MAISON MUSE

Maison Muse to projekt, który powstał na indywidualne zamówienie. Inwestorom zależało na stworzeniu nowoczesnej willi inspirowanej lekko śródziemnomorskim stylem i konkretnymi elementami, które znalazły się w znakomicie przygotowanym mood boardzie.

Miejska działka o szerokości 25m, rozbudowany program funkcjonalny i bardzo spójny komplet inspiracji – tak wyglądał start prac nad tym projektem. MPZP był wybitnie korzystny i w zasadzie nie narzucił nam żadnych ograniczeń, natomiast osiągnięcie finalnego looku budynku było dosyć rozbudowanym procesem. Z racji, że wyszliśmy mocno poza naszą „strefę komfortu” i to co już znamy, potrzebowaliśmy więcej czasu na znalezienie dobrych proporcji i odpowiednich połączeń. Ale z takimi Inwestorami to musiało się udać i po wielu próbach wypracowaliśmy efekt wow!

W budynku mamy wydzielony wiatrołap i bezpośredni dostęp do garderoby na odzież wierzchnią. Strefa dzienna posiada piękne doświetlenie i przeszklenia w łuk oraz z prostym nadprożem. Została zaplanowana na 85m² i składają się na nią: salon z kominkiem, jadalnia i ogromna kuchnia z wyspą z barem, a także kuchnia brudna z dużą ilością miejsca na przechowywanie. Salon został tutaj otwarty na dwie kondygnacje i wysokość w szczycie to aż 6,5m. W bezpośredniej komunikacji ze strefę dzienną została zaprojektowana bardzo jasna bawialnia dla dzieciaków, z możliwością wyjścia na zewnątrz.

Na parterze znajduje się ponadto pokój gościnny z własną łazienką i szafą w zabudowie, wygodna pralnia z suszarnią oraz kotłownia i dodatkowy magazyn. Od strony ogrodu i zadaszonego tarasu znajdziemy gabinet do pracy dla dwóch osób, z fantastycznym przeszkleniem narożnym. Może on pełnić również funkcję awaryjnego pokoju gościnnego, ponieważ ma przewidziane miejsce na rozkładaną sofę. W bryle mamy przewidziany także, garaż na dwa samochody, o wewnętrznych wymiarach 6,5 x 6,7m.

Na piętro zaprowadzi nas bardzo wygodna klatka schodowa w kształcie litery „U”, z podwójnym spocznikiem. Pomiędzy biegami zachowaliśmy miejsce na efektowne wyeksponowanie oświetlenia, na czym bardzo zależało naszym Klientom. Na piętrze zlokalizowane są trzy sypialnie dla dzieci oraz łazienka z wanną i prysznicem do ich dyspozycji. Strefa Master Bedroom ma rewelacyjne rozmiary i udało się tutaj zaaranżować bardzo ustawną sypialnię, garderobę z dodatkową wyspą na biżuterię i dodatki oraz piękną łazienkę z dwuskrzydłowymi drzwiami i wanną wolnostojącą pod oknem. Ponadto wydzieliliśmy niezależne studio z mini aneksem kuchennym i łazienką. Jest ono skomunikowane z piętrem oraz posiada dodatkową klatkę schodową (schody kręcone) z pomieszczenia magazynowego na parterze.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Budynek zaprojektowano jako wysoko energooszczędny – murowane ściany to pustak, który następnie jest ocieplony styropianem o grubości 25cm. Całość została posadowiona na płycie fundamentowej, co również podnosi parametry izolacyjności.

Na dachu Maison Muse pojawił się gont syntetyczny w kolorze ciepłego brązu. Dach o kącie nachylenia 42 stopni, jest wielospadowy i zdecydowanie nietypowy. Został wypłaszczony w środkowej części i przewidzieliśmy tam miejsce na instalację paneli fotowoltaicznych. Drzwi główne i brama garażowa to drewno naturalne, które w dużej ilości pojawi się również we wnętrzach. Okna z minimalistycznym szprosem zostały dobrane w kolorze ciemnego antracytu. Na elewacji frontowej w formie elementu dekoracyjnego pojawiły się małe okiennice dodające uroku.

Elewacja budynku to połączenie trzech materiałów – tynku mineralnego, białej cegły oraz kamienia, który został wykorzystany jako podkreślenie nadproży okien. Wejście główne zostało zaznaczone eleganckim portalem. Sztukaterie są tutaj znikome i pojawiają się dosłownie w kilku miejscach jako element wykończeniowy.

W tym projekcie taras od samego początku odgrywał kluczową rolę i długo szukaliśmy rozwiązania, które pozwoli na płynne przejście z części dziennej. Został on podzielony na dwie strefy: wypoczynkową, w pełni zadaszoną oraz jadalnianą, z kuchnią letnią i wygodnym stołem dla 8-12 osób. W projekcie przewidziany jest, także basen zewnętrzny i taras słoneczny, z możliwie jak najlepszą ekspozycją stron świata.

UWAGA: PROJEKT NIE PODLEGA DALSZEJ SPRZEDAŻY


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 370 m²
POWIERZCHNIA TECHNICZNA:55 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:320 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 25 x 35m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:8,75m
KĄT NACHYLENIA DACHU:42 stopnie
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, bawialnia dla dzieci, sypialnia gościnna na parterze
SYPIALNIE:5 na piętrze
ŁAZIENKI:5 łazienek
DODATKOWE UDOGODNIENIA:zadaszony taras z kuchnią letnią, basen zewnętrzny, spiżarnia w kuchni, wygodna pralnia

PODOBNE PROJEKTY

Willa Rouge

Rezydencja Gemme

Willa Campagne