REZYDENCJA GEMME

Rezydencja GEMME [żem] to projekt indywidualny, inspirowany naszymi rezydencjami w stylu modern french. Wyzwaniem były zapisy MPZP wymuszające dach dwuspadowy oraz kalenicę o wysokości 9,5 m, a także stosunkowo wąska działka. Tak restrykcyjne parametry nie przeszkodziły nam w stworzeniu zachwycającego projektu.

Przy pierwszych koncepcjach testowaliśmy opcję poddasza w pełnej wysokości. Jednak ograniczenia wynikające z MPZP utrudniały znalezienie w pełni satysfakcjonującego dla naszych Inwestorów rozwiązania. Dlatego też musieliśmy przemodelować kilka podstawowych założeń, by mimo dachu spadowego, upodobnić bryłę do tych znanych z naszego katalogu. Nastąpiło więc kilka gruntownych zmian i tak oto udało nam się zaproponować bardzo wygodną w użytkowaniu przestrzeń o łącznej powierzchni 360 m².

W strefie wejściowej mamy wydzielony wiatrołap i to właśnie z niego, przechodząc przez garderobę, dostaniemy się do mini siłowni (11,5 m²), garażu na dwa samochody o wewnętrznych wymiarach 650 x 635 cm i kotłowni. Cała część dzienna została zaplanowana na ponad 90 m². W samym centrum znajduje się jadalnia dla 8 osób, z możliwością powiększenia do 12-14 miejsc i wygodną komunikacją na taras zewnętrzny. W lewym skrzydle mamy przewidzianą kuchnię (26 m²) z bardzo dużą wyspą i przynależącą do niej spiżarnią (3,7 m²), częściowo zaaranżowaną w przestrzeni pod schodami. Z kolei przeciwległy narożnik to salon o powierzchni 43 m² otwarty na dwie kondygnacje. Nad sporą zabudową telewizyjną mamy widoczną antresolę z piętra. Ponadto w salonie znajdziemy portal kominkowy w stylu amerykańskim i piękny, przeszklony narożnik, który po otwarciu okien typu HS pozwala na płynne przenikanie się wnętrza z częścią zadaszonego tarasu.

Na parterze znajdziemy wygodny gabinet do pracy, który może pełnić również funkcję rezerwowego pokoju gościnnego. Został on ulokowany od frontu i ma bardzo dobre doświetlenie, które zapewnia mu potrójne okno. W całym budynku pojawia się sporo obłości, czyli takich ścian po łuku, które rewelacyjnie zmiękczają wnętrza i pozwalają na nietypowe aranżacje. Komunikację na poddasze zapewni bardzo wygodna i doskonale doświetlona klatka schodowa ze spocznikiem. Mamy tam przestrzeń na wyeksponowanie żyrandola, jak i postawienie 2-3 donic z kwiatami, które świetnie uzupełniają każde wnętrze.

Na 155 m² piętra zaaranżowaliśmy miejsce na wygodną sypialnię główną, z własną łazienką i garderobą. Łazienka została wyposażona zarówno w wannę, jak i prysznic typu walk-in, podwójne umywalki, WC i bidet oraz minisaunę. Ponadto mamy tu dwie sypialnie dla dzieci, wygodną pralnię, salon kąpielowy i przestrzeń rozrywki. Play room mieści się w części nad garażem. Prowadzi do niego szeroki korytarz, ulokowany na wprost antresoli salonu. Wielkość pomieszczenia to ok. 30 m², na których można dowolnie zaaranżować miejsce do gier i zabaw. Nie jesteśmy zwolennikami okien dachowych, dlatego zastosowaliśmy tu duże okno, które stanowi także wyjście na ukryty w dachu minitaras.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Projekt rezydencji Gemme nie posiada podpiwniczenia i został zaprojektowany w tradycyjnej technologii murowanej na płycie fundamentowej, z lanym stropem nad parterem. Ściany o grubości 45 cm składają się z pustaka ceramicznego 25 cm i izolacji ze styropianu o grubości 20 cm. Cały budynek posiada ogrzewanie podłogowe zasilane pompą ciepła powietrze-powietrze. Dodatkowo na prośbę Inwestorów przewidziany został kominek opalany drewnem. Aktywna klimatyzacja działa z kolei na systemie typu multisplit, zapewniając chłód w każdym z pomieszczeń poprzez jednostkę naścienną.

Na elewacji zaproponowaliśmy mariaż dwóch materiałów: płytki z surowo łupanego kamienia naturalnego oraz jasny tynk mineralny. Elementem kontrastowym w projekcie rezydencji są antracytowe okna, drzwi główne i brama garażowa oraz czarna dachówka ceramiczna na dachu. W bryle pojawiają się także delikatne detale sztukateryjne w postaci gzymsu koronującego, opasek okiennych oraz cokołu. Zarówno przy wejściu głównym, jak i na bocznej elewacji, zaproponowaliśmy lekko wysunięte elementy, które nadają bryle niepowtarzalny charakter. Chcieliśmy uniknąć zadaszenia czy balkonu nad głównymi drzwiami, dlatego postawiliśmy na miniwnękę, która osłoni przed deszczem, a dodatkowo doskonale uzupełnia tę część elewacji. Z kolei boczny element stanowi piękne doświetlenie klatki schodowej.

Za iluminację budynku odpowiadają w głównej mierze oprawy oświetleniowe, które świecą od dołu, uwydatniając te fragmenty budynku, które są najatrakcyjniejsze. Ich uzupełnieniem są modernistyczne kinkiety przy drzwiach wejściowych i na tarasie. Wszystkie okna posiadają klasyczny szpros wiedeński obustronnie naklejany, wraz ze szprosem ślepym między szybami. Ten element jest bardzo istotny dla całej estetyki inwestycji i zamysłu projektowego.

Budynek będzie otoczony zielenią, a jedna ze ścian sąsiaduje z lasem. Przy projektowaniu salonu bardzo zależało nam na zapewnieniu niczym niezakłóconej osi widokowej właśnie na las, stąd też decyzja o przeszklonym narożniku. Pomimo niezbyt dużej szerokości działki, wciąż pozostało nieco terenu do zaaranżowania ogrodu i nasadzeń kwietnych. Dodatkowo na wizualizacjach zaproponowaliśmy niewielki podest z miejscem na palenisko i wygodne fotele. W wariancie docelowym przy budynku powstanie jeszcze zadaszenie stałe, które pozwoli na korzystanie z tarasu jako przedłużenia części dziennej.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 360 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:45 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:___ m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 28 x 27 m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:9.5 m
KĄT NACHYLENIA DACHU:45 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon otwarty na dwie kondygnacje, jadalnia, kuchnia, fitness, gabinet
SYPIALNIE:3 (+ na parterze gabinet z funkcją pokoju gościnnego)
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:play room nad garażem, taras na parterze, przeszklony narożnik, kuchnia ze spiżarnią, pralnia na piętrze

Chcę otrzymać rzut projektu

  wypełnij wszystkie pola


  PODOBNE PROJEKTY

  Rezydencja de Rêve

  ÉNIGME rezydencja - projekt

  Rezydencja Énigme

  luksusowa rezydencja ADMIRABLE

  Rezydencja Admirable