BRICK HOUSE
BRICK HOUSE
BRICK HOUSE

BRICK HOUSE

Inwestorzy, zgłaszając się do nas, byli już po pierwszych większych zmianach związanych z przemodelowaniem wnętrz i szukali finalnego pomysłu na elewację. Inspiracje zgromadzone przed rozpoczęciem projektu skategoryzowaliśmy w dwóch folderach – elegancka klasyka w odcieniach biało-czarnych i lekko industrialny klimat na bazie czerwonej cegły, jasnego tynku i czarnego spieku. Po wizualizacjach widzicie, który wariant wygrał to starcie!


Projekt elewacji, za który odpowiadaliśmy, polegał na doborze materiałów wykończeniowych, kolorystyki i detali elewacyjnych. Delikatnie dopracowaliśmy jeszcze wielkości otworów okiennych i strefę wejścia, podkreślając ją kontrastującymi drzwiami dwuskrzydłowymi i spiekiem kwarcowym. Taras przy strefie dziennej i kolumny również zostały przewidziane w ciemnym spieku, tak aby uzyskać efekt kontrastu z jasną elewacją.Główną inspiracją dla tego budynku była rezydencja Enigme, więc wiedzieliśmy, że kolorystycznie bazujemy na czerni, bieli i czerwieni. Oba wykusze zaprojektowaliśmy w wykończeniu z ręcznie formowanej cegły z jasną fugą. Antracytowy dach wykonany został z prostej dachówki. Na elewacjach pojawiły się lekko podkreślone pilastry oraz gzyms koronujący. Testowaliśmy również opcję z opaskami okiennymi, ale ostatecznie nie została ona wybrana przez Inwestorów.Lekko industrialny look inwestycji uzupełniają prosta w formie balustrada i kinkiety, które dodatkowo pięknie oświetlają elewację. Testowaliśmy liczne podziały okien szprosami: klasyczny, drobny podział, naświetle, duże pole. Takie elementy zawsze dodają bryle bardziej klasycznego wyglądu i elegancji.Interesuje Cię podobna metamorfoza budynku? Chcesz wykonać „lifting” elewacji i nadać jej bardziej klasyczny wygląd? A może planujesz rozbudowę domu o dodatkowe m²?

Prześlij do nas następujące informacje: lokalizację inwestycji, zdjęcia budynku z każdej strony, posiadaną dokumentację projektową, opis słowny i/lub inspiracje odnośnie do kierunku zmian. Po otrzymaniu powyższych materiałów przygotujemy ofertę współpracy.

+48 796 195 111 office@unique-residence.com