Nowy wymiar
luksusu

Willa Chic

Ekskluzywne
wille i rezydencje

Willa Admirable

Architektura na miarę
XXI wieku

Ideal

Nowoczesne
instalacje i systemy

Delicate

Projekty inspirowane
klasycznym pięknem

Classique

Innowacyjne
rozwiązania budowlane

Enigme

Ponadprzeciętna i kompleksowa
obsługa klienta

Revolu

Project
Management & Control

Elegant

Przemyślana
funkcjonalność

Parfait

Nasze projekty powstają z pełną świadomością tego, że to Ty i Twoja rodzina zamieszkacie w domu, który razem stworzymy. Chcemy, żeby był on wyjątkowy, dlatego od samego początku naszej współpracy z wielką uwagą analizujemy Twoje potrzeby.

Czytaj więcej

Portfolio Unique Residence to miejsce, w którym przecinają się klasyczny design, nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania oraz troska o najmniejszy detal. Inspiracją do ciągłego doskonalenia naszych projektów jest chęć stworzenia wyjątkowej i niepowtarzalnej przestrzeni.

Portfolio Unique Residence to miejsce, w którym przecinają się klasyczny design, nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania oraz troska o najmniejszy detal. Inspiracją do ciągłego doskonalenia naszych projektów jest chęć stworzenia wyjątkowej i niepowtarzalnej przestrzeni.

Zdajemy sobie sprawę, jak istotny jest dom w pełni odpowiadający Twoim oczekiwaniom, dlatego projekty ekskluzywnych domów przygotowujemy w oparciu o wartości, które przyszli mieszkańcy klasycznych willi cenią najbardziej ‒ połączenie wysublimowanego piękna i funkcjonalności.

Rezydencje katalogowe i projekty willi wychodzące z naszej pracowni to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią wyrafinowaną architekturę i praktyczne rozwiązania oraz szukają odpowiedniego projektu.

Projekty rezydencji tworzone przez naszych architektów są odbiciem ich pasji i zaangażowania w poszukiwaniu domu idealnego. Ich praca jest owocem wysokich kwalifikacji i świadomości, że dom to nie tylko przestrzeń codziennego funkcjonowania, ale miejsce rozwoju i czerpania radości z życia.



WSPÓŁPRACA

Pracując nad projektami zarówno klasycznych domów, jak i luksusowych rezydencji najważniejsze jest, aby zachować odpowiednie proporcje budynku i wykorzystać sprawdzone rozwiązania architektoniczne przy jednoczesnym dostosowaniu ich do potrzeb przyszłych domowników.

W Unique Residence do każdego projektu podchodzimy z takim samym zaangażowaniem – niezależnie od rozmiaru inwestycji, jej lokalizacji oraz zakładanego budżetu. Jako profesjonalne biuro architektoniczne z doświadczeniem, nie tylko w projektowaniu klasycznych rezydencji, ale również w obszarze koordynowania prac budowlanych, osiągamy efekty, które bardzo często przewyższają oczekiwania naszych Inwestorów.

Rekomendacje

1

Poszukując projektu naszego przyszłego domu rozważaliśmy wiele możliwości. Stanęło na klasycznej architekturze, która jest najbliższa naszej estetyce. Nie interesowały nas jednak typowe dla Polski domy w stylu dworkowym, lecz bardziej ekskluzywne budynki. Idealny balans znaleźliśmy w Unique Residence. W wybranym przez nas projekcie wprowadziliśmy kilka małych zmian i po kilku tygodniach mieliśmy już gotową dokumentację projektową!

2

Razem z żoną mieliśmy bardzo wymagającą działkę z dużą liczbą dodatkowych obostrzeń wynikających z planu zagospodarowania przestrzeni. Stąd też zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt budynku, który poza naszymi oczekiwaniami musiał spełniać również wszystkie wytyczne MPZP. Dzięki współpracy z pracownią Unique Residence wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Nie myśleliśmy, że z pozoru trudny teren ma tak ogromny potencjał i uda się pogodzić wszystkie kwestie związane z rzutami wnętrz, architekturą i co najważniejsze, z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

3

Po realizacji części projektowej podjęliśmy decyzję o poszerzeniu współpracy o koordynację prac budowlanych. Z racji naszej pracy zawodowej i braku możliwości pełnego zaangażowania w proces budowlany, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć kogoś, kto przejmie te obowiązki i pomoże nam w podejmowaniu decyzji. Model współpracy proponowany przez Unique Residence jest bardzo wygodny i daje duży komfort jeśli chodzi o weryfikację i porównywanie ofert. Pozwala także w łatwy sposób kontrolować budżet inwestycji i jej harmonogram. Jesteśmy bardzo zadowoleni z całego przebiegu prac i dziękujemy za pomoc!

