REZYDENCJA IDÉAL

Zaprojektowana przez nas rezydencja Idéal [ideal] łączy w sobie prostotę z elegancją, znajdując tym samym perfekcyjny balans pomiędzy minimalistycznym wykończeniem elewacji a klasycystyczną bryłą.

Układ wewnętrzny rezydencji to przede wszystkim funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, która charakteryzuje się otwartością parteru i rozmieszczonymi w przemyślany sposób sypialniami na piętrze. Parter o powierzchni użytkowej 180 m² został zaproponowany jako otwarta strefa dzienna z przestronnym salonem oraz jadalnią, które wzbogaca zaplanowane miejsce na kominek. W częściowo wydzielonej kuchni o metrażu blisko 30 m² przewidziano wysoką zabudowę meblową oraz wyspę z miejscem roboczym i kącikiem śniadaniowym. Kuchnia posiada bezpośrednie wyjście na zadaszony taras zewnętrzny, który stanowi idealne miejsce na rodzinne śniadania, a jej układ pozwala na wiele różnych aranżacji. Ma ona także dostęp do kilkumetrowej spiżarni, która jest połączona z garażem, co daje możliwość wygodnego wypakowania wszystkich zakupów dzięki przejściu przez kotłownię.

Na parterze znajduje się również 25-metrowy gabinet, który można zrealizować w dwóch wariantach: jako domową biblioteczkę otwartą na salon lub kompletnie oddzielony gabinet, z osobnym wejściem z komunikacji. Pomieszczenie to można również zaaranżować jako nadprogramowy pokój gościnny, wstawiając tam rozkładany mebel wypoczynkowy lub łóżko.

W rezydencji przewidziano wydzielony drzwiami francuskimi wiatrołap z podręczną szafą na odzież wierzchnią i siedziskiem oraz otwartą na dwie kondygnacje przestrzeń komunikacji, która idealnie łączy wejście ze strefą dzienną. Ergonomicznie zaprojektowane schody na piętro są zarówno reprezentacyjne, jak i wygodne w codziennym użytkowaniu. Duże okno w tym miejscu zapewnia doskonałe doświetlenie, a sporych rozmiarów spocznik pozwala na dodatkową dekoracyjną kompozycję w tym miejscu. Przestrzeń pod schodami można zaadaptować w całości jako garderobę lub garderobę połączoną z wygodną pralnią. Dwustanowiskowy garaż z pomocniczą zabudową magazynową oraz kotłownia to łącznie 60 m² przestrzeni technicznej, która wraz z pozostałą częścią użytkową daje 240 m² powierzchni parteru.

Piętro tego budynku to aż 170 m², na które składają się trzy sypialnie z garderobami lub przestronnymi szafami w zabudowie, a do ich dyspozycji zaaranżowano dużą i w pełni wyposażoną łazienkę z prysznicem, wanną i małą sauną. Ponadto przewidziano również alternatywny wariant z kilkumetrową pralnią dla zwolenników posiadania jej na piętrze.

Master Bedroom w tym projekcie to specjalnie wydzielona strefa wypoczynku z ustawną sypialnią, której centralny punkt stanowi duże okno z łukowym nadprożem, a ponadto garderoba oraz łazienka z podwójnymi umywalkami, wanną i prysznicem. Do sypialni głównej przynależy także 20-metrowy taras nadziemny, który, w zależności od ekspozycji stron świata, może stanowić wspaniały punkt do podziwiania zachodów słońca lub zażywania kąpieli słonecznych.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Projekt rezydencji Idéal nie posiada podpiwniczenia i został zaplanowany w tradycyjnej technologii murowanej. Jako materiał bazowy dopuszcza się pustaki ceramiczne lub bloczki silikatowe. W zależności od preferencji Inwestorów do ocieplenia można wykorzystać wełnę mineralną lub wysokiej jakości styropian. W przypadku elewacji z tynku mineralnego oba materiały izolacyjne zdadzą egzamin. Warto jednak pamiętać, że drobnoziarnisty tynk dużo lepiej wykonać na podłożu ze styropianu – pozwoli on bowiem na uzyskanie gładszej powierzchni.

Elewacja projektu rezydencji Idéal bazuje na jasnej kolorystyce zestawionej z ciemnobrązowym dachem. Wysokiej jakości tynki mineralne wykorzystano zarówno na powierzchniach płaskich, jak i narożnych pilastrach, które delikatnie okalają bryłę budynku. Pilastry, gzymsy, opaski okienne i portal drzwiowy to lekkie profile elewacyjne, wykonane ze styropianu o podwyższonej twardości, pokrytego warstwą szlichty, a następnie tynkiem barwionym w masie. Jednym z kluczowych dla wyglądu budynku elementów jest jego wyjątkowy dach wielospadowy o kącie nachylenia 45 stopni, wykonany w całości z ręcznie formowanej dachówki ceramicznej. Wytwarzana tradycyjnymi metodami ceramika dachowa idealnie komponuje się z tym stylem architektury, dla którego charakterystyczne są liczne rozrzeźbienia bryły oraz wykusze.

Dekoracyjnymi fragmentami rezydencji są wysublimowane kute kinkiety i balustrady oraz reprezentacyjne drzwi wejściowe z minimalistycznym rzeźbieniem. Drewniane okiennice w jasnym kolorze, dobranym do stolarki okiennej, ocieplają budynek, dodając mu uroku, a tym samym stanowiąc stylową ozdobę. Estetyczne, prostokątne rynny oraz częściowo ukryte rury spustowe zostały zaprojektowane dla podkreślenia minimalizmu architektury.

Przy projektowaniu tej rezydencji bardzo zależało nam na stworzeniu przytulnego miejsca do spędzania czasu na zewnątrz. Stąd też propozycja zadaszonego tarasu naziemnego, który jest w bezpośredniej komunikacji z kuchnią, dzięki czemu korzystanie z niego będzie łatwe i przyjemne. Aby osiągnąć perfekcyjny balans najbliższego otoczenia, zaaranżowaliśmy także płytki zbiornik z wodą. Oczko wodne ma bardzo naturalną formę i zostało wykończone kamieniami o opływowych kształtach. Okala go zieleń pełna ozdobnych traw i bylin, które są bardzo łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Całości dopełnia nowoczesne oświetlenie w postaci szklanych kul odbijających się w lustrze wody.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 350 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:60 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:295 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 27 x 31 m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:10 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:45 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet lub biblioteczka
SYPIALNIE:4 (opcjonalnie 5, zamiast gabinetu)
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:taras naziemny z opcją zadaszenia oraz nadziemny, spiżarnia w kuchni, możliwość wydzielenia osobnej pralni, możliwość aranżacji sauny w przestrzeni jednej z łazienek

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  luksusowa rezydencja ADMIRABLE

  Rezydencja Admirable

  rezydencja PARFAIT projekt

  Rezydencja Parfait

  projekt willa révolu

  Rezydencja Révolu