Rezydencja Parfait

Rezydencja Parfait [Parfe], to ekskluzywny projekt katalogowy stworzony z myślą o Inwestorach ceniących zarówno klasyczną architekturę, jak i sielski, podmiejski klimat. 

Jej układ przestrzenny to połączenie funkcjonalności i wszystkich cech charakterystycznych dla reprezentacyjnej architektury. Parter o powierzchni użytkowej 180 m² został zaprojektowany jako otwarta strefa dzienna z przestronnym salonem oraz jadalnią, które wzbogaca zaplanowane miejsce na kominek. W częściowo wydzielonej kuchni o metrażu blisko 30 m², przewidziano wysoką zabudowę meblową oraz wyspę z miejscem roboczym i kącikiem śniadaniowym. Kuchnia posiada bezpośrednie wyjście na zadaszony taras zewnętrzny, który stanowi idealne miejsce na rodzinne śniadania, a jej układ pozwala na wiele różnych aranżacji. Ma ona także dostęp do kilkumetrowej spiżarni, która jest połączona z garażem. Daje to możliwość wygodnego wypakowania wszystkich zakupów, używając do tego przejścia przez kotłownię. 

Na parterze znajduje się również 25 metrowy gabinet, który można zrealizować w dwóch wariantach – jako domową biblioteczkę otwartą na salon lub kompletnie oddzielony gabinet z osobnym wejściem z komunikacji. Pomieszczenie to można również zaaranżować jako nadprogramowy pokój gościnny, wstawiając tam rozkładany wypoczynek lub łóżko. 

W rezydencji przewidziano wydzielony drzwiami francuskimi wiatrołap z podręczną szafą na odzież wierzchnią i siedziskiem oraz otwartą na dwie kondygnacje przestrzeń komunikacji, która idealnie łączy wejście ze strefą dzienną. Ergonomicznie zaprojektowane schody na piętro są zarówno reprezentacyjne, jak i wygodne w codziennym użytkowaniu. Duże okno w tym miejscu, zapewnia bardzo dobre doświetlenie, a sporych rozmiarów spocznik pozwala na dodatkową dekoracyjną kompozycję w tym miejscu. Przestrzeń pod schodami może zostać zaadaptowana w całości jako garderoba lub garderoba połączona z wygodną pralnią. Dwumiejscowy garaż z pomocniczą zabudową magazynową oraz kotłownia to łącznie 60 m2 przestrzeni technicznej, która wraz z pozostałą przestrzenią użytkową daje 240 m² powierzchni parteru. 

Piętro tego budynku to aż 170 m², na które składają się trzy sypialnie z garderobami lub przestronnymi szafami w zabudowie. Do ich dyspozycji zaaranżowano dużą i w pełni wyposażoną łazienkę z prysznicem, wanną i małą sauną. Ponadto przewidziano również alternatywny wariant z kilkumetrową pralnią dla zwolenników posiadania jej na piętrze. 

Master bedroom w tym projekcie to specjalnie wydzielona strefa wypoczynku z ustawną sypialnią, której centralny punkt stanowi duże okno z łukowym nadprożem, a ponadto garderoba oraz łazienka z podwójnymi umywalkami, wanną i prysznicem. Do sypialni głównej przynależy także 20 metrowy taras nadziemny, który w zależności od ekspozycji stron świata może stanowić wspaniały punkt do podziwiania zachodów słońca lub zażywania kąpieli słonecznych. 


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Projekt rezydencji Parfait nie posiada podpiwniczenia i został zaprojektowany w tradycyjnej technologii murowanej. Jako materiał bazowy dopuszcza się zastosowanie pustaków ceramicznych lub bloczków silikatowych. W zależności od preferencji Inwestorów, do ocieplenia można wykorzystać wełnę mineralną lub wysokiej jakości styropian. W przypadku elewacji z płytki klinkierowej, bardziej rekomendowany jest styropian, który będzie stanowił dla niej lepszą przyczepność. Dla osób o tradycyjnym podejściu do budowy domów, możemy zaproponować także rozwiązanie ze ścianą trójwarstwową, przy której zamiast płytki można użyć pełnej cegły klinkierowej. Przekrój takiej ściany będzie zasadniczo grubszy, ale sam budynek może osiągnąć bardzo wysokie parametry izolacyjności, tworzymy wtedy bowiem dodatkowy bufor pomiędzy ścianą konstrukcyjną, a tą z ozdobnej cegły, który zostaje wypełniony wełną mineralną. 

Zewnętrzne materiały wykończeniowe, które wykorzystano w projekcie rezydencji Parfait to w głównej mierze jasna, ręcznie formowana płytka klinkierowa uzupełniona na narożach eleganckimi boniami w tynku mineralnym. Tym samym materiałem zostały wykończone wszystkie pozostałe elementy sztukateryjne, takie jak portal drzwiowy, opaski okienne czy gzyms koronujący. Jednym z kluczowych dla wyglądu budynku elementów jest jego wyjątkowy dach wielospadowy o kącie nachylenia 50 stopni, do którego pokrycia użyto szlachetnego łupka w kolorze grafitu. Jego dopełnienie to dobrana kolorystycznie blacha tytanowo cynkowa, zastosowana do obróbki lukarn, gzymsów oraz pozostałych elementów dachu. 

Elementami dekoracyjnymi rezydencji są wysublimowane kute kinkiety i balustrady oraz stylowe drzwi drewniane z delikatnym rzeźbionym akcentem, które stanowią swoistą biżuterię i zdecydowanie dodają jej uroku. Budynek posiada także nowoczesne, prostokątne rynny oraz częściowo ukryte rury spustowe dla podwyższenia jego estetyki. 

Przy projektowaniu tej rezydencji bardzo zależało nam na stworzeniu przytulnego miejsca do spędzania czasu na zewnątrz. Stąd też propozycja zadaszonego tarasu naziemnego, który jest w bezpośredniej komunikacji z kuchnią, dzięki czemu korzystanie z niego będzie łatwe i przyjemne. Aby osiągnąć perfekcyjny balans w zakresie najbliższego otoczenia poszliśmy o krok dalej i wykreowaliśmy również strefę relaksu z kominkiem na zewnątrz. Nasza propozycja to wygodny wypoczynek z licznymi poduchami i pledami, które umilą wspólnie spędzany czas. Ciepło kominka pozwoli na użytkowanie tego miejsca zarówno zarówno wczesną wiosną jak i późną jesienią.. Z kolei w okresie letnim będzie idealnym miejscem na organizowanie przyjęć dla rodziny i najbliższych znajomych. 


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 350 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:60 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:295 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 27 x 31 m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:50 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNEsalon, jadalnia, kuchnia, gabinet lub biblioteczka
SYPIALNIE4 (opcjonalnie 5, zamiast gabinetu)
ŁAZIENKI 2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIAtaras naziemny z opcją zadaszenia oraz nadziemny, spiżarnia w kuchni, możliwość wydzielenia osobnej pralni, możliwość aranżacji sauny w przestrzeni jednej z łazienek

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola

  captcha


  PODOBNE PROJEKTY

  rezydencja IDÉAL projekt

  Rezydencja Idéal

  luksusowa rezydencja ADMIRABLE

  Rezydencja Admirable

  projekt willa révolu

  Rezydencja Révolu