WILLA CAMPAGNE

Willa Campagne to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie. Inwestorom zależało na stworzeniu nowoczesnej willi inspirowanej śródziemnomorskim stylem. Postawiliśmy tutaj na kontrast czerni z bielą, który dodaje bryle elegancji i charakteru.

Willa Campagne jest projektem szytym na miarę. Po pierwsze Inwestorzy zgłosili się do nas z cudownymi inspiracjami i bardzo wyraźnymi oczekiwaniami co do charakteru budynku, jak i jego funkcjonalności. Po drugie niebagatelną rolę odegrało umiejscowienie działki, jej niewielka szerokość (35 m) oraz starodrzew porastający jej front. Planując układ funkcjonalny według standardowych założeń, musielibyśmy wysunąć budynek na przód. Taras znalazłby się po jego północnej stronie, a front – pośród drzew. W związku z tym zupełnie odwróciliśmy założenia projektowe i zarówno część dzienną, jak i taras zaprojektowaliśmy od frontu, przesuwając tym samym budynek w głąb działki. Pozwoliło nam to na doświetlenie kuchni, jadalni i salonu od południa oraz uzyskanie osi widokowej z tarasu na zachodzące słońce.

Z tyłu budynku ukryty został garaż na dwa samochody wraz z częścią techniczną – kotłownią i pomieszczeniem magazynowym. Ponadto mieści się tam dodatkowa sypialnia gościnna z łazienką oraz komfortowy gabinet do pracy z biblioteczką płynnie przechodzącą w przeszkloną oranżerię. Strefa wejściowa to prawdziwy majstersztyk. Monumentalne drzwi główne prowadzą do blisko 15-metrowego wiatrołapu z przeszklonymi drzwiami, za którymi znajduje się przestronna przestrzeń komunikacyjna. Całość posiada dodatkowe doświetlenie z boku budynku, przy którym zaplanowaliśmy miejsce dla pupili Inwestorów. Kuchnia o powierzchni 25 m² ma przewidzianą dodatkową spiżarnię podręczną. Prowadzą do niej dwa wejścia – jedno skomunikowane z holem, a drugie z otwarciem na jadalnię. Część dzienna, na którą składają się salon i jadalnia, to 60 m². W salonie zaplanowaliśmy układ sof w podkowę oraz urokliwy portal kominkowy. Z tej strefy dostaniemy się bezpośrednio na zadaszony taras, na którym znajdziemy kominek opalany drewnem, umilający chłodne jesienne wieczory. Cała przestrzeń tarasu przenika się z wnętrzami – dostaniemy się na niego bowiem również z przeszklonej oranżerii. Na parterze znajduje się jeszcze garderoba na odzież wierzchnią oraz WC dla gości.

Na piętro prowadzi gustowna klatka schodowa nadająca ton wnętrzu. Master Bedroom z garderobą oraz salonem kąpielowym zostało zlokalizowane we wschodnim skrzydle budynku, zapewniając prywatność i słoneczne poranki – idealne rozwiązanie dla rannych ptaszków. W łazience znajdziemy podwójne umywalki, toaletę i bidet, wannę wolnostojącą oraz prysznic z wygodną ławeczką. Ponadto na tej kondygnacji mamy zaprojektowane aż cztery sypialnie dla dzieci – każdą w standardzie hotelowym. Mieszczą się w nich wygodne łóżka o szerokości 160 cm, miejsce na rozkładaną sofę, szafa w zabudowie i, w zależności od preferencji, biurko lub toaletka. Sypialnie te mają do dyspozycji dwie w pełni wyposażone łazienki z wanną i prysznicem. W jednej z łazienek znajdziemy także ukrytą pralnię z miejscem do prasowania. Wisienkę na torcie stanowi natomiast dodatkowy salonik” z bezpośrednim dostępem do tarasu nadziemnego. Jest to strefa zaprojektowana na specjalne życzenie Inwestorów, a inspiracja dla niej została przywieziona z wakacji w toskańskiej willi, gdzie po całym dniu emocji można miło spędzić czas przy lampce wina.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Budynek zaprojektowano jako wysoce energooszczędny — murowane ściany to pustak o grubości 30 cm, który następnie jest ocieplony 20-centymetrową warstwą styropianu. Całość została posadowiona na płycie fundamentowej, co również podnosi parametry izolacyjne.

Willa Campange od początku była utrzymana w stylistyce śródziemnomorskiej. Pojawiają się tutaj okiennice, wysunięte okapy oraz dachówka typu holenderskiego, która zmiękcza całą bryłę. Natomiast w kolorystyce króluje gra kontrastów. Oszczędna biel przełamywana jest co krok elegancką, głęboką czernią. Liczne przeszklenia dzielą uwielbiane przez nas szprosy wiedeńskie, obustronnie naklejane. Ponadto w oranżerii znajdzie się piękny detal, tzw. kopacza. Jest to pełny element w dolnej części okna, który nadaje mu idealne proporcje przy zachowaniu wygodnej komunikacji. Zarówno okna, jak i okiennice zostaną wykonane z drewna meranti.

Elewacja budynku to wysokiej jakości tynk mineralny barwiony w masie, a wszystkie detale sztukateryjne są przewidziane w technologii lekkiej. Sztukaterie są tutaj znikome, ponieważ pierwsze skrzypce grają wysunięty okap oraz taras wykończony spiekami kwarcowymi imitującymi kamień. Dach o nachyleniu 25 stopni pokryty został czarną dachówką typu holenderskiego z matowym wykończeniem. Główne wejście do budynku nie znajduje się pośrodku, ale jest przesunięte na bok. Okazałe drzwi wejściowe zapraszają do środka, a ich łukowe nadproże otoczone jest kamiennym portalem wykonanym z marmuru Nero Marquina.

Proponując najbliższe otoczenie budynku, postawiliśmy na prostotę, czyli ponadczasowe, białe hortensje bukietowe oraz lawendę przeplataną kulami bukszpanu przy wejściu. Pojawiło się też trochę traw pampasowych, które stanowią świetne uzupełnienie istniejącej na działce zieleni.

UWAGA: PROJEKT NIE PODLEGA DALSZEJ SPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 380 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:65 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:398 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 30,5 x 35m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10,2m
KĄT NACHYLENIA DACHU:25 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, oranżeria z biblioteczką, sypialnia gościnna na parterze
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:4 łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:zadaszony taras z kominkiem, oranżeria, balkon, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

PODOBNE PROJEKTY

Willa Rouge

Willa Saphir

Willa Moderne