BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE

BEIGE HOUSE

Zgłaszając się do nas Inwestorzy byli już na etapie prac budowlanych – ścian i zbrojenia stropów, stąd też musieliśmy dosyć szybko działać, tak, aby ekipa budowlana mogła jeszcze uwzględnić ewentualne poprawki i zmiany. Budynek realizowany w oparciu o dosyć popularny projekt katalogowy, to typowy dom parterowy z garażem w bryle. Jego elewacja frontowa jest dosyć zgrabna, chociaż proporcje garażu w stosunku do pozostałej części są znaczne. Największe wyzwanie stanowiła natomiast elewacja boczna, która jest naprawdę długa, płaska i średnio coś się na niej działo.

BEIGE HOUSE

Po wstępnym określeniu kolorystyki i wiodących materiałów wykończeniowych przystąpiliśmy do prac nad koncepcją elewacji, która na celu miała nadanie bardziej eleganckiego i ponadczasowego wyglądu. Wspólnie z inwestorami postawiliśmy na paletę kolorów ziemi – pojawiają się tutaj beże, ciepłe szarości, melanżujący klinkier i jasna tonacja dachu.

Do większych ingerencji jakie mały miejsce w tym projekcie możemy zaliczyć usunięcie mikro bocznych okienek doświetlających garaż. Zamiast nich w górnym segmencie bramy wykonane zostanie naświetle, które zapewni nawet większą ilość światła dziennego, a sama brama zyskała na lekkości. Kolejnymi zmianami było wprowadzenie wysokich okien w części sypialni Master i łazienki, z tyłu budynku – w oryginale zaproponowane były tutaj kolejne dwa mikro okienka, które niczym nie wzbogacały elewacji, a wręcz wprowadzały na niej chaos.


BEIGE HOUSE

Celem osiągnięcia bardziej klasycznego wyglądu dobraliśmy delikatne i proste w swojej formie sztukaterie w postaci opasek okiennych, podparapetników i cokołu, który okala cały budynek, pięknie go wykańczając i stanowiąc przy okazji dodatkowe zabezpieczenie. Szarobeżowe okna oraz drzwi i brama garażowa skupiają się na ciepłych barwach, które na pewno pojawią się też we wnętrzach, dzięki czemu cały projekt będzie bardzo spójny i przyjemny w odbiorze. W przeszkleniach pojawiają się delikatnie zaznaczone podziały w postaci naświetli wydzielonych szprosami wiedeńskimi. Testowaliśmy tutaj różne warianty i ten okazał się być strzałem w dziesiątkę i najbardziej przypadł do gustu naszym Klientom.Elewacja to mariaż dwóch dominujących materiałów – płytki ceglanej w kolorze beżu oraz jasnego, kremowego tynku mineralnego. Płytka ceglana pozwoliła nam podkreślić kluczowe dla nas fragmenty elewacji oraz optycznie rozbić bardzo długą elewację boczną. Dodatkowym materiałem, który został zastosowany przy wejściu głównym jest okładzina ze spieków kwarcowych świetnie imitujących kamień naturalny. Na dachu zastosowaliśmy prostą dachówkę w odcieniu jasnej szarości i matowym wykończeniu. Do tego materiału zostały też dobrane rynny i rury spustowe w przekroju kwadratowym. Podbitka dachu jak i całego zadaszenia tarasu będzie wykończona tynkiem, w tym samym kolorze co elewacja. Bardzo lubimy takie czyste i proste rozwiązania, które od razu zmieniają odbiór i postrzeganie budynku jako bardziej eleganckiego.


Interesuje Cię podobna metamorfoza budynku? Chcesz wykonać „lifting” elewacji i nadać jej bardziej klasycznego wyglądu? A może planujesz rozbudowę domu o dodatkowe m²?

Prześlij do nas następujące informacje: lokalizację inwestycji, zdjęcia budynku z każdej strony, posiadaną dokumentację projektową, opis słowny i/ lub inspiracje odnośnie do kierunku zmian. Po otrzymaniu powyższych materiałów przygotujemy ofertę współpracy.

+48 796 195 111 office@unique-residence.com