaprojektowane w systemie fasadowym i jest to konstrukcja stała, czyli bez możliwości otwarcia. Jego wysokość to 3,65 m. Taki zabieg nie tylko dodaje całej bryle nowoczesności, ale także pozwala na nietuzinkową aranżację wnętrz i uwydatnienie wysokości salonu okazałym żyrandolem.

Całe piętro willi Charmant mieści się w poddaszu, ze skosami. Zaprojektowaliśmy w dachu dwa duże wykusze w centralnej części budynku oraz dwa mniejsze widoczne od frontu. Na piętrze znajduje się sporej wielkości (22m²) sypialnia główna i przynależąca do niej garderoba wraz z łazienką. W łazience Master udało nam się znaleźć miejsce dla wanny, prysznica, podwójnych umywalek, osobnej toaletki z dobrym doświetleniem światłem dziennym i WC. Na piętrze przewidzieliśmy jeszcze dwie sypialnie dla dzieci oraz ich wspólną łazienkę z natryskiem.

W tym projekcie mamy dodatkową kondygnację piwnicy o wielkości 135m², na których zaprojektowaliśmy dwa miejsca postojowe dla samochodów oraz część techniczną z kotłownią i wygodną pralnią ze zsypem z piętra. Ponadto przewidzieliśmy również strefę rekreacyjną, z salą kinową, barem i osobnym pomieszczeniem fitness. Całość posiada dobre doświetlenie i jest skomunikowana z zewnętrznym tarasem, który jest zadaszony i stanowi świetne miejsce wypoczynku. Jest tam zaproponowana kuchnia letnia wraz z grillem oraz zewnętrzna jadalnia.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Charmant została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianą dwuwarstwową, na którą składają się pustak ceramiczny o grubości 25 cm i izolacja ze styropianu o grubości 20 cm. Cała część podpiwniczenia jest przewidziana jako ściany żel-betowe, a posadowienie to płyta fundamentowa. Na elewacjach w tym klasycznym projekcie willi zastosowaliśmy delikatne sztukaterie, wykonane w technologii lekkiej. Kolorystyka to złamana biel i bardzo jasna szarość, która pojawia się tutaj również w materiale na dachu.

W jasnoszarych oknach pojawiły się szprosy wiedeńskie obustronnie naklejane o większym polu. Przeszklony narożnik to system fasadowy, który jest optymalnym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia kosztów jak i parametru izolacyjności. Dwuskrzydłowe drzwi główne mają na środku przeszklenie uzupełnione detalem kutym, nawiązującym wzorem do pięknej metaloplastyki, która została wykorzystana na balkonach. Materiał na dachu to prosta dachówka w kolorze jasnej szarości. Wszystkie rury spustowe zostały ukryte w warstwie izolacji i są niewidoczne.

Cały podjazd zaproponowaliśmy z betonu zacieranego, z kolei rampę zjazdową najlepiej wykonać z płyt brukowych lub kostki granitowej. Rekomendujemy rozważyć wykonanie fragmentu podgrzewanego podjazdu. Takie elementy najczęściej są realizowane przy wykorzystaniu mat elektrycznych układanych pod rozstaw osi kół.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA290 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA41 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:170 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 26 x 24m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:8 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:40 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:3 na piętrze
ŁAZIENKI:1 pełna łazienka + 3 łazienki z prysznicem
DODATKOWE UDOGODNIENIA:salon otwarty na 1,5 kondygnacji, spiżarnia przy kuchni, kino domowe, fitness,

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  ILLUMINÉE

  Willa Illuminée

  Willa Gris

  Willa Vitrée