4

Polecam projekty Unique Residence, a w szczególności Willę Chic! Jest to jedyna w Polsce pracownia, która oferuje projekty katalogowe klasycznych domów w nowoczesnej i bardzo lekkiej odsłonie. Wcześniej bardzo długo szukałem dobrego projektu, ale zawsze coś nie pasowało – albo budynek był zbyt przysadzisty, albo rzut kompletnie nieprzemyślany. Tutaj znalazłem idealny kompromis pomiędzy estetyką a funkcjonalnością!

5

Stronę Unique Residence znalazła moja córka. Od dłuższego czasu planowaliśmy z mężem budowę nowego domu, który będzie już tym ostatnim, idealnym „na emeryturę”. Od razu spodobały mi się ich projekty i szybko umówiliśmy wspólne spotkanie. Po krótkich negocjacjach udało nam się znaleźć porozumienie i podpisać umowę, która dotyczyła dostosowania projektu katalogowego Rezydencji Idéal do naszych potrzeb. Dzięki temu zaoszczędziliśmy bardzo dużo czasu i szybko mogliśmy przystąpić do rozmów o projekcie wnętrz i samej budowie. Polecam pracownię Unique Residence z Krakowa jako rzetelnego i bardzo zaangażowanego wykonawcę!

previous arrow
next arrow

PARTNERZY

Wieloletnie doświadczenie i nieustanna wymiana wiedzy z naszymi partnerami nauczyły nas doceniać wagę detali i utrzymywać wysoką jakość bez kompromisów, we wszystkim co robimy. Znajdujące się w naszym portfolio projekty klasycznych willi i rezydencji zawierają autorskie i sprawdzone rozwiązania partnerów Unique Residence, dzięki czemu możemy zagwarantować ich jakość oraz to, że zostały zweryfikowane przez rynek. 


360 Zieleni
Aquavia SPA
CANADIA
Free Your Home
iComfort
PREFA
Rafael Decoration
Rathscheck
Unique Interiors
Włodarczyk

W Unique Residence rozumiemy, że budowa domu jest niekiedy najważniejszą decyzją inwestycyjną podejmowaną w życiu. Współpraca z nami nie ogranicza się jedynie do projektu klasycznego budynku – służymy wsparciem i doświadczeniem na każdym etapie powstawania rezydencji. Mamy świadomość, że definicja domu idealnego nie zamyka się w ścianach luksusowego budynku, a rozszerza na prawidłowo zorganizowaną koordynację i dostosowanie projektu willi do Twoich potrzeb.

Jest dla nas zrozumiałe, że nasi Klienci mają wątpliwości, pytania lub potrzebują czasu do namysłu. Na każdym etapie podejmowania określonych decyzji dotyczących zarówno projektu ekskluzywnego domu, stosowanych rozwiązań i aranżacji otoczenia dzielimy się swoją wiedzą. Wiemy, że współcześnie każdy z nas oczekuje najwyższej jakości w ramach przeznaczonego budżetu, zastosowania najlepszych dostępnych rozwiązań, a także wsparcia niezależnie od etapu wykonywanych prac. Są to rozsądne oczekiwania, które chcemy spełnić poprzez inteligentne zarządzanie projektem (PM&C).


KOORDYNACJA PRAC

Project Management & Control to system zarządzania, który wykracza poza standardowe i utarte definicje sprawowania pieczy nad inwestycją, począwszy od pracy nad projektem klasycznego domu, skończywszy na kontrolowaniu budżetu inwestycyjnego i harmonogramu. Taki sposób współpracy odpowiada na wszystkie oczekiwania naszych Inwestorów – od tych najistotniejszych, po z pozoru niewiele znaczące, a mające jednak zasadniczy wpływ na późniejszy komfort życia.

