WILLA TROIS ÉTAGES

Projekt willi Trois Étages powstał na bazie projektu Panoramique. Zmianie uległy elewacje, które w tym wydaniu mają bardziej kremowe kolory i więcej klasycznych detali sztukateryjnych. Okna na piętrze są powiększone, a te w ryzalitach zyskały łukowe nadproża.

Projekt ten optymalnie wykorzystuje przestrzeń, a zaproponowany układ funkcjonalny sprawdzi się idealnie dla rodziny z dziećmi. Wejście do niego prowadzi przez niewielki wiatrołap ze szklanymi, przesuwnymi drzwiami w stylu francuskim. Z holu mamy dostęp do łazienki z WC, garderoby i kompaktowej klatki schodowej ze schodami zabiegowymi.

Część dzienna to wydzielona kuchnia z wyspą, na której znajduje się płyta indukcyjna. Strefa śniadań została zaprojektowana na półwyspie z hookerami, który dodatkowo oddziela tę przestrzeń od jadalni dla 8 osób. Jadalnia jest płynnie połączona z salonem, z którego mamy dostęp do zadaszonego tarasu na zewnątrz. Na parterze udało nam się wyodrębnić dodatkowe miejsce na gabinet, z pięknym widokiem na reprezentacyjny ogród. Okna na tej kondygnacji są sporych rozmiarów (265 cm wysokości) i zapewniają idealne doświetlenie.

Na piętrze willi Trois Étages (110 m²) znajdziemy sypialnię Master z dostępem do tarasu od strony ogrodu, garderobą i w pełni wyposażoną łazienką (wanna, prysznic, podwójne umywalki, WC). Ponadto znajdują się tam dwie sypialnie dla dzieci, które do dyspozycji mają dodatkową, ogólnodostępną łazienkę oraz jeszcze jedną sypialnię zaprojektowaną w standardzie hotelowym — z łazienką z prysznicem i garderobą. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się jako sypialnia dla gości, zapewniająca im wysoki komfort.

Pod całym budynkiem zaprojektowana została piwnica, z dużymi przeszkleniami i bezpośrednim wyjściem na w pełni zadaszony taras. Na nim mamy aż trzy strefy: z kuchnią letnią i miejscem na grilla, miękkim wypoczynkiem oraz częścią z leżakami do zażywania kąpieli słonecznych. W piwnicy znajduje się przestronna strefa relaksu z kinem domowym, ponad 20-metrowa siłownia domowa, pralnia, pomieszczenie techniczne oraz łazienka obsługująca tę kondygnację.


MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Willa Tres Étages została zaprojektowana w tradycyjnej technologii murowanej, z wykorzystaniem pustaka ceramicznego. Podpiwniczenie to z kolei lane, żelbetowe ściany. Izolacja budynku to wysokiej jakości styropian. Elewacja wykończona ciepłym, kremowym tynkiem mineralnym jest uzupełniona jasnym, bułgarskim wapieniem w zbliżonym kolorze.

Okna w szarobeżowym kolorze zostały utrzymane w klasycznej formie, ze szprosami wiedeńskimi, jednak z większym polem. Drzwi wejściowe posiadają naświetle uzupełnione delikatną metaloplastyką, powtarzającą motyw z balustrad. Materiał na dachu to ekskluzywna, ceramiczna dachówka francuska, w antracytowym kolorze z matowym wykończeniem. Materiał ten idealnie imituje naturalny łupek — zarówno jego format, jak i nierówne wykończenie świetnie wkomponowują się w charakter budynku. Odwodnienie jest tutaj w pełni ukryte. Rynny są umiejscowione na gzymsie koronującym, z kolei rury spustowe poprowadzone w warstwach izolacji.

Kamień, poza dwoma ryzalitami, został wykorzystany także jako okładzina ścian kondygnacji -1 oraz pokrycie tarasów i schodów wejścia głównego. Jego jasnokremowy kolor podkreśla założenia projektowe, dodając bryle prestiżowego charakteru. Wapień, jak każdy kamień naturalny, wymaga stałej pielęgnacji — coroczne czyszczenie i impregnacja są w stanie utrzymać jego piękno przez lata, jednak nieczyszczony może szybko się brudzić.

Od frontu zaprojektowany został komfortowy podjazd dla samochodów, stanowiący zarazem dojście do budynku. Przy oknach kuchni i garderoby znajdują się piękne nasadzenia z hortensji. Budynek powstanie w Rumunii, gdzie drzewa oliwne są jednym z naturalnych elementów krajobrazu. Ponadto przy zejściu na zadaszony taras na -1 pojawił się bogaty ogród skalny z różnobarwnymi nasadzeniami. Całość została delikatnie podświetlona, tak aby podkreślić również nowoczesne akcenty, takie jak proste schody z płyt, które zaproponowaliśmy w tym projekcie.


PARAMETRY BUDYNKU

POWIERZCHNIA PARTER + PIĘTRO: 225 m²
POWIERZCHNIA PIWNICY:116 m²
POWIERZCHNIA ZABUDOWY:204 m²
MIN. WYMIARY DZIAŁKI: 23 x 23m
WYSOKOŚĆ W KALENICY:11m *lub 10,45m dla dachu 30 stopni
KĄT NACHYLENIA DACHU:35 stopni
POMIESZCZENIA DZIENNE:salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, garderoba
SYPIALNIE:4 na piętrze
ŁAZIENKI:2 pełne łazienki + 2 łazienki z prysznicem + 1 WC
DODATKOWE UDOGODNIENIA:pełne podpiwniczenie ze strefą SPA, silownią oraz kinem domowym i pralnią

PODOBNE PROJEKTY

Willa Petite Maison

Willa Panoramique

Willa Industrielle