TWIN HOUSE
projekt elewacji
TWIN HOUSE
projekt elewacji
TWIN HOUSE
projekt elewacji

TWIN HOUSE

W przypadku tej inwestycji zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie klasycznej elewacji dla prostego budynku o kształcie kostki, który będzie realizowany w zabudowie bliźniaczej. Inwestorzy posiadali już projekt z pozwoleniem na budowę, stąd też wszystkim zależało na jak najmniejszej ingerencji, w szczególności w kubaturę. Od samego początku mieliśmy dobre przeczucia co do tej współpracy i ogromnego potencjału, jaki drzemał w projekcie. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to nasz rekord – od wysłania pierwszych propozycji do mini korekty minęło nieco ponad 30 minut, a pełna akceptacja projektu nastąpiła w mniej niż 24 h. Sformułowanie tak idealnej odpowiedzi na wyobrażenia Klientów jest dla nas niezwykle satysfakcjonujące i inspiruje do dalszych prac.

TWIN HOUSE

Przesłane do nas widoki 2D elewacji miały dobre proporcje, jednak brakowało w nich świeżości i szyku. Zmiany przez nas dokonane nie były ogromne, ale całkowicie odmieniły projekt. Uporządkowaliśmy okna i lekko zmodyfikowaliśmy wielkości otworów, stawiając na duże przeszklenia z parapetem 0 cm i właściwym rytmem.

W niektórych miejscach, jak na przykład na balkonie nad wejściem, nieco „odchudziliśmy” pierwotny zamysł, decydując się na lżejsze balustrady kute o minimalistycznym wzorze. Eleganckie drzwi wejściowe, z kinkietem z boku, zostały znacząco podkreślone. W miniwykuszu frontowym pojawiło się zdobienie w postaci lekko wysuniętego gzymsu pośredniego, dzięki czemu budynek uzyskał klasyczny look z nowoczesnym twistem.


TWIN HOUSE

W środowej części budynku wyciągnęliśmy attykę ponad jego skrzydła, co stworzyło optyczny punkt centralny, tworzący iluzję, iż mamy do czynienia z gmachem wolnostojącym, nie zaś inwestycją w zabudowie bliźniaczej. Taka „korona” świetnie rozrzeźbia sporą elewację frontową, dodając jej lekkości.

Od strony ogrodu zachowaliśmy oryginalny układ okien z podziałem na 2 i 3 skrzydła. Aby całe założenie lepiej współgrało z klasycznym założeniem architektonicznym, przy balkonie pojawiły się dwie kolumny, które stanowią element dekoracyjny i uzupełniający. Zarówno na balkonie, jak i w oknach z parapetem 0 cm, pojawiły się balustrady kute, powielające ten sam wzór, co od frontu.


TWIN HOUSE

Ponieważ naszym Klientom zależało na efekcie ponadczasowej elegancji, w projekcie pojawiają się proste elementy sztukateryjne – opaski okienne, detal gzymsu pośredniego okalający cały budynek po obwodzie, uproszczone głowice kolumn i modernistyczna attyka z wyraźnie zaznaczonym gzymsem koronującym. Duże okna pozbawione są szprosów i utrzymane są w lekko kontrastującym z bielą kolorze szarości.


Interesuje Cię podobna metamorfoza budynku? Chcesz wykonać „lifting” elewacji i nadać jej bardziej klasyczny wygląd? A może planujesz rozbudowę domu o dodatkowe m²?

Prześlij do nas następujące informacje: lokalizację inwestycji, zdjęcia budynku z każdej strony, posiadaną dokumentację projektową, opis słowny i/lub inspiracje odnośnie do kierunku zmian. Po otrzymaniu powyższych materiałów przygotujemy ofertę współpracy.

+48 796 195 111 office@unique-residence.com