WILLA CAMPAGNE

Willa Campagne to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie. Inwestorom zależało na stworzeniu nowoczesnej willi inspirowanej śródziemnomorskim stylem. Postawiliśmy tutaj na kontrast czerni z bielą, który dodaje bryle elegancji i charakteru.

Willa Campagne jest bardzo mocno personalizowanym projektem. Po pierwsze Inwestorzy zgłosili się do nas z cudnymi inspiracjami i bardzo wyraźnymi oczekiwaniami co do charakteru budynku jak i jego funkcjonalności. Po drugie sporą rolę odegrała działka – jej strony świata i południe oraz istniejący starodrzew od frontu jak i niezbyt duża, jak na ten budynek szerokość – 35m. Planując układ funkcjonalny według standardowych założeń musielibyśmy wysunąć budynek do przodu, taras byłby od północy, a front wchodziłby już w drzewa… W związku z tym zupełnie odwróciliśmy założenia projektowe i zarówno część dzienną jak i taras zaprojektowaliśmy od frontu, przesuwając tym samym budynek maksymalnie w głąb działki. Pozwoliło nam to na piękne doświetlenie kuchni, jadalni i salonu od południa oraz oś widokową z tarasu na zachodzące słońce.

Z tyłu budynku ukryty został garaż na dwa samochody wraz z częścią techniczną z kotłownią i pomieszczeniem magazynowym. Ponadto jest tam dodatkowa sypialnia gościnna z własną łazienką oraz wygodny gabinet do pracy z biblioteczką płynnie przechodzącą do przeszklonej oranżerii. Strefa wejściowa to prawdziwy majstersztyk, nie dość, że drzwi główne są naprawdę monumentalne to wchodzimy do blisko 15 metrowego wiatrołapu z przeszklonymi drzwiami, a za nimi znajduje się bardzo przestronna przestrzeń komunikacyjna. Całość posiada dodatkowe doświetlenie z boku budynku, przy którym zaplanowaliśmy miejsce dla pupili Inwestorów. Kuchnia o powierzchni 25m² ma przewidzianą dodatkową spiżarnię podręczną. Posiada ona dwa wejścia – jedno skomunikowane z holem, a drugie z otwarciem na jadalnię. Część dzienna, na którą składa się salon i jadalnia to 60m². W salonie zaplanowaliśmy układ sof w podkowę oraz piękny portal kominkowy. Z tej strefy dostaniemy się bezpośrednio na taras zadaszony, na którym znajdziemy kominek opalany drewnem, umilający chłodniejsze jesienne wieczory. Cała przestrzeń zadaszonego tarasu przenika się z wnętrzami – dostaniemy się na niego bowiem również z przeszklonej oranżerii. Na parterze znajduje się jeszcze garderoba na odzież wierzchnią oraz WC dla gości.

Na piętro prowadzi nas bardzo elegancka klatka schodowa. Stanowi ona poniekąd „rzeźbę” dla wnętrza, pięknie je uzupełniając. Master Bedroom wraz z garderobą oraz salonem kąpielowym zostało zlokalizowane we wschodnim skrzydle budynku, zapewniając prywatność i naszym zdaniem bardzo fajną stronę świata – oczywiście jeśli jest się „rannym ptaszkiem”. W łazience znajdziemy podwójne umywalki, toaletę i bidet, wannę wolnostojącą oraz prysznic z wygodną ławeczką. Ponadto na tej kondygnacji mamy zaprojektowane, aż 4 sypialnie dla dzieci – każdą w standardzie hotelowym. Mieszczą się w nich wygodne łóżka o szerokości 160cm, miejsce na rozkładaną sofę, szafa w zabudowie i w zależności od preferencji biurko/ toaletka. Sypialnie te mają do dyspozycji dwie w pełni wyposażone łazienki z wanną i prysznicem. W jednej z łazienek znajdziemy także ukrytą pralnię z miejscem do prasowania. Wisienkę na torcie stanowi natomiast dodatkowy „salonik” z bezpośrednim dostępem do tarasu nadziemnego. Jest to strefa zaprojektowana na specjalne życzenie Inwestorów, a inspiracja dla niej została przywieziona z wakacji w toskańskiej willi, gdzie po całym dniu emocji, można miło spędzić czas przy lampce wina.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Budynek zaprojektowano jako wysoko energooszczędny – murowane ściany to pustak o grubości 30cm, który następnie jest ocieplony 20cm styropianu. Całość została posadowiona na płycie fundamentowej, co również podnosi parametry izolacyjności.

Willa Campange od początku była mocno osadzona w klimacie śródziemnomorskim. Pojawiają się tutaj okiennice, wysunięte okapy, dachówka typu holenderka, która zmiękcza całą bryłę. Natomiast kolorystyka to przede wszystkim gra kontrastów. Czerń i biel pojawiają się na każdym kroku, sprawiając że budynek jest bardzo elegancki i wyrafinowany. Liczne przeszklenia jakie zostały tutaj zaprojektowane posiadają uwielbiany przez nas szpros wiedeński, obustronnie naklejany. Ponadto w oranżerii znajdziecie piękny detal „kopacza”. Jest to pełny element na dole okna, który nadaje mu świetne proporcje, przy zachowaniu wygodnej komunikacji. Zarówno okna jak i okiennice będą wykonywane z drewna meranti.

Elewacja budynku to wysokiej jakości tynk mineralny barwiony w masie, a wszystkie detale sztukateryjne są przewidziane jako elementy wykonane w technologii lekkiej. Sztukaterie są tutaj znikome, ponieważ pierwsze skrzypce gra wysunięty okap oraz taras, wykończony spiekami kwarcowymi imitującymi kamień. Dach o nachyleniu 25 stopni pokryty został dachówką typu „holenderka” w kolorze czarnym, z matowym wykończeniem. Główne wejście do budynku nie znajduje się na środku, a wręcz przeciwnie jest przesunięte na bok. Piękne drzwi wejściowe zapraszają do środka, a ich łukowe nadproże otoczone jest kamiennym portalem wykonanym z marmuru Nero Marquina.

Proponując najbliższe otoczenie budynku postawiliśmy na prostotę, czyli ponadczasowe hortensje bukietowe, w białym kolorze oraz lawendę przeplataną kulami bukszpanu przy wejściu. Pojawiło się też trochę traw pampasowych, które stanowią świetne uzupełnienie istniejącej na działce zieleni.

UWAGA: PROJEKT NIE PODLEGA DALSZEJ SPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 380 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:65 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:398 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 30,5 x 35m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10,2m
KĄT NACHYLENIA DACHU:25 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, oranżeria z biblioteczką, sypialnia gościnna na parterze
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:4 łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:zadaszony taras z kominkiem, oranżeria, balkon, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

PODOBNE PROJEKTY

Willa Rouge

Willa Saphir

Willa Moderne