TWIN HOUSE
projekt elewacji
TWIN HOUSE
projekt elewacji
TWIN HOUSE
projekt elewacji

TWIN HOUSE

W przypadku tej inwestycji zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie klasycznej elewacji dla prostego budynku, o kształcie kostki, który będzie realizowany w zabudowie bliźniaczej. Inwestorzy posiadali już projekt z pozwoleniem, stąd też wszystkim zależało na jak najmniejszej ingerencji, w szczególności związanej ze zmianą kubatury. Od samego początku mieliśmy dobre przeczucia co do tej współpracy i ogromnego potencjału, jaki drzemał w projekcie. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to nasz rekord – od wysłania pierwszych propozycji do mini korekty minęło nieco ponad 30 minut, a pełna akceptacja projektu nastąpiła w mniej niż 24h. Tak idealne wstrzelenie się w wyobrażenia Klientów jest dla nas najwyższą formą uznania i wręcz „uskrzydla” do dalszych prac.

TWIN HOUSE

Przesłane do nasz widoki 2d elewacji miały dobre proporcje, jednak brakowało w nich świeżości i faktora elegancji. Zmiany przez nas dokonane nie były gigantyczne, ale zmieniły cały projekt o 180 stopni. Uporządkowaliśmy okna i lekko zmodyfikowaliśmy same wielkości otworów, stawiając na duże przeszklenia z parapetem 0cm i dobrym rytmem, względem siebie.

W niektórych miejscach, jak na przykład balkon nad wejściem, nieco odchudziliśmy pierwotny zamysł, decydując się na lżejsze balustrady kute, o minimalistycznym wzorze. Eleganckie drzwi wejściowe, z kinkietem z boku zostały ładnie podkreślone. Mini wykusz frontowy zyskał zdobienie w postaci lekko wysuniętego gzymsu pośredniego, co pozwoliło nam skierować cały look budynku w stronę klasyki z nowoczesnym wydaniu.


TWIN HOUSE

W środowej części budynku, wyciągnęliśmy attykę, ponad jego skrzydła, co optycznie stworzyło punkt skupienia wzroku i pozwoliło nam na oszukanie pierwszego wrażenia, które wcale nie wskazuje, że mamy do czynienia z inwestycją w zabudowie bliźniaczej. Taka „korona” świetnie rozrzeźbia sporą elewację frontową, dodając jej lekkości.

Od strony ogrodu zachowaliśmy oryginalny układ okien z podziałem na 2 i 3 skrzydła. Aby całe założenie lepiej współgrało z klasycznym założeniem architektonicznym, przy balkonie pojawiły się dwie kolumny, które zasadniczo stanowią element dekoracyjny i uzupełniający. Zarówno na balkonie jak i w oknach z parapetem 0cm pojawiły się balustrady kute, powielające ten sam wzór co od frontu.


TWIN HOUSE

Ponieważ naszym Klientom zależało na efekcie ponadczasowej elegancji to w projekcie pojawiają się proste elementy sztukateryjne – opaski okienne, detal gzymsu pośredniego okalający cały budynek po obwodzie, uproszczone głowice kolumn i modernistyczna attyka z wyraźnie zaznaczonym gzymsem koronującym. Duże okna bez szprosów, w lekko kontrastującym z bielą kolorze szarości.


Interesuje Cię podobna metamorfoza budynku? Chcesz wykonać „lifting” elewacji i nadać jej bardziej klasycznego wyglądu? A może planujesz rozbudowę domu o dodatkowe m²?

Prześlij do nas następujące informacje: lokalizację inwestycji, zdjęcia budynku z każdej strony, posiadaną dokumentację projektową, opis słowny i/ lub inspiracje odnośnie kierunku zmian. Po otrzymaniu powyższych materiałów przygotujemy ofertę współpracy.

+48 796 195 111 office@unique-residence.com