COZY HOUSE

Przebudowa i rozbudowa tego budynku była dla nas nie lada wyzwaniem! Jadąc na spotkanie nawet nie wiedzieliśmy jak to wszystko „ugryźć”, ale będąc już na miejscu wszystko zaskoczyło i w trakcie spotkania z Inwestorami udało nam się ustalić solidny plan działania, odpowiadający ich potrzebom i wyobrażeniom o zmianach.


Budynek, którym mieliśmy się zająć był już wcześniej rozbudowywany, ale bez większego planu i pomysłu na kompozycję, w związku z czym konieczne było odpowiednie podejście, które pozwoli pogodzić kolejną rozbudowę z już wykonanymi pracami. W pierwszej kolejności ustaliliśmy co na pewno pozostaje bez zmian oraz jakich funkcji i pomieszczeń najbardziej brakuje w budynku. Z racji dużej działki mieliśmy spore pole manewru co do rozbudowy i powiększenia, w szczególności kondygnacji parteru, na którym zdecydowanie brakowało funkcjonalności i przestrzeni.

Największej zmianie zostało poddane wejście główne, które po prostu zmieniło swoją lokalizację i całą tę strefę wraz z komunikacją i szafą na odzież wierzchnią przenieśliśmy na inną stronę budynku, zaznaczając w końcu wyraźnie drzwi i portal wejściowy. W tym miejscu dodaliśmy też dodatkowe metry kwadratowe na gabinet, spiżarnię przy kuchni oraz WC, które było w innej lokalizacji. Rozbudowa miała miejsce tylko w obszarze parteru – dodatkowy kubik z dachem płaskim, na którym przewidzieliśmy miejsce na klimatyzację i centralę wentylacyjną.Na dłuższym boku budynku znajduje się dodatkowa, boczna komunikacja połączona z nowo zaprojektowaną strefą wejścia oraz pomieszczeniami pralni i kotłowni. Na tej ścianie mieści się też salon z bezpośrednim wyjściem na taras. Inwestorzy zdecydowali się na rezygnację z kominka, z którego i tak nie korzystali, a tym samym na wprowadzenie dużego przeszklenia narożnego. Taki ruch zapewni ogrom światła dziennego, ponieważ cały taras jest zlokalizowany od południowej strony. Postawiliśmy tutaj na lekki kontrast głębokiej szarości ze złamaną bielą, który znacie już z naszych innych projektów.

Bardzo ważnym elementem tarasu było stworzenie stałego zadaszenia z miejscem na kuchnię letnią i grilla. Tutaj znowu skorzystaliśmy ze sprawdzonych już rozwiązań i konstrukcji żelbetowej, z dachem pełnym na słupach. Delikatne dekory w postaci sztukaterii lekkiej zwieńczające górną belkę oraz zaznaczenie bazy kolumny to detale, które spinają zadaszenie tarasu w elegancką całość. Nie zapomnieliśmy też tutaj o wygodnej komunikacji poprzez wejście boczne, które łączy taras z częścią komunikacyjną i pozwala na korzystanie z niego niezależnie od pogody.Sporym problemem była za mała jadalnia, którą delikatnie rozbudowaliśmy, zapewniając miejsce na duży stół i wyjątkowy kredens, który znajdzie się właśnie w tym pomieszczeniu. Nasi Klienci potrzebowali też dodatkowego pokoju na piętrze, w związku z czym nad jadalnią pojawiła się prosta kostka, zapewniająca maksymalne wykorzystanie przestrzeni i brak skosów.

Materiały wykończeniowe, na których pracowaliśmy to mix tynku w kolorze złamanej bieli i głębokiej szarości, melanżująca, ręcznie formowana płytka ceglana w kolorach ziemi, ciepła szarość stolarki okiennej oraz blachy na rąbek stojący na dachu. Ponadto część okien uzupełniliśmy kamienną belką nadproża, aby dodać budynkowi charakteru cottage. Tarasy wykończone zostaną eleganckimi gresami, pięknie oddającymi klimat kamienia naturalnego, a dużo łatwiejszymi do utrzymania ich w czystości.Interesuje Cię podobna metamorfoza budynku? Chcesz wykonać „lifting” elewacji i nadać jej bardziej klasycznego wyglądu? A może planujesz rozbudowę domu o dodatkowe m²?

Prześlij do nas następujące informacje: lokalizację inwestycji, zdjęcia budynku z każdej strony, posiadaną dokumentację projektową, opis słowny i/ lub inspiracje odnośnie do kierunku zmian. Po otrzymaniu powyższych materiałów przygotujemy ofertę współpracy.

+48 796 195 111 office@unique-residence.com