REZYDENCJA ADMIRABLE

Klasyczna rezydencja Admirable [admirabl] to ekskluzywny projekt katalogowy, którego szlachetność podkreślają kremowa elewacja, wykonana z kamienia naturalnego, oraz antracytowy dach pokryty francuską dachówką imitującą łupek.

Układ wewnętrzny rezydencji to przede wszystkim funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, która charakteryzuje się otwartością parteru i rozmieszczonymi w przemyślany sposób sypialniami na piętrze. Parter o powierzchni użytkowej 180 m² został zaproponowany jako otwarta strefa dzienna z przestronnym salonem oraz jadalnią, które wzbogaca miejsce na kominek. W częściowo wydzielonej kuchni o metrażu blisko 30 m² przewidziano wysoką zabudowę meblową oraz wyspę z miejscem roboczym i kącikiem śniadaniowym. Kuchnia posiada bezpośrednie wyjście na zadaszony taras zewnętrzny, który stanowi idealne miejsce na rodzinne śniadania, a jej układ pozwala na wiele różnych aranżacji. Ma ona także dostęp do kilkumetrowej spiżarni, która jest połączona z garażem, co daje możliwość wygodnego wypakowania wszystkich zakupów dzięki przejściu przez kotłownię.

Na parterze znajduje się również 25-metrowy gabinet, który można zrealizować w dwóch wariantach: jako domową biblioteczkę otwartą na salon lub kompletnie oddzielony gabinet, z osobnym wejściem z komunikacji. Pomieszczenie to można również zaaranżować jako nadprogramowy pokój gościnny, wstawiając tam rozkładany mebel wypoczynkowy lub łóżko.

W rezydencji przewidziano wydzielony drzwiami francuskimi wiatrołap z podręczną szafą na odzież wierzchnią i siedziskiem oraz otwartą na dwie kondygnacje przestrzeń komunikacji, która idealnie łączy wejście ze strefą dzienną. Ergonomicznie zaprojektowane schody na piętro są zarówno reprezentacyjne, jak i wygodne w codziennym użytkowaniu. Duże okno w tym miejscu zapewnia doskonałe doświetlenie, a sporych rozmiarów spocznik pozwala na dodatkową dekoracyjną kompozycję w tym miejscu. Przestrzeń pod schodami może zostać zaadaptowana w całości jako garderoba lub garderoba połączona z wygodną pralnią. Dwustanowiskowy garaż z pomocniczą zabudową magazynową oraz kotłownia to łącznie 60 m² przestrzeni technicznej, która wraz z pozostałą częścią użytkową daje 240 m² powierzchni parteru.

Piętro tego budynku to aż 170 m², na które składają się trzy sypialnie z garderobami lub przestronnymi szafami w zabudowie a do ich dyspozycji zaaranżowano dużą i w pełni wyposażoną łazienkę z prysznicem, wanną i małą sauną. Ponadto przewidziano również alternatywny wariant z kilkumetrową pralnią dla zwolenników posiadania jej na piętrze.

Master Bedroom w tym projekcie to specjalnie wydzielona strefa wypoczynku z ustawną sypialnią, której centralny punkt stanowi duże okno z łukowym nadprożem, a ponadto garderoba oraz łazienka z podwójnymi umywalkami, wanną i prysznicem. Do sypialni głównej przynależy także 20-metrowy taras nadziemny, który, w zależności od ekspozycji stron świata, może stanowić wspaniały punkt do podziwiania zachodów słońca lub zażywania kąpieli słonecznych.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Projekt rezydencji Admirable nie posiada podpiwniczenia i został przewidziany w tradycyjnej technologii murowanej. Jako materiał bazowy dopuszcza się pustaki ceramiczne lub bloczki silikatowe. W zależności od preferencji Inwestorów kamień na elewacji może być wykorzystany na dwa sposoby: jako okładzina zewnętrzna, klejono-kotwiona, lub jako materiał murowany. W tym drugim przypadku warto zdecydować się na ścianę trójwarstwową, ocieploną wewnątrz oddychającą wełną mineralną. Z kolei przy montażu kamienia w formie płytki korzystniej będzie zastosować styropian jako materiał elewacyjny.

Elewacja rezydencji Admirable to połączenie naturalnego kamienia wapiennego z pilastrami wykończonymi tynkiem mineralnym. Wysokiej jakości tynki barwione w masie zostały wykorzystane do pokrycia nie tylko pilastrów, ale również gzymsów, opasek okiennych i portalu drzwiowego. Jednym z kluczowych dla wyglądu budynku elementów jest jego wyjątkowy dach wielospadowy o kącie nachylenia 50 stopni, wykonany w całości z francuskiej dachówki ceramicznej imitującej łupek. Zaproponowana dachówka jest materiałem łatwym w montażu, a jej niepowtarzalna faktura idealnie komponuje się z architekturą, dla której charakterystyczne są liczne wykusze i lukarny.

Dekoracyjnymi fragmentami rezydencji są wysublimowane kute kinkiety i balustrady oraz reprezentacyjne drzwi wejściowe z delikatnym rzeźbieniem. Drewniana stolarka okienna w ciepłym, beżowym kolorze dobranym do kamienia ociepla budynek, dodając mu uroku. Minimalistyczne, prostokątne rynny oraz częściowo ukryte rury spustowe zostały zaprojektowane dla podwyższenia estetyki bryły.

Przy projektowaniu tej rezydencji bardzo zależało nam na stworzeniu przytulnego miejsca do spędzania czasu na zewnątrz. Stąd też propozycja zadaszonego tarasu naziemnego, który jest w bezpośredniej komunikacji z kuchnią, dzięki czemu korzystanie z niego będzie łatwe i przyjemne. Aby osiągnąć perfekcyjny balans najbliższego otoczenia, zaaranżowaliśmy także płytki zbiornik z wodą. Oczko wodne ma bardzo naturalną formę i zostało wykończone kamieniami o opływowych kształtach. Okala go zieleń pełna ozdobnych traw i bylin, które są bardzo łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Całości dopełnia nowoczesne oświetlenie w postaci szklanych kul odbijających się w lustrze wody.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 350 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:60 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:295 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 27 x 31 m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:50 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet lub biblioteczka
SYPIALNIE:4 (opcjonalnie 5, zamiast gabinetu)
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny z opcją zadaszenia oraz nadziemny, spiżarnia w kuchni, możliwość wydzielenia osobnej pralni, możliwość aranżacji sauny w przestrzeni jednej z łazienek

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  rezydencja PARFAIT projekt

  Rezydencja Parfait

  rezydencja IDÉAL projekt

  Rezydencja Idéal

  ÉNIGME rezydencja - projekt

  Rezydencja Énigme