BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE
BEIGE HOUSE

BEIGE HOUSE

Zgłaszając się do nas, Inwestorzy byli już na etapie prac budowlanych – murowania ścian i zbrojenia stropów. Dlatego też musieliśmy działać szybko, tak by ekipa budowlana mogła jeszcze uwzględnić ewentualne poprawki i zmiany. Budynek realizowany w oparciu o popularny projekt katalogowy to typowy dom parterowy z garażem w bryle. Jego elewacja frontowa jest dość zgrabna, choć proporcje garażu do pozostałej części są znaczne. Największe wyzwanie stanowiła elewacja boczna, która jest długa, płaska i tuzinkowa.

BEIGE HOUSE

Po wstępnym określeniu kolorystyki i wiodących materiałów wykończeniowych przystąpiliśmy do prac nad koncepcją elewacji, która na celu miała nadanie bryle bardziej eleganckiego i ponadczasowego charakteru. Wspólnie z inwestorami postawiliśmy na paletę kolorów ziemi. Pojawiają się tutaj beże, ciepłe szarości, melanżujący klinkier i jasna tonacja dachu.

Do większych ingerencji, jakie mały miejsce w tym projekcie, możemy zaliczyć usunięcie niewielkich bocznych okienek doświetlających garaż. Zamiast nich w górnym segmencie bramy wykonane zostanie naświetle, które zapewni większą ilość światła dziennego, a sama brama zyskała na lekkości. Kolejną zmianą było wprowadzenie wysokich okien w części sypialni Master i łazienki, oraz z tyłu budynku, gdzie w oryginale zaproponowane były kolejne dwa mikrookienka. Nie tylko nie wzbogacały one elewacji, ale wręcz wprowadzały na niej chaos.


BEIGE HOUSE

Celem osiągnięcia bardziej klasycznego wyglądu dobraliśmy delikatne i proste w swojej formie sztukaterie w postaci opasek okiennych, podparapetników i cokołu, który okala cały budynek, uszlachetniając go i stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie. Szarobeżowe okna oraz drzwi i brama garażowa utrzymane są w ciepłych barwach, które na pewno pojawią się też we wnętrzach, dzięki czemu cały projekt będzie bardzo spójny i przyjemny w odbiorze. W przeszkleniach pojawiają się delikatnie zaznaczone podziały w postaci naświetli wydzielonych szprosami wiedeńskimi. Testowaliśmy tutaj różne warianty i ten okazał się strzałem w dziesiątkę, najbardziej przypadając do gustu naszym Klientom.Elewacja to mariaż dwóch dominujących materiałów – płytki ceglanej w kolorze beżu oraz jasnego, kremowego tynku mineralnego. Płytka ceglana pozwoliła nam podkreślić kluczowe dla nas fragmenty elewacji oraz optycznie rozbić bardzo długą elewację boczną. Dodatkowym materiałem, który został zastosowany przy wejściu głównym, jest okładzina ze spieków kwarcowych świetnie imitujących kamień naturalny. Na dachu zastosowaliśmy prostą dachówkę w odcieniu jasnej szarości i matowym wykończeniu. Do tego materiału zostały też dobrane rynny i rury spustowe w przekroju kwadratowym. Podbitka dachu, jak i całego zadaszenia tarasu, będzie wykończona tynkiem w tym samym kolorze co elewacja. Bardzo lubimy takie czyste i proste rozwiązania, które sprawiają, że budynek odbierany jest jako bardziej elegancki.


Interesuje Cię podobna metamorfoza budynku? Chcesz wykonać „lifting” elewacji i nadać jej bardziej klasyczny wygląd? A może planujesz rozbudowę domu o dodatkowe m²?

Prześlij do nas następujące informacje: lokalizację inwestycji, zdjęcia budynku z każdej strony, posiadaną dokumentację projektową, opis słowny i/lub inspiracje odnośnie do kierunku zmian. Po otrzymaniu powyższych materiałów przygotujemy ofertę współpracy.

+48 796 195 111 office@unique-residence.com