MAISON MUSE

Maison Muse to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie. Inwestorom zależało na stworzeniu nowoczesnej willi inspirowanej śródziemnomorskim stylem i elementami, które znalazły się w znakomicie przygotowanym mood boardzie.

Miejska działka o szerokości 25 m, rozbudowany program funkcjonalny i bardzo spójny komplet inspiracji — tak wyglądał start prac nad tym projektem. MPZP był wybitnie korzystny i w zasadzie nie narzucił nam żadnych ograniczeń, natomiast osiągnięcie finalnego wyglądu budynku było dosyć rozbudowanym procesem. Wychodząc poza naszą zwyczajową stylistykę, potrzebowaliśmy więcej czasu na znalezienie właściwych proporcji i odpowiednich połączeń. Jednak z tak doskonale przygotowanymi i świadomymi Inwestorami musiało się udać. Po wielu próbach wypracowaliśmy efekt wow!

W budynku mamy wydzielony wiatrołap i bezpośredni dostęp do garderoby na odzież wierzchnią. Strefa dzienna została intensywnie doświetlona dzięki przeszkleniom w łuk oraz z prostym nadprożom. Została rozplanowana na 85 m² i składają się na nią: salon z kominkiem, jadalnia i ogromna kuchnia z wyspą i barem, a także kuchnia brudna z dużą ilością miejsca na przechowywanie. Salon został otwarty na dwie kondygnacje, a jego wysokość w szczycie to aż 6,5 m. W bezpośredniej komunikacji ze strefą dzienną została zaprojektowana bardzo jasna bawialnia dla dzieci, z wyjściem na zewnątrz.

Na parterze znajduje się ponadto pokój gościnny z własną łazienką i szafą w zabudowie, wygodna pralnia z suszarnią oraz kotłownia i dodatkowy magazyn. Od strony ogrodu i zadaszonego tarasu znajdziemy gabinet do pracy dla dwóch osób, z fantastycznym przeszkleniem narożnym. Może on pełnić również funkcję awaryjnego pokoju gościnnego, ponieważ ma przewidziane miejsce na rozkładaną sofę. W bryle mamy przewidziany także, garaż na dwa samochody, o wewnętrznych wymiarach 6,5 x 6,7 m.

Na piętro zaprowadzi nas bardzo wygodna klatka schodowa w kształcie litery „U” z podwójnym spocznikiem. Pomiędzy biegami zachowaliśmy miejsce na efektowne wyeksponowanie oświetlenia, na czym bardzo zależało Inwestorom. Na piętrze zlokalizowane są trzy sypialnie dla dzieci oraz łazienka z wanną i prysznicem do ich dyspozycji. Strefa Master Bedroom ma imponujące rozmiary i udało się tutaj zaaranżować bardzo ustawną sypialnię, garderobę z dodatkową wyspą na biżuterię i dodatki oraz piękną łazienkę z dwuskrzydłowymi drzwiami i wanną wolnostojącą pod oknem. Ponadto wydzieliliśmy niezależne studio z minianeksem kuchennym i łazienką. Jest ono skomunikowane z piętrem oraz posiada dodatkową klatkę schodową (schody kręcone) wychodzącą z pomieszczenia magazynowego na parterze.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Budynek zaprojektowano jako wysoko energooszczędny. Ściany zostały wymurowane z pustaka, który następnie jest ocieplony styropianem o grubości 25 cm. Całość została posadowiona na płycie fundamentowej, co również podnosi parametry izolacyjności.

Na dachu Maison Muse pojawił się gont syntetyczny w kolorze ciepłego brązu. Wielospadowy dach o kącie nachylenia 42 stopni jest nietypowy w kształcie. Został wypłaszczony w środkowej części, gdzie przewidzieliśmy miejsce na instalację paneli fotowoltaicznych. Drzwi główne i brama garażowa wykonano z drewna, które pojawi się również we wnętrzach. Okna z minimalistycznym szprosem zostały dobrane w kolorze ciemnego antracytu. Elewacji frontowej uroku dodają niewielkie okiennice.

Elewacja budynku to połączenie trzech materiałów – tynku mineralnego, białej cegły oraz kamienia, który został wykorzystany do podkreślenia nadproży okien. Wejście główne zostało uwydatnione szykownym portalem. Sztukaterie są tutaj znikome i pojawiają się w zaledwie kilku miejscach jako element wykończeniowy.

W tym projekcie taras od samego początku odgrywał kluczową rolę i długo szukaliśmy rozwiązania, które pozwoli na płynne przejście do niego z części dziennej. Został on podzielony na dwie strefy: wypoczynkową, w pełni zadaszoną, oraz jadalnianą, z kuchnią letnią i wygodnym stołem dla 8-12 osób. W projekcie przewidziane są także basen zewnętrzny oraz taras słoneczny, z możliwie jak najlepszą ekspozycją na wszystkie strony świata.

UWAGA: PROJEKT NIE PODLEGA DALSZEJ SPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 370 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:55 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:320 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 25 x 35m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:8,75m
KĄT NACHYLENIA DACHU:42 stopnie
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, bawialnia dla dzieci, sypialnia gościnna na parterze
SYPIALNIE:5 na piętrze
ŁAZIENKI:5 łazienek
DODATKOWE UDOGODNIENIA:zadaszony taras z kuchnią letnią, basen zewnętrzny, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

PODOBNE PROJEKTY

Willa Rouge

Rezydencja Gemme

Willa Campagne