Wśród wielu innych firm, które zajmują się projektowaniem rezydencji klasycznych wyróżnia nas wysoko rozwinięta wrażliwość na zrozumienie Twoich potrzeb i marzeń, które skłoniły Cię do podjęcia decyzji o projekcie domu klasycznego. Towarzyszymy Ci przez cały proces realizacji Twojej wizji domu idealnego i staramy się stworzyć komfortowe warunki do swobodnego komunikowania wszystkich Twoich potrzeb.

PM&C umożliwia nam przejęcie ciężaru większości decyzji dotyczących realizacji projektu willi, Tobie zaś pozwala cieszyć się pełną kontrolą nad kluczowymi aspektami inwestycji.


PROJEKTY INDYWIDUALNE

Priorytetem w naszej codziennej pracy przy indywidualnych projektach willi i domów ekskluzywnych są Twoje oczekiwania. To dzięki pasji i trosce o najmniejszy detal możemy tworzyć projekty luksusowych domów o niespotykanym charakterze. Już w początkowej fazie prac patrzymy na projekt domu klasycznego kompleksowo – zarówno architektura, wnętrze domu, jak i jego otoczenie muszą tworzyć spójny i harmonijny obraz. Taki sposób myślenia pozwala architektom stworzyć miejsce, które będzie azylem dla Ciebie i Twojej rodziny, zapewni schronienie przed pędzącym światem, pełnym niepokojów i chronicznego braku czasu na odpoczynek i wyciszenie.

Według nas projekt ekskluzywnego domu musi w sobie łączyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w oparciu o Twoje wspomnienia, potrzeby i plany. Dlatego jesteśmy w pełni otwarci na wsłuchanie się w Twoją wizję i pragnienia. Jest to punkt wyjścia, na podstawie którego wspólnie zaprojektujemy dom w stylu klasycznym, który będzie odbiciem Twojego codziennego życia.

Specjalizujemy się w projektach ekskluzywnych willi i rezydencji, a każda nowa realizacja jest wyjątkowym wyzwaniem dla naszej wyobraźni i okazją na odkrycie innowacyjnych rozwiązań.


WNĘTRZE DOMU

Spójny projekt domu ekskluzywnego nie może opierać się jedynie na fasadzie budynku. Równie istotne dla domu luksusowego jest jego wnętrze. Współpraca z architektem wnętrz niesie ze sobą wiele dodatkowych wartości. Pozwoli ona na przemyślaną aranżację przestrzeni, zapewni funkcjonalność oraz umożliwi spersonalizowane zmiany w projekcie i instalacji elektrycznej lub sanitarnej, przy jednoczesnej optymalizacji czasu i finansów, ponieważ dany zakres prac wykonywany jest bez dodatkowych zmian i przeróbek.

Nie jest tajemnicą fakt, że obecnie rynek oferuje szeroki dostęp do usług architektów wnętrz. Bez trudu trafimy na firmy, które specjalizują się w pracach o konkretnym stylu oraz na takie, gdzie projektanci dobrze czując się zarówno w skandynawskim minimalizmie, industrialnej surowości czy klasycznym przepychu, oferując pełen wachlarz wyboru.

W Unique Residence nie bez powodu specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz w ponadczasowym stylu klasycznym, który prezentujemy w nowoczesnej i zdecydowanie lżejszej odsłonie. Pierwsze skrzypce gra równowaga, która jest synonimem luksusu. Wnętrza domów w stylu klasycznym łączą w sobie elementy geometrycznego art déco czy błyszczącego glamour, co w konsekwencji przekłada się na wyrafinowany eklektyzm, który czerpie inspiracje z wielu trendów, przeplatając je ze sobą. To właśnie odpowiednie połączenie stylów charakterystycznych dla różnych epok i utrzymana pomiędzy nimi harmonia tworzą wnętrza uznawane za ekskluzywne.



OTOCZENIE

Już w początkowym etapie czynności związanych z projektowaniem bryły budynku przyjmujemy poszczególne założenia dla otaczającej go zieleni i małej architektury. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia planowania ogrodu, a także potraktowania istniejącego terenu z należytym szacunkiem. Jesteśmy świadomi tego, że projekt klasycznej rezydencji nie zamyka się w przestrzeni domu, a stanowi harmonijną całość z ogrodem i najbliższym sąsiedztwem.

W zależności od zakresu współpracy, przed rozpoczęciem realizacji staramy się osobiście przyjechać na teren planowanej budowy, aby ocenić kontekst otoczenia i maksymalnie wykorzystać naturalne predyspozycje działki. Zdarzają się inwestycje z przepięknym starodrzewiem, naturalnym zbiornikiem wodnym czy też wyjątkowym ukształtowaniem terenu. W takich przypadkach dodatkowo analizujemy wszystkie zebrane informacje i już we wstępnej fazie prac omawiamy z Tobą możliwe scenariusze. Chcemy bowiem, żebyś od razu po przeprowadzce czuł się jak u siebie w domu – jak w miejscu, które jest Ci wyjątkowo bliskie i stanowi swoistego rodzaju oazę spokoju. 

Do projektowania ogrodów luksusowych rezydencji i willi podchodzimy bardzo poważnie i zawsze chcemy sprostać wszelkim oczekiwaniom, które zostały przez nami postawione. Stąd też stale się doszkalamy, bierzemy udział w największych targach ogrodniczych i śledzimy nowości pojawiające się w szkółkach roślin. Wszystko po to, abyś był w pełni usatysfakcjonowany ze swojego prywatnego zieleńca.


KRAJOBRAZ MIEJSKI

Kolejnym istotnym elementem przy projektowaniu klasycznej willi jest miejsce budowy, rozumiane nie tylko poprzez ogród i najbliższe otoczenie klasycznego domu, ale również jako umiejscowienie budynku w wybranym krajobrazie. Niezależnie od tego, czy projekt katalogowej rezydencji miałby być realizowany w Katowicach, Bielsku-Białej, czy Szczecinie, to należy poświęcić czas na refleksję nad tym, w jakim otoczeniu powstanie dom w stylu klasycznym. Jest to decyzja równie ważna, jak wybranie konkretnego projektu domu. Szczególną uwagę należy zwrócić na lokalizacje, w których zrealizowani już podobne stylistycznie projekty luksusowych willi.

W Krakowie klasyczna architektura z powodzeniem wpisze się w krajobraz Woli Justowskiej, Zwierzyńca czy Bielan. Natomiast w Warszawie nowoczesne wille stworzą idealną całość z terenami położonymi na lewym brzegu Wisły, w Wilanowie na Ursynowie czy Żoliborzu. Odpowiedniej przestrzeni można poszukać również w podwarszawskich miejscowościach, takich jak Konstancin Jeziorna, Magdalenka, Podkowa Leśna czy Milanówek. Idealnym miejscem do realizacji projektu klasycznej rezydencji będą Krzyki we Wrocławiu lub Sołacz w Poznaniu. Warto pokusić się także o poszukanie odpowiedniego terenu w Trójmieście – Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta gdzie luksus budowanej rezydencji dopełni nadmorski klimat. Innym atrakcyjnym miejscem może być Lublin, klasyczny dom idealnie wpisze się w piękno terenów Roztocza. Osoby lubiące wyżynne krajobrazy mogą wypatrywać odpowiedniej działki w podmiejskich obszarach Rzeszowa czy Tarnowa. Z kolei niezdecydowani amatorzy industrialnego otoczenia powinni bliżej przyjrzeć się terenom w centralnej Polsce – Bełchatów, Łódź, Rawa Mazowiecka, Turek czy Kutno pozwolą zrealizować projekt willi na płaskiej działce. Malownicze tereny wzdłuż Wisły można znaleźć również w okolicach Płocka, Włocławka, Torunia i Bydgoszczy. Wspaniałym rozwiązaniem będzie inwestycja w okolicach Białegostoku czy Suwałk, gdzie urokliwe działki z dala od zgiełku miast mają dużo większe powierzchnie, idealne dla projektu budynku o charakterze willowym.


Niezależnie od tego, gdzie planujesz zrealizować swoje marzenie o niepowtarzalnej przestrzeni, zawsze możesz liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie.